Skip to content

Náhlá smrt při nočních můrách: Co zabíjí muže ve spánku?

Mnozí asijští muži raději v noci nespí. Může se jim totiž stát, že už se neprobudí… Řádí mezi nimi totiž nevysvětlitelný syndrom smrtící noční můry! A ten prý zcela zdravého člověka dokáže zabít během pár minut.

Lékaři jsou zatím bezradní. Stále častěji se ozývají názory, že muže možná zabíjejí noční démoni, kteří vysávají život!

Co muže ve spánku tolik děsí?

Malou špinavou vězeňskou celu osvětlují jen měsíční paprsky pronikající úzkým oknem těsně pod stropem a ozařují přízračně bledou tvář vězně, ležícího na kavalci u stěny. Zhruba padesátiletý Číňan Li Qiaoming sténá, chrčí a lapá po dechu, jako by se dusil.

Zdá se, že ho trápí nějaká strašná noční můra. Děsivé zvuky, jež vydává, záhy budí spoluvězně, kteří se jej snaží probrat, ale všechny pokusy jsou marné! Okamžitě volají dozorce a ti následně lékaře, ale muži už není pomoci.

Je 27. března roku 2009, 2.40 hodin po půlnoci, když se mu zastavuje srdce a naposledy vydechne, aniž by se z hrůzného snu probral. Ještě tentýž den vedení věznice ve městě Jiujiang v jihozápadní čínské provincii Jiangxi oznamuje náhlý skon jeho bratru Li Wenfuovi a jako příčinu smrti udává „náhlé a nevysvětlitelné úmrtí ve spánku.

“ Zabila snad muže noční můra? Případu se hned chytají čínská média, například list Chutian Metropolis Daily, a upozorňují na to, že to není první podobný případ. V průběhu 20. století jsou jich prý v různých koutech Asie zaznamenány statisíce!

Copak zdejší muži skutečně mohou umírat na následky vražedných nočních můr?

Zažívají ve snech podobné hrůzy, jako postavy z hororové série Noční můra v Elm Street?
VEČER JDOU SPÁT, A RÁNO UŽ SE NEVZBUDÍ

V Japonsku je tento fenomén označován jako pokkuri, na Filipínách jako bangungut a v Kambodži, Laosu a Thajsku jej nazývají Lai Tai. Je ale znám prakticky ve všech světových kulturách včetně české, kde je označován jako mora či můra.

V posledních letech se pro něj vžívá název Nightmare Death Syndrom – syndrom smrtící noční můry. Jeho oběťmi mají být muži, kteří se těší dobrému zdraví i fyzické kondici. Večer prý jdou normálně spát a ráno jsou nalezeni mrtví!

„Mnoho svědků tvrdí, že oběť spí normálně, ale najednou začne úpět, sténat, chrčet a divně chrápat, těžce dýchat a nakonec se dusit. Odborně se tomu říká příznaky agónie. Někteří lidé se snažili evidentně vystrašeného spáče probudit, ale nikdy se jim to nepodařilo a on zemřel,“ tvrdí známý australský lékař a publicista Dr. Stephen Juan (*1949). Jako bezprostřední příčina smrti je většinou stanovena srdeční zástava, ale nikdo z lékařů nedokáže odpovědět na otázku, co srdeční selhání u naprosto zdravých mužů způsobilo.

Kradou mužům duše vdovy?
POZOR NA DUCHY MRTVÝCH VDOV!

Pro Asiaty je syndrom smrtící noční můry v drtivé většině případů fatální. „V Asii a Japonsku je syndrom, tady známý jako Lai Tai, druhou nejčastější příčinou smrti mužů mladších 40 let. K většímu počtu úmrtí dochází už jen při dopravních nehodách,“ tvrdí současný renomovaný kardiolog španělského původu Prof. Dr. Pedro Brugada. V Evropě je vzácnější a poměrně rovnoměrně postihuje muže i ženy, přičemž většinou nedochází k obětem na životech. Lidé, kterým se daří smrtící noční můru přežít, často popisují, že je ve spánku postihla naprostá paralýza a cítili, jako by jim cosi těžkého sedělo na hrudi a dusilo je.

Připomíná to lidové báchorky, jež tyto můry považují za noční démony, kteří uléhají na prsa spáčů a vysávají jim z těla energii. Někdy jsou dokonce považovány za duchy mrtvých vdov, jež hledají mladé muže a pak jim kradou duši.

Někteří badatelé navíc naznačují, že by mohlo jít o jakousi formu energetického upíra, který z lidí vysává energii a může je tím i zabít! Z racionálního pohledu je něco takového nemožné – těchto případů je však zaznamenáno tolik, že se jimi musí vážně zabývat i lékařská obec.

Zavádí pro tento syndrom termín Sudden Unexplained Nocturnal Death (SUND) – „náhlé nevysvětlitelné noční úmrtí“. Mohlo by údajně jít o důsledek nějaké spánkové poruchy, srdeční choroby, genetického defektu, špatného metabolismu a mnoha dalších, někdy poměrně nepravděpodobných faktorů.

Definitivní vysvětlení, které by objasnilo podstatu syndromu smrtící noční můry a její spouštěcí mechanismus, ale stále chybí. Podaří se jej někdy odhalit?

Lenka Kabeláčová

Foto: inverse.com, thenightmarerealm.ie, newsweek.com, legendsofthemultiuniverse.fandom.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Čokoláda, která roste na stromě
epochalnisvet.cz

Čokoláda, která roste na...

Také jste někdy snili o tom, že máte strom...
Největší letecká bitva u nás? Hořící nebe nad Hanou!
epochaplus.cz

Největší letecká bitva u nás?...

Temné hučení kdesi v dálce na zamračeném nebi....
Mýdlo: Provází lidstvo déle než 4800 let!
epochalnisvet.cz

Mýdlo: Provází lidstvo déle...

Používáme ho každý den, někteří každou chvíli....
Pomocná ruka přišla z onoho světa!
nasehvezdy.cz

Pomocná ruka přišla z onoho...

Jsem přesvědčená, že spojení s našimi...
Zámek v Telči zdobí nejen unikátní Zlatý sál
epochanacestach.cz

Zámek v Telči zdobí nejen...

Bývá označován za klenot...
Pýcha našich rašelinišť
21stoleti.cz

Pýcha našich rašelinišť

Sřevlík Ménétriésův (Carabus menetriesi), řazený do...
Nesmrtelný dvoutakt na závodních okruzích: Výstava motocyklů v Hořicích
epochaplus.cz

Nesmrtelný dvoutakt na závodních...

Městské muzeum ve spolupráci s hořickým historikem...
Český kras: Kraj posetý skalami
epochanacestach.cz

Český kras: Kraj posetý...

Chráněná krajinná...
Obří hrášek upozorňuje na Gregora Johanna Mendela
21stoleti.cz

Obří hrášek upozorňuje na...

Otec genetiky Gregor Johann Mendel zanedlouho...
Zlepšete si náladu
nasehvezdy.cz

Zlepšete si náladu

Potřebujete se zbavit úzkosti a deprese? Máme pro...
Parfémy Dior J’adore v novém pojetí
iluxus.cz

Parfémy Dior J’adore v novém...

Senzační, rozpínavý, silný a polyfonní, květinový...
V samém srdci Palazzo del Sol
rezidenceonline.cz

V samém srdci Palazzo del Sol

Jeden z nejexkluzivnějších ostrovů na...