Skip to content

Námořníci napříč staletími prý pozorovali v mořích obří želvy

Filmaři z celého světa už natočili hororové filmy o obří variantě snad každého zvířete. Z filmů známé obří vražedné pavouky, mravence i chobotnice. A ačkoliv hororový film o obřích želvách zatím chybí, existuje o nich alespoň několik zajímavých záznamů.

Snad vůbec prvním, kdo popsal obří želvy, byl v roce 1494 slavný objevitel Christopher Columbus. S obřím plazem se měl setkat poblíž Dominikánské republiky, a tvora také příhodně pojmenoval: Otec všech želv.

Podle svědectví byla želva velká jako velryba a nějakou dopu doprovázela objevitelovu loď Santa Maria. Želva se prý po celou dobu držela u hladiny a hlavu měla vystrčenou ven z vody. Když si po chvíli užila dostatek pozornosti užaslé posádky, potopila se do hlubin a zmizela námořníkům z dohledu.

Obrovský krunýř si námořníci spletli s převrácenou lodí. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Krunýř nebo převrácená loď?

Podobné svědectví se objevilo i o necelých čtyři sta let později, v roce 1883. S obří mořskou želvou se v tomto roce u ostrova Newfoundland setkala posádka lodi Annie L i s kapitánem Augustem Hallem. Obrovský krunýř želvy nejdříve námořníci považovali za převrácenou loď.

Když se však přiblížili, zpozorovali obří želvu, která měla být přes deset metrů dlouhá a asi devět metrů široká. Posádka chvíli uvažovala o tom, že by se tvora pokusila ulovit. Jen její šupiny však působily téměř nezničitelně, tím spíše obrovský krunýř.

Podobně obří želvu už v této oblasti nikdy nikdo nezahlédl.

Tato dvě svědectví však nejsou jediná. O podobných setkáních vypráví námořnické legendy a příběhy z nejrůznějších moří i nejrůznějších dob.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články