Skip to content

Neobjasněná smrt Jonathana Lovettea: Vojáka v poušti zabily neznámé síly

Vypadá to jako jeden z mnoha nechvalně známých případů mrzačení dobytka. V těle není jediná kapka krve a chybí několik orgánů či kusů tkáně, které jako by byly vyoperovány s využitím těch nejmodernějších technologií.

V tomto případě je ovšem obětí člověk.

Bizarní příběh se odehrává v březnu roku 1956 na Hollomanově letecké základně v Novém Mexiku. Dva američtí vojáci, seržant Jonathan Lovette a major William Cunningham, na misi prohledávají liduprázdný terén v oblasti Bílé písky, kde mají zajistit úlomky střel po nedávném testu.

V jeden okamžik Lovette zmizí svému partnerovi za písečnou dunou, odkud se záhy začne ozývat jeho křik. Cunningham se za ním okamžitě rozběhne a za dunou spatří velký stříbřitý disk, který se vznáší asi šest metrů nad hlavou druhého vojáka.

Z disku ční dlouhý předmět připomínající hada, jehož jeden konec je omotán kolem Lovettovy nohy. Major chce zasáhnout a kolegovi pomoci, ale je zcela paralyzován a nedokáže se hnout z místa. Může jen bezmocně sledovat, jak je Lovette vtažen do disku, který následně i s vojákem neuvěřitelnou rychlostí zmizí.

Cunningham poté opět získá kontrolu nad vlastním tělem, okamžitě se rozeběhne do úkrytu a rádiově se spojí se základnou, aby převyprávěl, co právě viděl. Má ale vůbec nějakou šanci, že mu někdo uvěří?

Oblast Bílé písky, kde k incidentu došlo, foto Wikimedia Commons
ÚNOS, NEBO VRAŽDA?

Kolegové ze základny dokonce potvrzují, že jejich radar zachytil jakýsi rychle se pohybující signál, ale nikdo nedokázal říct, co by to mohlo být. Bezpečnostní síly a vojáci okamžitě vyrazili do oblasti a začalo rozsáhlé pátrání, které trvalo 3 dny a byla během něj důkladně prohledána oblast o rozloze 160 čtverečních kilometrů.

Po zmizelém muži nebyla nalezena jediná stopa a na Cunninghama začíná padat podezření, že muže zabil a celá jeho bláznivá historka o únosu do UFO je jen pokusem odvést pozornost od jeho viny. Těchto nařčení je zproštěn poté, co je asi 16 kilometrů od místa incidentu nalezena Lovettova mrtvola v děsivém stavu.

Jeho zranění totiž svědčí o tom, že je nemohl způsobit jediný muž, navíc uprostřed pouště. Pokud ho ale nezabil Cunningham, kdo tedy?

Hollomanova letecká základna, foto Wikimedia Commons
TĚLO BEZ KRVE

Kromě toho, že z těla nějakým způsobem zmizela veškerá krev, neprokázala pitva žádné známky cévního kolapsu. To znamená, že Lovette nezemřel vykrvácením. To je přinejmenším neobvyklé pro někoho, v jehož těle nezbyla kapka krve.

Tělo nese i další známky neobvyklých, ale vysoce precizních zásahů. Od špičky brady k hrtanu je veden čistý řez. Jeho jazyk chybí. Byl z těla vyjmut stejně hladce jako oči, genitálie a konečník. Navzdory tomu, že Lovette zemřel před několika dny, nevykazuje jeho tělo žádné známky rozkladu.

Třešničkou na dortu celého podivného případu jsou pak opodál nalezení mrtví mrchožrouti, kteří podle všeho pošli poté, co se pokusili krmit tělem vojáka. Nic z toho nedává smysl a jisté je jen to, že kdokoliv Lovetta zabil, musel mít přístup k technologiím, o kterých se tehdejší vědě ani nesnilo.

Odkud tedy viníci pocházejí?

Zranění, která voják utrpěl, odpovídají fenoménu mrzačení dobytka, foto ufonut.com
CO NA TO ARMÁDA?

Na základě uvedených zjištění bylo jméno Cunninghama očištěno a případ se dostal i do spisů projektu Blue Book, který vedlo americké letectvo ve snaze zjistit, zda UFO představují riziko pro bezpečnost země.

Známých případů nesoucích shodné znaky s mrzačením dobytka, v nichž figurují lidské oběti, není mnoho. Mohlo by se zdát, že jde pouze o velmi ojedinělé incidenty. V 90. letech ovšem americký reportér Derrick Gough získává dokumenty, ze kterých vyplývá, že jde jen o špičku ledovce, a americká armáda si je všeho dobře vědoma!

Je právě to důvod, proč Cunninghama po nálezu těla nikdo z vraždy Lovetta nevinil?

Mrzačení dobytka i případ Jonathana Lovette jsou spojovány s pozorováním UFO.
ZAMETAJÍ STOPY

Dokumenty a informace Gough získává prostřednictvím anonymního britského vojenského zdroje, který pracoval na tajných projektech pro NATO a americkou armádu. Tento zdroj v podstatě tvrdí, že se americká vláda, a možná i další vlády, podílejí na zametání těchto případů pod koberec.

Existuje prý jakási úmluva mezi posádkami UFO, ať už jsou odkudkoliv, a vládou, podle níž bude těmto návštěvníkům poskytnut prostor pro jejich pokusy. Pokud je to možné, mají být lidské mrtvoly po těchto únosech odstraněny, než se k nim dostane veřejnost, a předány vládě USA.

Oficiálně je tak nález utajen a tito lidé zůstávají na seznamu pohřešovaných. Jde prý o opatření, které bylo zavedeno na žádost amerického prezidenta Ronalda Reagana (1911–2004). Jednotky, které se na zakrývání těchto případů podílejí, mají podle anonymního zdroje dobré znalosti o aktivitách UFO, což pokrývá i aktivity vedoucí k mrzačení dobytka nebo lidí.

Jde jen o šílenou konspirační teorii, nebo jsou tato nařčení pravdivá?

Foto: Wikimedia Commons, ufonut.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Siemens představil ultra výkonnou dobíjecí stanici
21stoleti.cz

Siemens představil ultra...

Společnost Siemens Smart Infrastructure představila novou...
John Wayne zatočil se Stalinovými vrahouny
epochaplus.cz

John Wayne zatočil se...

Stalin napjatě sedí na okraji křesla a s rukama...
Hanavský pavilon dělal reklamu železárnám
epochalnisvet.cz

Hanavský pavilon dělal reklamu...

V železárnách v Komárově u Hořovic zaměstnává 700...
Revoluce v kosmetice: biologický růstový faktor
iluxus.cz

Revoluce v kosmetice:...

Přejeme si mít dokonalou pleť bez vrásek, žilek,...
Experimenty na mezinárodní vesmírné stanici s pomocí Česka
epochaplus.cz

Experimenty na mezinárodní...

Létání do vesmíru i pobyt v něm se už...
Moderna na etnické vlně
rezidenceonline.cz

Moderna na etnické vlně

Způsob, jakým se architektura vily prolíná s krajinou,...
Zaplála mezi nimi znovu stará vášeň?
nasehvezdy.cz

Zaplála mezi nimi znovu stará...

Exmanželé Dana Batulková (62) a David...
České Slezsko: Překrásné hrady a zámky
epochanacestach.cz

České Slezsko: Překrásné...

Pokud jste milovníky...
Vědci z Přírodovědecké fakulty se podílejí na vývoji lidské vakcíny proti zákeřné parazitární chorobě
epochalnisvet.cz

Vědci z Přírodovědecké fakulty se...

Není známá, přesto jí trpí 4 až 12 milionů...
Průhonická botanická zahrada: Zdejší pivoňky dobývají svět
epochanacestach.cz

Průhonická botanická zahrada:...

14 odrůd pivoněk...
Nenaplněná touha ničí její manželství
nasehvezdy.cz

Nenaplněná touha ničí její...

Na otázky týkající se svého mateřství je herečka...
Senior Pointy pomáhají s registrací k očkování
21stoleti.cz

Senior Pointy pomáhají s...

Senior Pointy se houfně zapojují do pomoci...