30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Záhadná vraždy Pauly Brown: Tělo pohřešované lokalizovali pomocí kyvadla
Záhadná vraždy Pauly Brown: Tělo pohřešované lokalizovali pomocí kyvadla
od 11.1.2022
1.9tis
Kyvadlo prý dokáže vyhledávat ztracené objekty či osoby, foto Pixabay
168
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1996 v australském hlavním městě zmizela mladá kadeřnice Paula Brown. Policie si dlouho neví rady a tak se zoufalý snoubenec pohřešované obrátí na senzibila. Ten pomocí kyvadla přesně určí, kde se její mrtvé tělo nachází.

Kyvadlo prý dokáže vyhledávat ztracené objekty či osoby, foto Pixabay Senzibil využil kyvadlo a mapy k nalezení těla pohřešované ženy, foto Pixabay Port Botany, v jehož blízkosti byla žena nalezena, foto Ajayvius / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Kyvadlo je jedna z nejrozšířenějších a zároveň nejjednodušších magických pomůcek hojně využívaných mnoha esoteriky k mnoha rozličným účelům.

reklama

Pravá podstata kyvadla však tkví v tom, že znalcům, kteří s ním dokáží vhodně pracovat, umožňuje navazovat mimosmyslové kontakty mezilidské ale i s duchovním světem a získávat tím kýžené informace.

Z pohybů kyvadla je takto možné věštit budoucnost, odpovídat na konkrétní otázky, diagnostikovat nemoci, detekovat různé energie a geopatogenní zóny, vyhledávat podzemní vodu nebo získávat informace o umístění předmětů či poloze lidí.

Výhodou kyvadla je, že funguje na místě stejně dobře jako na dálku. Psychotronik tak může kyvadlem pohybovat nad nákresem lidské figuríny s vyznačenými orgány a odhadnout zdravotní stav pacienta na opačné straně světa.

A nebo, jak se stává v případě psychických detektivů, nad mapou pomocí kyvadla najít polohu těla pohřešovaného. Může tato jednoduchá magická pomůcka přispět k řešení nevyjasněných případů?

Senzibil využil kyvadlo a mapy k nalezení těla pohřešované ženy, foto Pixabay
Senzibil využil kyvadlo a mapy k nalezení těla pohřešované ženy, foto Pixabay

JE TO PODVOD?

Skeptici se ke kyvadlu vyjadřují zpravidla velmi kriticky. „Kyvadlo je jednoduchý nástroj, který se otáčí nikoli nějakou dosud neznámou zvláštní přírodní nebo dokonce duchovní silou, ale kterým aktivně, někdy snad podvědomě, (tzv.

reklama

ideomotorický pohyb), ale většinou záměrně otáčí psychotronik, resp. léčitel pohybem své ruky,“ uvádí například český klub skeptiků Sisyfos a dodává:

„Pomocí kyvadla samozřejmě nelze získat žádné informace.“ Stejného názoru jsou víceméně i australští policisté, kteří v roce 1996 vyšetřují zmizení oblíbené kadeřnice ze Sydney, která se jednoho dne nevrátila z večírku s přáteli.

Když se policii dlouho nedaří třicetiletou Paulu Brown najít, její snoubenec se obrátí na australského senzibila belgického původu Philippe Duranta.

Muž doufá, že věštec policistům pomůže jeho milovanou najít a žádá, aby se stal oficiální součástí vyšetřovacího týmu.

reklama

Tento návrh se však setká s velkou nevolí ze strany policistů, kteří jej odmítají jako podvodníka, který si chce pouze přivydělat na neštěstí druhých. Mohou mít pravdu?

Port Botany, v jehož blízkosti byla žena nalezena, foto Ajayvius / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Port Botany, v jehož blízkosti byla žena nalezena, foto Ajayvius / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

POZORUHODNÁ PŘESNOST

Philippe Durant se odmítavým postojem vyšetřovatelů nenechá odradit. Pomocí mapy, obyčejného kyvadla a několika vlasů pohřešované vyznačí místo, o němž věří, že právě zde se tělo ženy najde.

Původní pátrací akce se sice vrací s nepořízenou, ale o týden později je tělo Pauly Brown skutečně nalezeno. Leží nedaleko přístavu Port Botany v Novém Jižním Walesu, necelé dva kilometry od místa, které Philippe Durant označil.

Ostatky náhodně objevil řidič nákladního auta projíždějící kolem. „Přestože tělo bylo objeveno čistě náhodou, zdá se, že spekulace jasnovidce byla až neuvěřitelně přesná,“ připouští později policejní mluvčí. Byla to jen náhoda, nebo snad kyvadlo není až tak neúčinné, jak tvrdí skeptici?

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 1.0tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 1.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz
od 28.11.2022 2.0tis
Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v černém podvědomě stále uložené jako pohledné, elegantně oblečené hrdiny bránící Zemi před padouchy z vesmíru. Jenže podle četných svědectví je jejich reálná podoba mnohem děsivější a hlavně – nejsou to jen muži! Máme se setkání s ženami v černém obávat, nebo dokážou nastavit i laskavější tvář? Nepřiroze
od 27.11.2022 2.0tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou nohou, jen jsou trochu na
od 26.11.2022 1.2tis
Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během něhož lze údajně ovládat vlastní sny a vytvářet si během spánku vize a příběhy dle vlastních představ...     Je prokázáno, že indická kultura zná lucidní snění již přes 3000 let. Nejstarší doklady pocházejí z posvátných indických textů, Upanišád. Můžeme zde nalézt popis stavu, p