Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Neobjasněná smrt Jonathana Lovettea: Vojáka v poušti zabily neznámé síly

Vypadá to jako jeden z mnoha nechvalně známých případů mrzačení dobytka. V těle není jediná kapka krve a chybí několik orgánů či kusů tkáně, které jako by byly vyoperovány s využitím těch nejmodernějších technologií.

V tomto případě je ovšem obětí člověk.

Bizarní příběh se odehrává v březnu roku 1956 na Hollomanově letecké základně v Novém Mexiku. Dva američtí vojáci, seržant Jonathan Lovette a major William Cunningham, na misi prohledávají liduprázdný terén v oblasti Bílé písky, kde mají zajistit úlomky střel po nedávném testu.

V jeden okamžik Lovette zmizí svému partnerovi za písečnou dunou, odkud se záhy začne ozývat jeho křik. Cunningham se za ním okamžitě rozběhne a za dunou spatří velký stříbřitý disk, který se vznáší asi šest metrů nad hlavou druhého vojáka.

Z disku ční dlouhý předmět připomínající hada, jehož jeden konec je omotán kolem Lovettovy nohy. Major chce zasáhnout a kolegovi pomoci, ale je zcela paralyzován a nedokáže se hnout z místa. Může jen bezmocně sledovat, jak je Lovette vtažen do disku, který následně i s vojákem neuvěřitelnou rychlostí zmizí.

Cunningham poté opět získá kontrolu nad vlastním tělem, okamžitě se rozeběhne do úkrytu a rádiově se spojí se základnou, aby převyprávěl, co právě viděl. Má ale vůbec nějakou šanci, že mu někdo uvěří?

Oblast Bílé písky, kde k incidentu došlo, foto Wikimedia Commons
ÚNOS, NEBO VRAŽDA?

Kolegové ze základny dokonce potvrzují, že jejich radar zachytil jakýsi rychle se pohybující signál, ale nikdo nedokázal říct, co by to mohlo být. Bezpečnostní síly a vojáci okamžitě vyrazili do oblasti a začalo rozsáhlé pátrání, které trvalo 3 dny a byla během něj důkladně prohledána oblast o rozloze 160 čtverečních kilometrů.

Po zmizelém muži nebyla nalezena jediná stopa a na Cunninghama začíná padat podezření, že muže zabil a celá jeho bláznivá historka o únosu do UFO je jen pokusem odvést pozornost od jeho viny. Těchto nařčení je zproštěn poté, co je asi 16 kilometrů od místa incidentu nalezena Lovettova mrtvola v děsivém stavu.

Jeho zranění totiž svědčí o tom, že je nemohl způsobit jediný muž, navíc uprostřed pouště. Pokud ho ale nezabil Cunningham, kdo tedy?

Hollomanova letecká základna, foto Wikimedia Commons
TĚLO BEZ KRVE

Kromě toho, že z těla nějakým způsobem zmizela veškerá krev, neprokázala pitva žádné známky cévního kolapsu. To znamená, že Lovette nezemřel vykrvácením. To je přinejmenším neobvyklé pro někoho, v jehož těle nezbyla kapka krve.

Tělo nese i další známky neobvyklých, ale vysoce precizních zásahů. Od špičky brady k hrtanu je veden čistý řez. Jeho jazyk chybí. Byl z těla vyjmut stejně hladce jako oči, genitálie a konečník. Navzdory tomu, že Lovette zemřel před několika dny, nevykazuje jeho tělo žádné známky rozkladu.

Třešničkou na dortu celého podivného případu jsou pak opodál nalezení mrtví mrchožrouti, kteří podle všeho pošli poté, co se pokusili krmit tělem vojáka. Nic z toho nedává smysl a jisté je jen to, že kdokoliv Lovetta zabil, musel mít přístup k technologiím, o kterých se tehdejší vědě ani nesnilo.

Odkud tedy viníci pocházejí?

Zranění, která voják utrpěl, odpovídají fenoménu mrzačení dobytka, foto ufonut.com
CO NA TO ARMÁDA?

Na základě uvedených zjištění bylo jméno Cunninghama očištěno a případ se dostal i do spisů projektu Blue Book, který vedlo americké letectvo ve snaze zjistit, zda UFO představují riziko pro bezpečnost země.

Známých případů nesoucích shodné znaky s mrzačením dobytka, v nichž figurují lidské oběti, není mnoho. Mohlo by se zdát, že jde pouze o velmi ojedinělé incidenty. V 90. letech ovšem americký reportér Derrick Gough získává dokumenty, ze kterých vyplývá, že jde jen o špičku ledovce, a americká armáda si je všeho dobře vědoma!

Je právě to důvod, proč Cunninghama po nálezu těla nikdo z vraždy Lovetta nevinil?

Mrzačení dobytka i případ Jonathana Lovette jsou spojovány s pozorováním UFO.
ZAMETAJÍ STOPY

Dokumenty a informace Gough získává prostřednictvím anonymního britského vojenského zdroje, který pracoval na tajných projektech pro NATO a americkou armádu. Tento zdroj v podstatě tvrdí, že se americká vláda, a možná i další vlády, podílejí na zametání těchto případů pod koberec.

Existuje prý jakási úmluva mezi posádkami UFO, ať už jsou odkudkoliv, a vládou, podle níž bude těmto návštěvníkům poskytnut prostor pro jejich pokusy. Pokud je to možné, mají být lidské mrtvoly po těchto únosech odstraněny, než se k nim dostane veřejnost, a předány vládě USA.

Oficiálně je tak nález utajen a tito lidé zůstávají na seznamu pohřešovaných. Jde prý o opatření, které bylo zavedeno na žádost amerického prezidenta Ronalda Reagana (1911–2004). Jednotky, které se na zakrývání těchto případů podílejí, mají podle anonymního zdroje dobré znalosti o aktivitách UFO, což pokrývá i aktivity vedoucí k mrzačení dobytka nebo lidí.

Jde jen o šílenou konspirační teorii, nebo jsou tato nařčení pravdivá?

Foto: Wikimedia Commons, ufonut.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Ten zákaz v lese jsme měli poslechnout
skutecnepribehy.cz

Ten zákaz v lese jsme měli...

Byli jsme s manželem tak...
Rodinné lázně doma
rezidenceonline.cz

Rodinné lázně doma

Domácí wellness centrum je sen, který lze snadno...
Nenaplněná touha ničí její manželství
nasehvezdy.cz

Nenaplněná touha ničí její...

Eva Decastelo (42) v sobě...
Virtuplex pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi
epochalnisvet.cz

Virtuplex pomáhá rodinám s...

I virtuální realita může pomoci dobré věci....
Jeho posedlost stojí rodinu nemalé peníze!
nasehvezdy.cz

Jeho posedlost stojí rodinu...

Po letech společného...
Velikáni zvířecí říše – Kdo je největší?
epochaplus.cz

Velikáni zvířecí říše – Kdo je...

Éra dinosaurů na planetě Zemi již dávno...
Legenda jménem Sacher
panidomu.cz

Legenda jménem Sacher

Ten zaručeně pravý dostanete v hotelu...
Probudit se uprostřed vánoční pohádky ukryté v luxusním apartmá
iluxus.cz

Probudit se uprostřed vánoční...

Advent je jedním z nejkouzelnějších období celého roku...
Salát s jablky
tisicereceptu.cz

Salát s jablky

Suroviny na 4–6 porcí 400 g těstovin sůl a...
V hlavní roli jazyk aneb největší vymírání lidstva…
epochaplus.cz

V hlavní roli jazyk aneb...

Jazyk je nejen úzce provázán s identitou...
Nejkrásnější skanzeny: Nechte se přenést zpátky v čase
epochanacestach.cz

Nejkrásnější skanzeny: Nechte...

Jsou oblíbeným cílem pro...
VŠCHT vstoupila do světa horolezců. Na světě je nový standard pro jištění i první akreditovaná laboratoř
21stoleti.cz

VŠCHT vstoupila do světa horolezců....

Technopark Kralupy Vysoké školy...