9. prosince 1965: V Kecksburgu v Pensylvánii je spatřena ohnivá koule. Armáda místo dopadu uzavírá a zatajuje informace.
Domů     Nejstrašidelnější dům na Slovensku. Je postavený z náhrobních kamenů?
Nejstrašidelnější dům na Slovensku. Je postavený z náhrobních kamenů?
od 1.11.2023
3.5tis
344
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Tajemné vrzání, skřípání, řinčení oken a dveří a podivné stíny se prý prohánějí prázdnými zdmi opuštěného domu. Domu, jehož historie je prý tak temná, že je údajně více než 60 let netknutý.

Mezi místními se dokonce šušká, že je postavený ze hřbitovních kamenů! Majitel však o paranormálních jevech v domě nechce ani slyšet. Co je zač tajemný dům v Kriváni pri Detve?

V domě prý nikdy nikdo nebydlel a nikdo ho nechtěl koupit. Mezi místními se říká, že ke stavbě domu byly použité ukradené náhrobní kameny! Tajemný dům v Štiavnických Baniach.

Nikdo ho nechce koupit a nikdo v něm prý nikdy ani nebydlel. Dům, který dle místních ukrývá temnou historii, se nachází v obci Kriváň při Detve. Stojí na konci vesnice mezi loukami a poli. Paranormální jevy se tu prý objevují již více než 60 let!

Mezi místními se o domě vyprávějí různé příběhy. Nejznámějším je ten, že je dům postavený z ukradených náhrobních kamenů z nedalekého hřbitova.

Někteří tvrdí, že v domě jednou přece jen bydlela rodina, ale někdo ji jedné noci vyvraždil a dodnes se prý neví, kdo čin spáchal. Další vypráví, že se majitel domu oběsil a od té doby na další případné majitele nečeká nic dobrého.

Někteří však na paranornální jevy v domě nevěří a přirovnávají je k báchorkám nebo činnosti vandalů. Co se v domě děje a proč je tedy celé ty roky opuštěný?

Mezi místními se říká, že ke stavbě domu byly použité ukradené náhrobní kameny!
Mezi místními se říká, že ke stavbě domu byly použité ukradené náhrobní kameny!

Je postavený z náhrobních kamenů?

Navzdory tvrzení lidí, že v domě již přes 60 let straší, místní si prý nepamatují, že by v něm někdo někdy bydlel, a to dokonce ani lidé, kteří jej postavili.

Dům prý postavili už před desetiletími dva bratři, kteří neměli moc peněz a pro stavbu měli použít náhrobní kameny, které po nocích kradli na hřbitově.

Mezi lidmi se říká, že se okradení nebožtíci bratrům začali mstít a od té doby v domě straší. Uvnitř se prý ozývají podivné zvuky a mají v něm létat předměty, také zde bouchají okna a dveře, a to i když není žádný průvan. Ukrývá se snad mezi zdmi domu obávaný poltergeist?

V domě prý nikdy nikdo nebydlel a nikdo ho nechtěl koupit.
V domě prý nikdy nikdo nebydlel a nikdo ho nechtěl koupit.

Vandalové a lovci duchů

Kolem roku 2000 vyšel o domu novinový článek a rázem se z něj stala obrovská senzace. V článku se psalo o tajemném opuštěném domě, ve kterém dle místních straší a kterému je lepší se vyhnout obloukem.

Pověst domu ale naopak nalákala ke stavbě mnoho nadšenců do paranormálních jevů.

Někteří z nich prý z domu s křikem utekli, jiní psali o podivných tíživých pocitech. Vypráví se také, že jeden muž byl po noční návštěvě domu celý pomlácený. Jenže ne všichni v domě hledali paranormální jevy a údajné duchy.

Někteří lidé místo ničili a rozkrádali, což vedlo k tomu, že je ve spodních patrech dům nyní opatřený mřížemi, aby se ničitelé do domu již nemohli dostat.

Nešťastný majitel

Současný majitel domu nechce o strašení ani slyšet. Sám nad příběhy kroutí očima, označuje je za vymyšlené báchorky a nechce s nimi mít nic společného. Říká, že celá pozornost okolo domu je mu spíše na škodu.

Vandalové, kteří se do domu vloupali za cílem spatřit něco nadpřirozeného v domě, prý také kradli a ničili, co jim přišlo pod ruku.

Majitel má prý tak výdaje navíc spojené s následným udržováním domu. Je pověst této stavby nakonec pouze vymyšlenou báchorkou? Proč je ale dům celé ty roky opuštěný a nikdo v něm nebydlí? Současný majitel se jej ani nesnaží prodat. Ví snad, že dům by nikdo nekoupil?

Tajemný dům v Štiavnických Baniach.
Tajemný dům v Štiavnických Baniach.

Tajemný dům ve Štiavnických Baniach

Také ve Štiavických Baniach se nachází podivný, rozestavěný dům. Místní si vyprávějí, že v něm straší a někteří se k němu bojí přiblížit.

Podle vyprávění, se v místě po válce ukryl německý voják. Obyvatelé obce ho prý našli a i přes jeho prosby o život jej ubili, čím měli zrovna po ruce. Tělo poté v domě zakopali a duch vojáka má v místě strašit dodnes.

V místě prováděl paranor­mální vyšetřování dokonce televizní štáb americké BBC a také lovci duchů. Ti zde zaslechli kroky, zaznamenali pokles teploty a v místě přestávaly fungov at elektronické přístroje.

Dům dle starosty obce vždy někdo koupí, za účelem předělání. I přes jeho lukrativní lokalitu ho ale kupec vždy prodá. Může za to hrůzný otisk minulosti místa?

Foto: shutterstock.com, youtube.com, facebook.com, wikimedia.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.12.2023 229
Nastěhovali jste se do nového domu a máte pocit, že tam nebydlíte tak úplně sami? Nebo jste se s přáteli rozhodli vyrazit na průzkum dávno opuštěné budovy, ve které prý straší? ENIGMA vám představuje 7 technologických pomůcek, bez kterých se při kontaktu s nadpřirozenem neobejdete! Povede se vám s nimi získat důkaz o existenci duchů?   Diktafon Cena: kolem 1000 Kč   Tzv.
od 9.12.2023 569
Šumava byla již od pradávna drsným místem s nelehkými životními podmínkami a zejména zima zde bývala velice krutá. Opuštěné vesničky v zimě často zůstávaly zcela odříznuté od ostatní civilizace, a tak se často jen čekalo, až sníh a mráz povolí a bude možné se vrátit do běžného života. Ne každý však měl to štěstí a zimu přežil, ale výše zmíněné podmínky neumožňovaly pohřbít nebožtíka řádně a včas.
od 8.12.2023 1.8tis
Hlavní dominantou amerického městečka Carrollton v Alabamě je bezmála 150 let stará soudní budova. Pozornost nepoutá jen honosným vzhledem, ale také velkou šipkou u okna v podkroví. Ve skleněné tabulce, na niž ukazuje, je možné spatřit cosi, co připomíná vyděšenou lidskou tvář. Podle legendy patří otroku Henrymu Wellsovi. Je to možné? Nad nevelký Carr
od 7.12.2023 2.9tis
Může jít o lovce duchů komunikujícího s duší, která v našem světě zůstala uvězněna. Nebo přízračnou postavu plížící se hřbitovem, z níž vidíme jen stín. Ale jakmile se něco takového podaří natočit na video, jedná se o prvotřídní, celosvětovou senzaci! Proto vám ENIGMA představuje devět nejzáhadnějších videozáznamů z posledních let!   Z minulosti známe spoustu rozmazaných fotek a zrnitýc
od 6.12.2023 3.2tis
Kanadský národní park Nahanni je opředen děsivými legendami, které odpovídají jeho hrozivé krajině. Historie dala místu přezdívku Údolí bezhlavých mužů a mnozí věří, že je tato oblast, plná neobyčejných přírodních krás, také pořádně strašidelná. Mají pravdu? Neohrožení cestovatelé, kteří chtějí zdolat peřeje řeky Nahanni nebo dobýt impozantní Cirqu
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Islanďané mají společné předky s Indiány
epochaplus.cz
Islanďané mají společné předky s Indiány
Genetika je jedním velkým dobrodružstvím. Přicházejí stále nové výzkumy. Vědci například luští původ indiánů, zajímavé je třeba to, že se stopy jejich DNA vyskytují i na místech, kde bychom to nejspíše nečekali. Pátrání po genetickém původu Islanďanů v roce 2010 přineslo překvapující zjištění. Podle španělských výzkumů dorazila na Island už v 10. století žena ze Severní Ameriky.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
epochaplus.cz
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a