3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Nelidské monstrum s chutí na člověka: Zabíjelo v Kurdistánu?
Nelidské monstrum s chutí na člověka: Zabíjelo v Kurdistánu?
od 11.1.2022
2.8tis
Jaká humanoidní stvůry se v Kurdistánu obávají? FOTO: Pixabay
249
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Američan Lon Strickler napsal knihu Přízraky a monstra: Tajemná setkání, v níž shromáždil svědectví o existenci nejrůznějších děsivých tvorů. Jedno takové nám přibližuje incident, který se údajně odehrál v oblasti iráckého Kurdistánu zvané Sulaymaniyah.

Jaká humanoidní stvůry se v Kurdistánu obávají? FOTO: Pixabay Čí řev se po nocích ozývá oblastí Sulaymaniyah? FOTO: Unsplash

Sem přijíždí americký armádní policista, aby vyšetřil několik banálních případů krádeží a vydírání mezi vojáky. Během výslechů se dozvídá nečekanou, pro něj bizarní informaci – nějaké stvoření tu prý loví lidi. Neví se, co je zač.

reklama

Místní vesničané žijící v horských samotách mu už po staletí říkají ghůl. Popisují ho jako vysoké monstrum s humanoidními rysy, dlouhými končetinami a neukojitelnou chutí na lidské maso. Vyšetřovatel vidí jen dvě možná vysvětlení.

Buď jde o pomateného vojáka, který se důsledkem válečného běsnění zbláznil, nebo ho místní tahají za nos a krmí vymyšlenými historkami. Řadu dní nenacházejí po podezřelé aktivitě v okolí ani stopu. Vesničané ale dál tvrdí, že tam venku něco je. Odmítají opouštět své domy dokonce i za dne.

Čí řev se po nocích ozývá oblastí Sulaymaniyah? FOTO: Unsplash
Čí řev se po nocích ozývá oblastí Sulaymaniyah? FOTO: Unsplash

Noční řev

Vyšetřovatel se domnívá, že místní mají trochu moc bujnou fantazii. Dokud následujícího večera nesedí před svou chatrčí ve chvíli, kdy okolní ticho prořezává hlasitý řev. Táhlý jekot se po krátké pauze opakuje a nepodobá se ničemu, co kdy kdo slyšel.

reklama

Venku se shromažďují znepokojení vojáci. Z uši drásajícího řevu jim prý hrůzou vstávají vlasy na hlavě, a i když jsou po zuby ozbrojení, vůbec se jím nelíbí představa toho, s čím se mají utkat. Vykročí směrem k horskému průsmyku, odkud se to ozvalo.

Na noční výpravě jim svítí měsíc v úplňku. Vyšetřovatel později vypoví: „Celou oblast jsme prohledávali několik hodin. Používali jsme noční vidění a svítili těmi nejsilnějšími baterkami. Nenašli jsme nic.

Žádné otisky stop ani cokoliv jiného, co by nasvědčovalo přítomnosti jakéhokoliv tvora. Často si říkám, co jsme to tam tehdy slyšeli. V Iráku se děje hodně divných věcí, ale mlčí se o nich.“ Mohlo to být jen nějaké zvíře? Nebo vesničané říkají pravdu?

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.2tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.8tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.5tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly