reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Neobjasněné události
Záhadná vraždy Pauly Brown: Tělo pohřešované lokalizovali pomocí kyvadla
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 11.1.2022
1.9tis
Kyvadlo prý dokáže vyhledávat ztracené objekty či osoby, foto Pixabay
168
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1996 v australském hlavním městě zmizela mladá kadeřnice Paula Brown. Policie si dlouho neví rady a tak se zoufalý snoubenec pohřešované obrátí na senzibila. Ten pomocí kyvadla přesně určí, kde se její mrtvé tělo nachází.

Kyvadlo prý dokáže vyhledávat ztracené objekty či osoby, foto Pixabay Senzibil využil kyvadlo a mapy k nalezení těla pohřešované ženy, foto Pixabay Port Botany, v jehož blízkosti byla žena nalezena, foto Ajayvius / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Kyvadlo je jedna z nejrozšířenějších a zároveň nejjednodušších magických pomůcek hojně využívaných mnoha esoteriky k mnoha rozličným účelům. Pravá podstata kyvadla však tkví v tom, že znalcům, kteří s ním dokáží vhodně pracovat, umožňuje navazovat mimosmyslové kontakty mezilidské ale i s duchovním světem a získávat tím kýžené informace.

Z pohybů kyvadla je takto možné věštit budoucnost, odpovídat na konkrétní otázky, diagnostikovat nemoci, detekovat různé energie a geopatogenní zóny, vyhledávat podzemní vodu nebo získávat informace o umístění předmětů či poloze lidí.

Výhodou kyvadla je, že funguje na místě stejně dobře jako na dálku. Psychotronik tak může kyvadlem pohybovat nad nákresem lidské figuríny s vyznačenými orgány a odhadnout zdravotní stav pacienta na opačné straně světa.

A nebo, jak se stává v případě psychických detektivů, nad mapou pomocí kyvadla najít polohu těla pohřešovaného. Může tato jednoduchá magická pomůcka přispět k řešení nevyjasněných případů?

Senzibil využil kyvadlo a mapy k nalezení těla pohřešované ženy, foto Pixabay

JE TO PODVOD?

Skeptici se ke kyvadlu vyjadřují zpravidla velmi kriticky. „Kyvadlo je jednoduchý nástroj, který se otáčí nikoli nějakou dosud neznámou zvláštní přírodní nebo dokonce duchovní silou, ale kterým aktivně, někdy snad podvědomě, (tzv.

ideomotorický pohyb), ale většinou záměrně otáčí psychotronik, resp. léčitel pohybem své ruky,“ uvádí například český klub skeptiků Sisyfos a dodává: „Pomocí kyvadla samozřejmě nelze získat žádné informace.“ Stejného názoru jsou víceméně i australští policisté, kteří v roce 1996 vyšetřují zmizení oblíbené kadeřnice ze Sydney, která se jednoho dne nevrátila z večírku s přáteli.

Když se policii dlouho nedaří třicetiletou Paulu Brown najít, její snoubenec se obrátí na australského senzibila belgického původu Philippe Duranta. Muž doufá, že věštec policistům pomůže jeho milovanou najít a žádá, aby se stal oficiální součástí vyšetřovacího týmu.

Tento návrh se však setká s velkou nevolí ze strany policistů, kteří jej odmítají jako podvodníka, který si chce pouze přivydělat na neštěstí druhých. Mohou mít pravdu?

Port Botany, v jehož blízkosti byla žena nalezena, foto Ajayvius / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

POZORUHODNÁ PŘESNOST

Philippe Durant se odmítavým postojem vyšetřovatelů nenechá odradit. Pomocí mapy, obyčejného kyvadla a několika vlasů pohřešované vyznačí místo, o němž věří, že právě zde se tělo ženy najde. Původní pátrací akce se sice vrací s nepořízenou, ale o týden později je tělo Pauly Brown skutečně nalezeno.

Leží nedaleko přístavu Port Botany v Novém Jižním Walesu, necelé dva kilometry od místa, které Philippe Durant označil. Ostatky náhodně objevil řidič nákladního auta projíždějící kolem. „Přestože tělo bylo objeveno čistě náhodou, zdá se, že spekulace jasnovidce byla až neuvěřitelně přesná,“ připouští později policejní mluvčí. Byla to jen náhoda, nebo snad kyvadlo není až tak neúčinné, jak tvrdí skeptici?

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 1.7.2022 254
Bylo 12. května 1986, když vyděšení příbuzní nahlásili na policejní oddělení v Guntersville v Alabamě zmizení tehdy šestadvacetileté Wandy Jean Maysové. I přes rozsáhlé pátrání v oblasti nebylo její tělo nalezeno dlouhé roky a teprve analýza ostatků v roce 2008 potvrdila, že Maysová zemřela. Oficiálně náhodou. Ale bylo tomu vskutku tak? ZMIZELA Z POKOJE Maysová trávila noc z 11. na […]
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 2.8tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 3.1tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.6tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.8tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]