23. února 2012: Kalifornské San Diego žije nálezem zvláštního tvora vyplaveného na pobřeží Tichého oceánu. Jde o čupakabru?
Domů     Na stopě australskému lidoopovi. Máme důkaz o existenci yowieho?
Na stopě australskému lidoopovi. Máme důkaz o existenci yowieho?
od 3.8.2023
3.2tis
353
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Lovci z Austrálie tvrdí, že v australské buši žije nepolapitelný yowie. Podle jejich slov se s australskou obdobou yettiho několikrát setkali a někteří ujišťují, že se tito tvorové potulují v celých skupinách! Co se v odlehlé pustině skrývá?

Jsou obří stopy důkazem toho, že australský yetti existuje? Je to opravdu důkaz o existenci yowieho? Harrison hledá yowieho v pralesích několik let! Na co přišel? Australan Heal přiznává, že stvoření několikrát viděl. Australan Jason Heal doufá, že legendárního tvora znovu objeví. Další z tvorů, který vyvolával hrůzu je zvíře jménem Bunyip.

Jason Heal vyráží každý víkend na túru v naději, že legendárního tvora znovu objeví. Australská obdoba yettiho je zde totiž velmi známá. Tvor má být 3 metry vysoký, žije v křoví, může útočit a jíst lidi!

Australan přiznává, že se se stvořením několikrát setkal a také že se tito tvorové potulují v celých skupinách nejen v pustinách, ale i na okrajích velkých měst.

Australan Jason Heal doufá, že legendárního tvora znovu objeví.
Australan Jason Heal doufá, že legendárního tvora znovu objeví.

Heal je součástí malé, ale rostoucí komunity kryptozoologů, kteří hledají australskou verzi bigfoota řadu let. Je tvor opravdu skutečný, nebo jde pouze o legendu? Jason tvrdí, že důkaz našel!

Jsou obří stopy důkazem toho, že australský yetti existuje?
Jsou obří stopy důkazem toho, že australský yetti existuje?

Záznam z buše

Již nějakou dobu kolují Austrálií legendy a zprávy o údajném pozorování záhadného tvora podobného gigantickému lidoopovi, který se má prohánět po lesích a nekonečné australské buši.

Někteří ufologové toto pozorování dokonce spojili s UFO a vyslovili hypotézu, že se může jednat o mimozemskou bytost.

V roce 2014 dva australští přátelé, Jason Heal a Jason Dunn, kteří si říkají „Yowie Seekers“, zveřejnili na svém YouTube účtu snímky podivného stvoření se zářícíma očima.

Australan Heal přiznává, že stvoření několikrát viděl.
Australan Heal přiznává, že stvoření několikrát viděl.

„To, na co se zde díváme, je nepochybně yowie,“ píše Jason a dodává, že „zvíře bylo před kameru nalákáno pomocí jablek“.

Někteří výzkumníci a zoologové poukázali na to, že živá bytost natočená dvěma Australany by mohla vypadat jako dipus, tedy živočich dobře známý vědě. Vědci jsou k yowiemu obecně velmi skeptičtí.

Upozorňují, že jeho existenci nepodporuje žádný fosilní důkaz ani spolehlivý biologický důkaz.

Harrison hledá yowieho v pralesích několik let! Na co přišel?
Harrison hledá yowieho v pralesích několik let! Na co přišel?

Stál na dvorku

Dean Harrison si sbalí svou kempinkovou výbavu, dalekohled a termokameru a chystá se vést vícedenní expedici po deštných pralesích jihovýchodního Queenslandu. Harrison je jedním z těch, kteří se roky snaží najít yowieho.

Neohrožený výzkumník zasvětil svůj život pronásledování primáta poté, co údajně v roce 1995 na mytické zvíře narazil. Mezi další setkání patří Deanův incident z vnitrozemského města Ormeau.

Během jednoho letního večera, při západu slunce, se rozhodne jít si zaběhat. Na chvíli se zastaví, aby si odpočinul, když uslyší něco, co zní jako kácení stromů. Ohlédne se přes rameno a vidí masivní zvíře, jak si razí cestu mezi stromy.

„Ten řev připomínal medvěda a lva dohromady. Stálo to na zadních nohou a šlo to jako člověk,“ dodává výzkumník. Nyní Harrison cestuje po státních lesích Austrálie, aby konečně našel něco, co mu pomůže objasnit celou tuto záhadu.

Je to opravdu důkaz o existenci yowieho?
Je to opravdu důkaz o existenci yowieho?

První setkání

Modré hory v Novém Jižním Walesu mají vysoký počet pozorování yowieho. Říká se, že domorodé komunity o tomto tvorovi věděly a pojmenovaly ho ještě před tím, než mořeplavec James Cook (1728–1779) shodil kotvu u Austrálie.

Předpokládá se, že kontakt bílého muže s yowiem byl poprvé zdokumentován 9. prosince 1882 v The Australian Town and Country Journal.

„Viděl jsem ho na pobřeží mezi Bateman’s Bay a Ulladullou. Zvíře stálo na zadních nohou a hledělo k obloze. Bylo vysoké, bez ocasu a pokryté velmi dlouhými černými chlupy,“ píše v článku amatérský přírodovědec Henry James McCooey.

Muž dostává dokonce nabídku 100 liber, aby tvora přivedl živého nebo mrtvého. Primáta se však dopadnout nepodaří, a stejně jako před více než sto lety, tak i teď stále čekáme na pevný důkaz. Padne yowie jednoho dne do pasti a dá nám šanci ho prozkoumat?

Další z tvorů, který vyvolával hrůzu je zvíře jménem Bunyip.
Další z tvorů, který vyvolával hrůzu je zvíře jménem Bunyip.

Záhadná stvoření z Austrálie

Od chvíle, kdy je Austrálie objevena, se zde objevují tvorové, kteří v Evropě vyvolávají hrůzu.

Šíří se kupříkladu zpráva o děsivém zvířeti jménem bunyip. Podle legendy má jít o mytické stvoření pohybující se někde mezi vyhynulým vakovlkem a stále žijícím krokodýlem. A s výčtem lze pokračovat. Jedním z dalších tajuplných tvorů Austrálie je panter z Modrých hor.

Během 20 let bylo hlášeno přes 500 pozorování této divoké kočky. Teorie naznačují, že může jít o potomky panterů vypuštěných americkými vojáky během druhé světové války.

Další zvěsti nám říkají, že jde o neznámé druhy, které v minulosti utekly z cirkusu nebo že byly k dispozici ke koupi na černém trhu ve 20. století. Austrálie tak zůstává jednou velkou neznámou. Čeho se ještě dočkáme?

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, facebook.com, pixabay.com, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 15.2.2024 3.3tis
Indický jogín Devraha Baba (?–1990) žil na vysoké dřevěné plošině u řeky Yamuna v Mathuře a nenosil žádné oblečení. Pokud se chtěl ukázat svým věrným obdivovatelům, zakrýval se bambusovými listy. Nikam nechodil a svůj skromný příbytek opouštěl jen proto, aby se vykoupal v řece. Devraha Baba prý nepřišel na svět jako ostatní smr
od 7.2.2024 3.3tis
V Jižní Americe se nachází mnoho zvláštních staveb, nad jejichž technickým provedením zůstává rozum stát. Nikdo dnes nedokáže vysvětlit, jak mohli dávní budovatelé vytvořit tak monumentální, a přesto precizně tvarovavé stavby. Jedním z těchto divů je i pevnost Samaipata, která by mohla být dokonce starší než Stonehenge! V centrální části
od 1.2.2024 3.0tis
Když jsem se před časem vydával za záhadami východočeského hradu Litice ležícího v podhůří Orlických hor, míjel jsem i druhou známou pevnost této oblasti. Už tehdy mi bylo jasné, že i na ni jednou musí dojít. Hrad Potštejn v okrese Rychnov nad Kněžnou je totiž dalším místem s neobyčejnou atmosférou a jedním velkým tajemstvím kolem legendárního pokladu.   Nad údajně nedobytným hradem se s
od 30.12.2023 2.9tis
Jedno z největších tajemství našich dějin se vztahuje k závěru českého stavovského povstání. Po popravě zástupců protestantské rebelie končí 12 jejich useknutých hlav na Staroměstské mostecké věži. Jedenáct z nich se však později ztrácí. Pátrání po nich byla dosud bezvýsledná, objevila se však nová nadějná stopa. Pomůže dávnou záhadu rozluštit?   Třesknutí dělové salvy zahajuje pochmurný let
od 11.12.2023 3.0tis
Celosvětově rozšířená, i když u nás možná poněkud méně známá, metoda slibuje úlevu od trápení duše i těla pomocí „odblokování“ a „přeprogramování“. Co tato slova znamenají, jak kineziologická sezení probíhají a je tato metoda vůbec účinná? Enigma se vydává hledat odpovědi.   Kineziologie je alternativní terapeutická metoda, která vznikla v USA na počátku 70. let a asi o dvacet let pozdě
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Minulost ukrytá ve zřícenině
skutecnepribehy.cz
Minulost ukrytá ve zřícenině
Během zahraniční dovolené se mi stala neuvěřitelná věc. V chátrajícím kostele jsem nahlédla do minulosti! Když jsem se před deseti lety rozvedla, začala jsem se hodně věnovat turistice. Nevadilo mi podnikat výlety sama, ale nejraději a nejčastěji jsem jezdila s kamarádkou Magdou, která byla rovněž rozvedená. Před časem jsme se vydaly do rumunského vnitrozemí. V den, kdy se mi
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy  Komplikuje početí i těhotenství
21stoleti.cz
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy Komplikuje početí i těhotenství
Netradiční tvar dělohy může být příčinou neplodnosti, samovolných potratů nebo komplikovaného početí. Lékaři upozorňují, že na tento důvod neplodnosti se často nemyslí a vyšetření, která umí vady dělo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
iluxus.cz
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
Frederique Constant se pyšní tím, že je pravou švýcarskou hodinářskou manufakturou, která si vyrábí vlastní strojky a hodinky sestavuje ručně. Přesto není tato skutečnost vždy výrazně zdůrazňována.
Konec žhavého románku
nasehvezdy.cz
Konec žhavého románku
V oblíbeném seriálu ZOO hraje nejenom zpěvák Tomáš Klus (37), ale nově i jeho dcera Josefína (10). Ta má doma přezdívku „Keliška“ podle postavy drbny z filmů Slunce, seno… a to zcela po právu. Klus
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
epochaplus.cz
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
Káva, nebo čaj? Věčné dilema. Jsou tací, kteří si bez tmavého voňavého moku nedokážou představit ráno, jiní dávají naopak přednost bylinkám. A dělají dobře. Ze zdravotního hlediska může totiž čajům konkurovat jen málokterý nápoj. Ne nadarmo se veškeré neduhy už odedávna léčily pomocí bylinek… Historie čaje je skutečně dlouhá a poutavá. Věrohodné prameny a dokumenty,
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
epochaplus.cz
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
Jeden zůstává stát u výlohy, vytáhne zbraň a neklidně se rozhlíží kolem. Dva lupiči si natahují dámské paruky a s vytaženými zbraněmi vtrhnou do luxusního klenotnictví. Všechny přítomné natlačí ke zdi a zdá se, že zaměstnance znají jménem, aby je jeden hlídal a druhý do připravených tašek naházel šperky a hodinky. Po jejich útěku na
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
epochanacestach.cz
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
21stoleti.cz
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
Celoevropský společný podnik EuroHPC (EuroHPC JU) vyhlásil výběrové řízení na dodavatele nového kvantového počítače konsorcia LUMI-Q, který bude umístěn v České republice a propojen se superpočítačem
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované nápoje smoothies. Mají prospívat zdraví, to ale platí jen v případě, že nesáhnete vedle. Mýtus je představa, že se můžeme s chutí a bez kuchyňské úpravy pustit do všeho, co na zeleninovém záhonu vyroste. U některých druhů totiž za syrova hrozí zažívací potíže, někdy i mírná otrava, u
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
epochalnisvet.cz
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
Jindy posílá pro noviny a kávu asistenta, tentokrát má chuť na ranní procházku, a tak na sebe rychle hodí oblečení a vyrazí. Krátce před devátou se vrací, od domovních dveří ho dělí jen pár schodů, kd