Skip to content

Náhoda nebo osud? Deset fascinujících shod v historii!

Věříte na zázraky? Nebo se naopak řadíte k těm, kteří se domnívají, že (ne)známe organizace ovladají lidstvo skrze celou jeho historii? V tomto článku vám nabídneme deset nejzajímavějších a možná také nejděsivějších shod v historii.

O tom, jak moc jsou dílem náhody nebo naopak následek nadvlády tajmených sil, rozhodněte sami.

10. Tamerlánovo proroctví

V červnu 1940 objevili sovětští archeologové hrobku Tamerlána, Čingischánova potomka. Varování v hrobce znělo jasně: „Kdokoli otevře můj hrob, přivolá dobyvatele horšího, než jsem já!“ Vědci se však nenechali odradit a místo posledního odpočinku narušili.

Následně byl Sovětský svaz napaden Hitlerovými vojsky.

Tamerlánova kostra
9. Zázrak vybuchujícího kostela

Dne 1. 3. 1950 v 19:25 explodoval v Nebrasce malý kostel. Tamnější sbor vždy nacvičoval chvalozpěvy od 19:15, takže je logické se domnívat, že všichni při neštěstí zahynuli. Jenže se tak nestalo. Nikdo nezemřel a dokonce ani nebyl zraněn.

Jak je to možné? Všichni členové přišli na zkoušku pozdě!

8. Ozvěny mrtvých

V roce 1817, v malém anglickém městě Erdington, byla zavražděna mladá Mary Ashford. Za tento zločin byl Abraham Thorton nejprve zatčen, ale kvůli nedostku důkazů nakonec propuštěn na svobodu. Bratr Mary, William, se ale nechtěl s tímto verdiktem smířit a bojoval za to, aby byl případ znovu prošetřen.

V roce 1974 se městečko Erdington opět stalo místem zločinu. Barbara Forrest byla napadena a brutálně zavražděna. Její tělo bylo odhozeno necelých 100 m od místa, kde před 157 lety zemřela Mary. Za vraždu Barbary byl následně souzen Mike Ian Thorton, ale byl propuštěn pro nedostatek důkazů.

Sestra Barbary, Erica Forrest, rovněž odmítla rozhodnutí soudu a případ byl znovu otevřen v roce 2012, kdy už DNA analýza měla u soudu dostatečnou váhu.

Mary Ashford a Barbara Forrest

Aby shod nebylo málo, podle výpovědi příbuzných a přátel, jak kdysi Mary, tak Barbara, se několik dní před útokem cítily zle a neklidně.

7. Prokletí prezidenti

Abraham Lincoln a John Kennedy. Dva nejznámější prezidenti USA a oba zemřeli po atentátu. Mezi těmito dvěma muži je však až téměř neuvěřitelný počet podobností. Lincoln i Kennedy měřili kolem 180 cm a studovali práva.

Oba dva sloužili v armádě. Oba byli zavražděni v pátek a oba střelou do hlavy. Oba seděli vedle svých manželek, když k atentátům došlo. Lincoln seděl na sedadle číslo 7 v divadle, Kennedy jel v Dallasu v sedmém autě.

Abraham Lincoln a John Kennedy

Ale tím neuvěřitelný seznam nekončí. Celkový počet shod se rovná čtyřiceti, včetně toho, že bodyguardi obou prezidentů se jmenovali William a oba zahynuli ve věku 75 let. John Wilkes Booth po výstřelu na Lincolna utekl z divadla ke skladišti.

Lee Harvey Oswald utíkal ze skladiště směrem k divadlu. Jména obou prezidentů mají 7 písmen, jména obou vrahů 15 písmen. Licoln byl zastřelen ve Fordově divadle. Kennedy ve voze značky Lincoln automobilky Ford.

Tajemník prezidenta Lincolna se jmenoval Kennedy. Tajemník prezidenta Kennedyho se jmenoval Lincoln. A to nejlepší na závěř? Týden před atentátem, navštívil prezident Lincoln město Monroe, v Malrylandu.

Týden před atentátem pobýval Kennedy s Marylin Monroe. Náhoda?

6. Zbloudilá kulka

V roce 1883 střelil muž Henryho Zieglanda, bývalého přítele své sestry, kterému dával za vinu její sebevraždu. Následně střelec otočil zbraň proti sobě v domění, že spravedlnosti bylo učiněno za dost a Ziegland už je mrtev.

Avšak Ziegland nezemřel. Kulka ho na obličeji pouze poškrábala a zapíchla se nedalého do stromu. O nějakou dobu později se Ziegland rozhodl tento strom porazit. Při odstřelu kořenů vyletěla kulka ven a trefila ho do hlavy.

Ziegland zemřel.

5. Titan nebo Titanic?

V roce 1898 napsal novelista a spisovatel fantazy Morgan Robertson knihu, jehož hlavní zápletkou bylo potopení lodě Titan. Stejně jako později Titanic, byl Titan popsán jako „nepotopitelný“ a měl podobné technické nedostatky – menší počet záchranných člunů.

Oba také narazili do ledovce.

Titanic
4. Jezdec na Haileyově kometě

Spisovatel Mark Twain (vlastním jménem Samuel Langhorn Clemens, *1835), se narodil v den, kdy se na obloze objevila Haileyova kometa. Řekl, že předpokládá, že když se na její objevení narodil, až se příště vrátí, vezme si ho s sebou.

Mark Twain zemřel 21.4. 1910 – v den návratu Haileyovy komety.

3. Anthony Hopkins a ztracená kniha

Absurdní události se neudály jen v dávné historii. Své by o tom mohl vyprávět herec Anthony Hopkins (*1937). Kvůli roli velice urgentně sháněl knihu „The Girl From Petrovka“, spisovatele George Feifera (*1934). Bohužel ji nemohl nikde najít. Jednoho dne cestoval Anthony metrem a na opuštěné lavici uviděl ležet knihu, kterou celou tu dobu hledal. Nejspíš se jednalo o stejný výtisk, jaký Feifer půjčil před několika týdny svému příteli, a ten ji vytratil kdesi v metru.

2. Edgar Allan Poe a kanibalistická historka

V knize Edgara Allana Poe (*1809 – †1849), „Příběhy Arthura Gordona Pyma“, je loď vážně poškozena při bouři a na palubě se pomocí tahání dřívek rozhoduje, kdo musí zemřít, aby mohl být ostatními sněden.

Nejkratší dřívko si vytáhne jakýsi Richard Parker a stane se tak potravou pro zubožené námořníky. V roce 1884 ztroskotala jachta Mignonette. Tentorkát už ale nemluvíme o knize, nýbrž o realitě. Australský cestovatel John Henry Want si koupil Mignonette v Anglii a rozhodl se na ní doplout domů.

John Henry, kapitán Tom Dudley a tři další námořníci vypluli v květnu na cestu do Sydney. V červenci 1884 se ale počasí na moři rapidně zhoršilo a oni museli opustit Mignonette na člunu. Poté, co jim došli zásoby, navrhl mladičký, teprve 17ti letý námořník, že by měli někoho obětovat, aby ostatní přežili.

Nikdo s tím nesouhlasil, pořád doufali, že je někdo zachrání.Jenže to se nestalo. Když došlo k nejhoršímu, zeptal se kapitán, kdo má rodinu. Všichni, krom mladíka, odpověděli kladně. Chlapec byl ke všemu velice zesláblý a pravděpodobně i nemocný.

Byl proto obětován. Ironií osudu zůstává, že ten, kdo navrhoval někoho sníst, byl nakonec sněden. Teenager jménem Richard Parker.

Kanibalismus posádky Mignonette

O čtyři dny později nalezla posádku Mignonette jiná loď. Tři námořníci, spolu s ostatky Richarda, byli převezeni na pevninu, kde byli odsouzeni k smrti. Díky velkým sympatiím ze strany veřejnosti ale nakonec soud zmírnil trest na 6 měsíců veřejně prospěšných prací.

1. Síla dvojčat

Říká se, že dvojčata dokáží mimosmyslově komunikovat. Jsou tak nějak „na stejné vlně“. To mohla potvrdit i dvojčata narozená roku 1940 v Ohiu. Ve věku 3 týdnů byli dáni do adoptivních rodin. Poprvé se setkali až v roce 1979.

Jsou dvojčata mentálně propojená?

Oba chlapci dostali od svých nových rodičů jména James, ale nechávali si říkat Jim. Oba pracovali u policie. Oba měli psa, kterého pojmenovali Toy. Oba si vzali první manželku jménem Linda, rozvedli se, a jejich nová žena se jmenovala Betty. Oba splodili syny, které pojmenovali James Allen. Fascinující.

Foto: http://realitysandwich.com, https://gcdn.emol.cl, http://www.historicmysteries.com, https://arbitrarytimes.com, https://3.bp.blogspot.com/, https://s-i.huffpost.com/
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Omega na Olympijských hrách opět nechybí
iluxus.cz

Omega na Olympijských hrách...

Zlatá medaile, známá jako nejvyšší cena na...
Studie podporující léčbu Covidu ivermektinem měla řadu nesrovnalostí
21stoleti.cz

Studie podporující léčbu...

Měla to být velká bomba: lék používaný proti...
7 nejstarších měst světa
epochaplus.cz

7 nejstarších měst světa

Dávní obyvatelé sem přišli už před...
Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Nezbytná součást střešních oken
rezidenceonline.cz

Nezbytná součást střešních...

Optimální množství denního světla i podpora tepelného...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Velký strach z budoucnosti
nasehvezdy.cz

Velký strach z budoucnosti

Zažívá obrovské štěstí,...
Vyženou Havlovou fanoušci do daleké ciziny?
nasehvezdy.cz

Vyženou Havlovou fanoušci do...

Herečka a bývalá první...
Jak jsem přestala hrát karty a sázet se
skutecnepribehy.cz

Jak jsem přestala hrát karty...

Nejen muž, když se napije, dělá...
Bylinky: Nenechte se zaskočit problémy s pamětí
panidomu.cz

Bylinky: Nenechte se zaskočit...

Snažíte se na něco vzpomenout, ale moc se vám...
Na počtu terapií se rok pandemie výrazně nepodepsal
epochaplus.cz

Na počtu terapií se rok...

Na pražské klinice asistované reprodukce IVF...
Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery: Zločin, který zůstal nepotrestán?
epochalnisvet.cz

Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery:...

Je večer 16. května 2006. Američan Rey Rivera...