28. září 2015: Sonda MRO potvrzuje, že se na povrchu Marsu nacházejí brázdy, kterými podle odebraných vzorků v minulosti pravděpodobně tekla voda, tudíž tam mohl být kdysi život.
Domů     Na stopě australskému lidoopovi. Máme důkaz o existenci yowieho?
Na stopě australskému lidoopovi. Máme důkaz o existenci yowieho?
od 3.8.2023
3.2tis
353
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Lovci z Austrálie tvrdí, že v australské buši žije nepolapitelný yowie. Podle jejich slov se s australskou obdobou yettiho několikrát setkali a někteří ujišťují, že se tito tvorové potulují v celých skupinách! Co se v odlehlé pustině skrývá?

Jsou obří stopy důkazem toho, že australský yetti existuje? Je to opravdu důkaz o existenci yowieho? Harrison hledá yowieho v pralesích několik let! Na co přišel? Australan Heal přiznává, že stvoření několikrát viděl. Australan Jason Heal doufá, že legendárního tvora znovu objeví. Další z tvorů, který vyvolával hrůzu je zvíře jménem Bunyip.

Jason Heal vyráží každý víkend na túru v naději, že legendárního tvora znovu objeví. Australská obdoba yettiho je zde totiž velmi známá. Tvor má být 3 metry vysoký, žije v křoví, může útočit a jíst lidi!

Australan přiznává, že se se stvořením několikrát setkal a také že se tito tvorové potulují v celých skupinách nejen v pustinách, ale i na okrajích velkých měst.

Australan Jason Heal doufá, že legendárního tvora znovu objeví.
Australan Jason Heal doufá, že legendárního tvora znovu objeví.

Heal je součástí malé, ale rostoucí komunity kryptozoologů, kteří hledají australskou verzi bigfoota řadu let. Je tvor opravdu skutečný, nebo jde pouze o legendu? Jason tvrdí, že důkaz našel!

Jsou obří stopy důkazem toho, že australský yetti existuje?
Jsou obří stopy důkazem toho, že australský yetti existuje?

Záznam z buše

Již nějakou dobu kolují Austrálií legendy a zprávy o údajném pozorování záhadného tvora podobného gigantickému lidoopovi, který se má prohánět po lesích a nekonečné australské buši.

Někteří ufologové toto pozorování dokonce spojili s UFO a vyslovili hypotézu, že se může jednat o mimozemskou bytost.

V roce 2014 dva australští přátelé, Jason Heal a Jason Dunn, kteří si říkají „Yowie Seekers“, zveřejnili na svém YouTube účtu snímky podivného stvoření se zářícíma očima.

Australan Heal přiznává, že stvoření několikrát viděl.
Australan Heal přiznává, že stvoření několikrát viděl.

„To, na co se zde díváme, je nepochybně yowie,“ píše Jason a dodává, že „zvíře bylo před kameru nalákáno pomocí jablek“.

Někteří výzkumníci a zoologové poukázali na to, že živá bytost natočená dvěma Australany by mohla vypadat jako dipus, tedy živočich dobře známý vědě. Vědci jsou k yowiemu obecně velmi skeptičtí.

Upozorňují, že jeho existenci nepodporuje žádný fosilní důkaz ani spolehlivý biologický důkaz.

Harrison hledá yowieho v pralesích několik let! Na co přišel?
Harrison hledá yowieho v pralesích několik let! Na co přišel?

Stál na dvorku

Dean Harrison si sbalí svou kempinkovou výbavu, dalekohled a termokameru a chystá se vést vícedenní expedici po deštných pralesích jihovýchodního Queenslandu. Harrison je jedním z těch, kteří se roky snaží najít yowieho.

Neohrožený výzkumník zasvětil svůj život pronásledování primáta poté, co údajně v roce 1995 na mytické zvíře narazil. Mezi další setkání patří Deanův incident z vnitrozemského města Ormeau.

Během jednoho letního večera, při západu slunce, se rozhodne jít si zaběhat. Na chvíli se zastaví, aby si odpočinul, když uslyší něco, co zní jako kácení stromů. Ohlédne se přes rameno a vidí masivní zvíře, jak si razí cestu mezi stromy.

„Ten řev připomínal medvěda a lva dohromady. Stálo to na zadních nohou a šlo to jako člověk,“ dodává výzkumník. Nyní Harrison cestuje po státních lesích Austrálie, aby konečně našel něco, co mu pomůže objasnit celou tuto záhadu.

Je to opravdu důkaz o existenci yowieho?
Je to opravdu důkaz o existenci yowieho?

První setkání

Modré hory v Novém Jižním Walesu mají vysoký počet pozorování yowieho. Říká se, že domorodé komunity o tomto tvorovi věděly a pojmenovaly ho ještě před tím, než mořeplavec James Cook (1728–1779) shodil kotvu u Austrálie.

Předpokládá se, že kontakt bílého muže s yowiem byl poprvé zdokumentován 9. prosince 1882 v The Australian Town and Country Journal.

„Viděl jsem ho na pobřeží mezi Bateman’s Bay a Ulladullou. Zvíře stálo na zadních nohou a hledělo k obloze. Bylo vysoké, bez ocasu a pokryté velmi dlouhými černými chlupy,“ píše v článku amatérský přírodovědec Henry James McCooey.

Muž dostává dokonce nabídku 100 liber, aby tvora přivedl živého nebo mrtvého. Primáta se však dopadnout nepodaří, a stejně jako před více než sto lety, tak i teď stále čekáme na pevný důkaz. Padne yowie jednoho dne do pasti a dá nám šanci ho prozkoumat?

Další z tvorů, který vyvolával hrůzu je zvíře jménem Bunyip.
Další z tvorů, který vyvolával hrůzu je zvíře jménem Bunyip.

Záhadná stvoření z Austrálie

Od chvíle, kdy je Austrálie objevena, se zde objevují tvorové, kteří v Evropě vyvolávají hrůzu.

Šíří se kupříkladu zpráva o děsivém zvířeti jménem bunyip. Podle legendy má jít o mytické stvoření pohybující se někde mezi vyhynulým vakovlkem a stále žijícím krokodýlem. A s výčtem lze pokračovat. Jedním z dalších tajuplných tvorů Austrálie je panter z Modrých hor.

Během 20 let bylo hlášeno přes 500 pozorování této divoké kočky. Teorie naznačují, že může jít o potomky panterů vypuštěných americkými vojáky během druhé světové války.

Další zvěsti nám říkají, že jde o neznámé druhy, které v minulosti utekly z cirkusu nebo že byly k dispozici ke koupi na černém trhu ve 20. století. Austrálie tak zůstává jednou velkou neznámou. Čeho se ještě dočkáme?

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, facebook.com, pixabay.com, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.8.2023 3.1tis
Celá řada pokladů, zástupy přízraků a tajemné legendy obestírají zříceninu prastarého hradu Tolštejn v severních Čechách. Vydejte se s ENIGMOU na místo, odkud lidé už před staletími s křikem utíkali. Proč se kolem zříceniny vyskytuje tolik přízraků? Jen málokteré místo v České republice se může pochlubit tak dlouhým seznamem záhad. Zřícenina T
od 8.8.2023 2.8tis
Unikátní skalní kapli na severu Čech se přezdívá „české Lurdy“. Díky usilovným modlitbám se prý úsek, kde jsou pocestní původně pronásledováni duchy několika mrtvých nešťastníků, mění v rušné poutní místo. Je prý protknuté pozitivní energií a dokáže naplnit modlitby těch, kteří se sem vypravují. Hory severních Čech jsou doslova prošpikovány různými pov
od 18.7.2023 2.9tis
Bájní tvorové se dle legend a mýtů vyskytují doslova po celém světě. Obzvláště tajemná jsou v tomto směru také údolí na severovýchodě Indie. Právě v nich se má totiž vyskytovat buru. Děsivý tvor, kterého se dlouho obávali nejen místní obyvatelé, ale také badatelé navštěvující tyto končiny. Jsou příběhy o něm smyšlené, nebo tamní divočina dodnes ukrývá nečekanou hrozbu? [gallery ids="96748,96749
od 11.7.2023 2.8tis
Zatímco mnohé tajné společnosti a uzavřené spolky unikají zájmu veřejnosti a zkoumavým pohledům novinářů, v případě slavného Bilderbergu je tomu úplně jinak. Každoroční konference konaná za zavřenými dveřmi vybraného hotelu přitahuje pozornost celého světa. Navzdory tomu stále nevíme, co přesně se na těchto setkáních řeší. Skutečně se tam rozhoduje o směřování světového společenství?   V pět
od 25.6.2023 3.2tis
Léčebná metoda známá jako shiatsu (počeštěně šiacu – pozn. red.) se asi nejvíce začne používat v Japonsku po druhé světové válce. Tehdy Japonci hledají způsob, jak ozdravit populaci po zamoření země atomovými výbuchy. Svolají proto učence z různých oborů a dají dohromady léčebný systém, který v sobě zahrnuje prvky masáží, manipulačních technik s kostmi a klouby, práci s energetickými drahami a při
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Velký problém mikrorozměrů
21stoleti.cz
Velký problém mikrorozměrů
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních záv
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
epochanacestach.cz
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
Herecké osobnosti první velikosti na jednom jevišti nabízí vyhlášené Divadlo Kalich, které je vedle precizně provedených muzikálů vyhlášené také svým výběrem výborně napsaných komedií, do kterých zve ty největší české hvězdy. Díky tomu si Divadlo Kalich rychle vybudovalo pověst elitního hereckého klubu, v jehož komediích se vždy potkáte s nejoblíbenějšími hereckými tvářemi. Činoherní repertoár divadla
Červený hrnec plný dobrot
iluxus.cz
Červený hrnec plný dobrot
Restaurace Babiččina zahrada je už od léta desetiletá. Krásný věk, to bezpochyby. Spokojení zákazníci se vracejí a noví přibývají. Neustále větší zájem ovšem není na úkor gastronomického zážitku. Vždy
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
epochalnisvet.cz
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
„Doneste mi další víno,“ rozkáže římský císař Caligula, když se usadí na jednom z bohatě zdobených lehátek na přídi své obrovské lodi. Plaví se s ní rád, nejčastěji po hladině sopečného jezera Nemi, k
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
skutecnepribehy.cz
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
Naletěli jsme podvodníkovi a dostali se do nepředstavitelných potíží. Zuřila jsem, že se můj muž uzavřel do sebe, pořád si něco maloval, dlabal ve dřevě a mumlal si při tom. Může se to stát opravdu každému, jak jsme si vyzkoušeli v naší rodině. V podnikání je zapotřebí se opřít o velmi zdatného odborníka, aby se vám na kobylku nedostal nějaký
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
21stoleti.cz
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
Učenec ze Španělska, který přijel navštívit významného vědce, nechápal, co se děje. Nejdřív jej poslali za „papežem“ a nyní se dívá, jak vědecká autorita v umazaném plášti běhá s jakýmsi předmětem po
Opravdu jsou si souzeni?
nasehvezdy.cz
Opravdu jsou si souzeni?
Zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že moderátorka Daniela Písařovicová (44) našla v mladším hudebníkovi Ondřejovi Brzobohatém (40) osudového partnera. Před pár měsíci se dokonce zasnoubili a moderátork
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
epochaplus.cz
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
Komteska skrz zdobenou škrabošku znuděně pokukuje po královském páru. Přemýšlí, kolik peněz musely stát královniny šperky. Na pohyb se příliš nesoustředí. Její tanečník se jí dvakrát nezamlouvá, ale tenhle večer s ním musí vydržet. Bohužel jde zrovna o nejdelší tanec plesové historie – 16 figur se střídá v nekonečném reji více jak hodinu!    
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
epochaplus.cz
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
Jací hadi jsou nejjedovatější – a jak je možné, že mají na svědomí relativně málo životů? Co se děje s člověkem po uštknutí? A vážně dokáže had jediným kousancem zabít slona?   Zmije paví: Největší zabiják lidí? Na iráckou část Arabské pouště padla noc. Čtveřice mužů se vrací domů, na hlavách mají tradiční kostkovanou tkaninu
Folie na okna se vyplatí
panidomu.cz
Folie na okna se vyplatí
I když nenahradí klimatizaci, citelně sníží zahřívání oken a místnosti slunečními paprsky. V chladných měsících zas brání úniku tepla ven. A to ještě není všechno, co okenní fólie umí. Vytvářejí tepelnou i světelnou bariéru, filtrují UV záření, brání rozbití skla a rozsypání střepů. Tyto schopnosti mají všechny okenní folie, jen v různé míře podle jejich