Skip to content

Nejstrašidelnější křižovatky světa: Řádí tam duchové a přízraky?

Už od dávných dob k sobě křižovatky či rozcestí poutají pozornost. Dle mytologie mnohých kultur totiž nejsou pouze místem, kde se kříží cesty lidí, ale i místem, na kterém se náš svět prolíná s tím za oponou.

S tím, ve kterém žijí temné bytosti, démoni a přízraky. Představujeme tři místa, kde se lze podle svědků setkat s paranormálními jevy…

1. CO CHCE DUCH ŽENY V RUDÉM ODĚVU?

Lokalita: Loddon, Norfolk, Británie.

Tajemné jevy: Přízrak ženy v rudém, mrazení a další jevy.

Za první křižovatkou musíme do Velké Británie. Jen kousíček od města Loddon nacházejícím se v hrabství Norfolk, se potkávají tři cesty na místě s neuvěřitelně magickou a tajemnou pověstí. Dle stovky let starých pověstí se právě zde zjevuje přízračná žena v rudém vlajícím oblečení.

O lidech, kteří ji zahlédli, píše už v 19. století anglický historik William Blyth Gerish (1864 –1921). Podle něj se tento přízrak zjevuje o půlnoci sedící na jednom z kamenů a jen mlčky hledí na toho, kdo se tam objeví.

O zvláštním duchovi na této křižovatce hovoří svědectví i z 20. století. Jen v letech 1968 až 1974 prý britskému Ústavu pro psychofyzikální výzkum poslalo zprávu o takovém svědectví na dva tisíce lidí.

Většina hovořila o červeném přízraku, část však popisovala spíše průsvitnou bytost. Spolu s tím se spekuluje o dalších podivných jevech, ke kterým na křižovatce dochází i za dne – náhlé zimnici či nevysvětlitelném pocitu cizí přítomnosti.

Jde jen o další projevy stejného ducha?

2. KŘIŽOVATKA, KDE SE UZAVÍRAJÍ DOHODY S ĎÁBLEM

Lokalita: Clarksdale, Mississippi.

Tajemné jevy: Prý tam objevuje a smlouvá sám ďábel.

Delta blues. Tak se říká svébytnému hudebního žánru spadajícího pod blues, který se zrodil na pobřeží řeky Mississippi. Mezi zásadní kytaristy, které podobu tohoto žánru určovali, patřil i Američan Robert Johnson (1911–1938). Muž, který tvrdil, že jeho talent pochází od ďábla a na to téma dokonce složil několik známých bluesových písní. Jedna z nich, Crossroads blues, vypráví jeho vlastní příběh o tom, jak jako malý žije na venkovské plantáži a sní o slávě bluesového muzikanta.

O jedné půlnoci jako mladý muž pak bere kytaru a vyráží na křižovatku silnic 49 a 61 ve městě Clarksdale. Zde uzavírá smlouvu s ďáblem a získává talent, který strhává davy. Na první pohled jen vymyšlený příběh.

Jenže sám Johnson celý život trvá na tom, že je to pravda. A jiní lidé zase potvrzují, že zmíněná křižovatka je skutečně mystickým místem, na kterém je cítit velmi podivná energie. Nachází se tam snad brána do samotného pekla?

3. ZA BEZHLAVÝM PŘÍZRAKEM Z BUCKINGHAMSHIRE

Lokalita: Buckingham, Británie.

Tajemné jevy: Přízrak bez hlavy, další údajní duchové.

Píše se leden 1898 a na odlehlé křižovatce nedaleko městečka Buckingham dochází k události, která jí dá auru tajemného místa, kde se reálný svět prolíná s tím nadpřirozeným. Úřadům přichází hlášení, že se na křižovatce a v jejím okolí pohybuje strašlivý přízrak bezhlavé ženy.

„Nejprve ho spatřil místní farmář a jeho společníci, kteří měli tu smůlu, že se s duchem setkali ve chvíli, kdy řídili zapřažený vůz v temné noci,“ vysvětluje americká publicistka Olivia Thompson s tím, že poté, co se farmář k podivnému stínu přiblížil, spatřil hrozivý bezhlavý přízrak.

Prý jen modlitby k Bohu způsobily to, že nezešílel. Později podobná svědectví přinášejí i další lidé a dodnes se má za to, že se na křižovatce odehrávají skutečně zvláštní věci. Po setmění prý není radno tam zůstávat, protože kromě bezhlavé ženy tam dost možná řádí i další duchové.

Nachází se na tom místě energetické zřídlo, které je k sobě poutá, jak věří senzibilové?

Foto: www.edp24.co.uk, live.staticflickr.com, www.strangehistory.net, www.shutterstock.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články