18. ledna 1986: Končí podivuhodný případ Kena Webstera, který si měl dopisovat s mužem ze 16. století.
Domů     Neobjasněné události
Záhadná vraždy Pauly Brown: Tělo pohřešované lokalizovali pomocí kyvadla
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 11.1.2022
1.9tis
Kyvadlo prý dokáže vyhledávat ztracené objekty či osoby, foto Pixabay
168
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1996 v australském hlavním městě zmizela mladá kadeřnice Paula Brown. Policie si dlouho neví rady a tak se zoufalý snoubenec pohřešované obrátí na senzibila. Ten pomocí kyvadla přesně určí, kde se její mrtvé tělo nachází.

Kyvadlo prý dokáže vyhledávat ztracené objekty či osoby, foto Pixabay Senzibil využil kyvadlo a mapy k nalezení těla pohřešované ženy, foto Pixabay Port Botany, v jehož blízkosti byla žena nalezena, foto Ajayvius / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Kyvadlo je jedna z nejrozšířenějších a zároveň nejjednodušších magických pomůcek hojně využívaných mnoha esoteriky k mnoha rozličným účelům. Pravá podstata kyvadla však tkví v tom, že znalcům, kteří s ním dokáží vhodně pracovat, umožňuje navazovat mimosmyslové kontakty mezilidské ale i s duchovním světem a získávat tím kýžené informace.

Z pohybů kyvadla je takto možné věštit budoucnost, odpovídat na konkrétní otázky, diagnostikovat nemoci, detekovat různé energie a geopatogenní zóny, vyhledávat podzemní vodu nebo získávat informace o umístění předmětů či poloze lidí.

Výhodou kyvadla je, že funguje na místě stejně dobře jako na dálku. Psychotronik tak může kyvadlem pohybovat nad nákresem lidské figuríny s vyznačenými orgány a odhadnout zdravotní stav pacienta na opačné straně světa.

A nebo, jak se stává v případě psychických detektivů, nad mapou pomocí kyvadla najít polohu těla pohřešovaného. Může tato jednoduchá magická pomůcka přispět k řešení nevyjasněných případů?

Senzibil využil kyvadlo a mapy k nalezení těla pohřešované ženy, foto Pixabay

JE TO PODVOD?

Skeptici se ke kyvadlu vyjadřují zpravidla velmi kriticky. „Kyvadlo je jednoduchý nástroj, který se otáčí nikoli nějakou dosud neznámou zvláštní přírodní nebo dokonce duchovní silou, ale kterým aktivně, někdy snad podvědomě, (tzv.

ideomotorický pohyb), ale většinou záměrně otáčí psychotronik, resp. léčitel pohybem své ruky,“ uvádí například český klub skeptiků Sisyfos a dodává: „Pomocí kyvadla samozřejmě nelze získat žádné informace.“ Stejného názoru jsou víceméně i australští policisté, kteří v roce 1996 vyšetřují zmizení oblíbené kadeřnice ze Sydney, která se jednoho dne nevrátila z večírku s přáteli.

Když se policii dlouho nedaří třicetiletou Paulu Brown najít, její snoubenec se obrátí na australského senzibila belgického původu Philippe Duranta. Muž doufá, že věštec policistům pomůže jeho milovanou najít a žádá, aby se stal oficiální součástí vyšetřovacího týmu.

Tento návrh se však setká s velkou nevolí ze strany policistů, kteří jej odmítají jako podvodníka, který si chce pouze přivydělat na neštěstí druhých. Mohou mít pravdu?

Port Botany, v jehož blízkosti byla žena nalezena, foto Ajayvius / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

POZORUHODNÁ PŘESNOST

Philippe Durant se odmítavým postojem vyšetřovatelů nenechá odradit. Pomocí mapy, obyčejného kyvadla a několika vlasů pohřešované vyznačí místo, o němž věří, že právě zde se tělo ženy najde. Původní pátrací akce se sice vrací s nepořízenou, ale o týden později je tělo Pauly Brown skutečně nalezeno.

Leží nedaleko přístavu Port Botany v Novém Jižním Walesu, necelé dva kilometry od místa, které Philippe Durant označil. Ostatky náhodně objevil řidič nákladního auta projíždějící kolem. „Přestože tělo bylo objeveno čistě náhodou, zdá se, že spekulace jasnovidce byla až neuvěřitelně přesná,“ připouští později policejní mluvčí. Byla to jen náhoda, nebo snad kyvadlo není až tak neúčinné, jak tvrdí skeptici?

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 18.1.2022 94
Skvěle padnoucí oblek, parádní zbraně a chuť i schopnost rvát se za správnou věc. Přesně tak máme díky známé filmové sérii zaškatulkovány muže v černém. Mají chránit Zemi před „šmejdem z vesmíru“, jak zní jejich motto. Jenže co když oni sami vůbec nejsou lidé? Následující příběh z Japonska tomu nasvědčuje! Japonské Tokio se dávno ponořilo […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.8tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]
od Adriana Vojtíšková 13.1.2022 2.9tis
Někdejší první dáma Argentiny Eva Perón (1919–1952) umírá jako teprve třiatřicetiletá na rakovinu dělohy roku 1952 v Buenos Aires…     Když populární Evita zemřela, bylo rozhodnuto, že její tělo bude odborně nabalzamováno. Její manžel, argentinský prezident Juan Domingo Perón (1895–1974) si poté vzal Evitino tělo s sebou do exilu, který trávil postupně ve Venezuele, […]
od Michaela Holubová 13.1.2022 3.4tis
Talentovaná herečka, která je velmi trefně nazývána „Marilyn Monroe“ francouzského filmu, umírá v nedožitých 47 letech. Přes její slávu a bohatství má však Martine Carol osobní život plný zmatků a neklidu…     Pomyslná horská dráha života nešťastné Carol zahrnuje pokus o sebevraždu, zneužívání drog a také čtyři sňatky. V profesním životě se jí nejprve […]
od Pavel Polcar 12.1.2022 2.9tis
Jaroslav Štencl bydlel v přízemí dnes už zbouraného domu v Rolnické ulici v Opavě, kde žil spolu s rodiči, o patro výš bydlela jeho sestra s rodinou. Štencl ji často navštěvoval, když potřebovala pohlídat děti. „Téměř vždy nás ale vzbudil hluk, který přicházel stropem z půdního prostoru. Znělo to, jako když se po podlaze válí […]