Nacistický kapitán Johan Rau, pilotující bombardér německého válečného letectva Luftwaffe, je napjatý. „V pořádku, kapitáne?“ zeptá se jeden z členů jeho posádky, když vidí, jak se Rauovi klepe ruka. „Jistě!“ odvětí Rau, ale na jeho hlase je znát, že bez obav není.
Píše se rok 1940, naplno se rozhořela 2. světová válka a on dostal za úkol svrhnout bomby na strategická místa v blízkosti města Coventry ve středozápadní Anglii. Svůj cíl ale Rau se svou posádkou z podivných důvodů nesplní. Přestože bomby na zem svrhnou! Co se stalo?
Válkou nedotčené město
Když je bombardér jen několik minut od svého cíle a má pod sebou poničenou zem, vletí do podivného spirálovitého mraku. „V letadle se v tu chvíli prudce ochladilo a letecký kompas se začal nepřetržitě točit.
Jako by ho ovlivňoval nějaký silný magnet,“ tvrdí později jeden z členů Rauovy posádky. Všichni si však myslí, že vlétli do špatného počasí, a tak se dál soustředí na splnění úkolu.
Když posádka z mraku vylétne, oteplí se a ona spatří pod sebou město, které je kupodivu válkou zcela netknuté. V jeho blízkosti stojí velká fabrika. Kapitán Rau ji má za jeden ze strategických cílů.
Proto se rozhodne pořídit několik leteckých snímků města pod bombardérem a poté na něj svrhne několik bomb. Ty však při dopadu na město vůbec nevybouchnou! Po jejich shození se v letadle údajně znovu ochladí a posádka se ocitne opět v temném mračnu.
Když z něho vylétnou, oteplí se a spatří pod sebou město, které je kupodivu válkou zcela netknuté. V jeho blízkosti stojí velká fabrika…

A teď rychle domů!
Překvapená posádka se rozhodne shodit bomby na město ještě jednou. Ale celá situace se ještě několikrát zopakuje.
Svržená nálož znovu nevybouchne, letadlo znovu vlétne do mračna, znovu se ochladí a posádka znovu vylétne nad městem na tom samém místě, kde před chvílí. Zděšený Rau se při dalším opakování takového přeletu rozhodne na město bomby neshodit a kurz letu změnit.
Nicméně mrak je i přesto znovu pohltí. Tentokráte je však údajně „vyplivne“ nad rozbombardovanou oblastí, kterou pod sebou měli původně. Rau nad ničím nepřemýšlí a úkol neúkol otočí letadlo směrem zpět do nacistického Německa.

O 51 let později…
V roce 1991 vidí lidé v anglickém městečku Knowsley přelétat nad svými hlavami podivné letadlo. Z trupu vyhazuje objekty připomínající bomby, které i s letounem vzápětí zmizí z oblohy.
Všichni si myslí, že jde o natáčení nějakého filmu, neboť letadlo bylo staré a mělo na sobě nacistické znaky. Jenže v Knowsley ani v jeho okolí se žádný film netočí.
Poté se tato zvláštní událost, týkající se přeletu a následného podivného zmizení starého německého bombardéru, mediálně rozkřikne.
A do Knowsley se donese podivný příběh o jednom nacistickém bombardéru, který se údajně přenesl do budoucnosti, kde se dostal do časové smyčky. Místní pak dokonce mají spatřit i letecké snímky města, které Rau tehdy pořídil.
Dodnes se mezi obyvateli vypráví, že byly absolutně totožné s Knowsley v roce 1991, a to včetně továrny, která byla ve městě postavena až v roce 1970. Přenesl se tedy bombardér Luftwaffe opravdu do 90. let 20. století?
Pokud ano, pak nemůže být pochyb o tom, že se zde zároveň dostal i do časové smyčky. Neboť posádka letadla mohla budoucnost jen vidět, nikoli ji ovlivnit. Patrně právě z toho důvodu nebylo bombardování města absolutně možné…