reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Vesmír a technologie
Neobjasněná smrt Jonathana Lovettea: Vojáka v poušti zabily neznámé síly
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 2.12.2020
4.0tis
Voják byl během krátké chvíle k nepoznání znetvořen.
126
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Vypadá to jako jeden z mnoha nechvalně známých případů mrzačení dobytka. V těle není jediná kapka krve a chybí několik orgánů či kusů tkáně, které jako by byly vyoperovány s využitím těch nejmodernějších technologií. V tomto případě je ovšem obětí člověk.

Voják byl během krátké chvíle k nepoznání znetvořen. Oblast Bílé písky, kde k incidentu došlo, foto Wikimedia Commons Hollomanova letecká základna, foto Wikimedia Commons Zranění, která voják utrpěl, odpovídají fenoménu mrzačení dobytka, foto ufonut.com Mrzačení dobytka i případ Jonathana Lovette jsou spojovány s pozorováním UFO.

Bizarní příběh se odehrává v březnu roku 1956 na Hollomanově letecké základně v Novém Mexiku. Dva američtí vojáci, seržant Jonathan Lovette a major William Cunningham, na misi prohledávají liduprázdný terén v oblasti Bílé písky, kde mají zajistit úlomky střel po nedávném testu.

V jeden okamžik Lovette zmizí svému partnerovi za písečnou dunou, odkud se záhy začne ozývat jeho křik. Cunningham se za ním okamžitě rozběhne a za dunou spatří velký stříbřitý disk, který se vznáší asi šest metrů nad hlavou druhého vojáka.

Z disku ční dlouhý předmět připomínající hada, jehož jeden konec je omotán kolem Lovettovy nohy. Major chce zasáhnout a kolegovi pomoci, ale je zcela paralyzován a nedokáže se hnout z místa. Může jen bezmocně sledovat, jak je Lovette vtažen do disku, který následně i s vojákem neuvěřitelnou rychlostí zmizí.

Cunningham poté opět získá kontrolu nad vlastním tělem, okamžitě se rozeběhne do úkrytu a rádiově se spojí se základnou, aby převyprávěl, co právě viděl. Má ale vůbec nějakou šanci, že mu někdo uvěří?

Oblast Bílé písky, kde k incidentu došlo, foto Wikimedia Commons

ÚNOS, NEBO VRAŽDA?

Kolegové ze základny dokonce potvrzují, že jejich radar zachytil jakýsi rychle se pohybující signál, ale nikdo nedokázal říct, co by to mohlo být. Bezpečnostní síly a vojáci okamžitě vyrazili do oblasti a začalo rozsáhlé pátrání, které trvalo 3 dny a byla během něj důkladně prohledána oblast o rozloze 160 čtverečních kilometrů.

Po zmizelém muži nebyla nalezena jediná stopa a na Cunninghama začíná padat podezření, že muže zabil a celá jeho bláznivá historka o únosu do UFO je jen pokusem odvést pozornost od jeho viny. Těchto nařčení je zproštěn poté, co je asi 16 kilometrů od místa incidentu nalezena Lovettova mrtvola v děsivém stavu.

Jeho zranění totiž svědčí o tom, že je nemohl způsobit jediný muž, navíc uprostřed pouště. Pokud ho ale nezabil Cunningham, kdo tedy?

Hollomanova letecká základna, foto Wikimedia Commons

TĚLO BEZ KRVE

Kromě toho, že z těla nějakým způsobem zmizela veškerá krev, neprokázala pitva žádné známky cévního kolapsu. To znamená, že Lovette nezemřel vykrvácením. To je přinejmenším neobvyklé pro někoho, v jehož těle nezbyla kapka krve.

Tělo nese i další známky neobvyklých, ale vysoce precizních zásahů. Od špičky brady k hrtanu je veden čistý řez. Jeho jazyk chybí. Byl z těla vyjmut stejně hladce jako oči, genitálie a konečník. Navzdory tomu, že Lovette zemřel před několika dny, nevykazuje jeho tělo žádné známky rozkladu.

Třešničkou na dortu celého podivného případu jsou pak opodál nalezení mrtví mrchožrouti, kteří podle všeho pošli poté, co se pokusili krmit tělem vojáka. Nic z toho nedává smysl a jisté je jen to, že kdokoliv Lovetta zabil, musel mít přístup k technologiím, o kterých se tehdejší vědě ani nesnilo. Odkud tedy viníci pocházejí?

Zranění, která voják utrpěl, odpovídají fenoménu mrzačení dobytka, foto ufonut.com

CO NA TO ARMÁDA?

Na základě uvedených zjištění bylo jméno Cunninghama očištěno a případ se dostal i do spisů projektu Blue Book, který vedlo americké letectvo ve snaze zjistit, zda UFO představují riziko pro bezpečnost země.

Známých případů nesoucích shodné znaky s mrzačením dobytka, v nichž figurují lidské oběti, není mnoho. Mohlo by se zdát, že jde pouze o velmi ojedinělé incidenty. V 90. letech ovšem americký reportér Derrick Gough získává dokumenty, ze kterých vyplývá, že jde jen o špičku ledovce, a americká armáda si je všeho dobře vědoma! Je právě to důvod, proč Cunninghama po nálezu těla nikdo z vraždy Lovetta nevinil?

Mrzačení dobytka i případ Jonathana Lovette jsou spojovány s pozorováním UFO.

ZAMETAJÍ STOPY

Dokumenty a informace Gough získává prostřednictvím anonymního britského vojenského zdroje, který pracoval na tajných projektech pro NATO a americkou armádu. Tento zdroj v podstatě tvrdí, že se americká vláda, a možná i další vlády, podílejí na zametání těchto případů pod koberec.

Existuje prý jakási úmluva mezi posádkami UFO, ať už jsou odkudkoliv, a vládou, podle níž bude těmto návštěvníkům poskytnut prostor pro jejich pokusy. Pokud je to možné, mají být lidské mrtvoly po těchto únosech odstraněny, než se k nim dostane veřejnost, a předány vládě USA.

Oficiálně je tak nález utajen a tito lidé zůstávají na seznamu pohřešovaných. Jde prý o opatření, které bylo zavedeno na žádost amerického prezidenta Ronalda Reagana (1911–2004). Jednotky, které se na zakrývání těchto případů podílejí, mají podle anonymního zdroje dobré znalosti o aktivitách UFO, což pokrývá i aktivity vedoucí k mrzačení dobytka nebo lidí. Jde jen o šílenou konspirační teorii, nebo jsou tato nařčení pravdivá?

Foto: Wikimedia Commons, ufonut.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 5.10.2022 82
Americký vynálezce ve 2. letech minulého století přichází s tvrzením, že se mu podařilo sestrojit revoluční zařízení, které by v budoucnosti mohlo sloužit jako pohon vesmírných lodí či letadel. Slibné začátky ovšem vystřídá pád a Brownovi kolegové najednou prohlašují, že žádné antigravitační zařízení nikdy neexistovalo.     Ještě když byl americký vynálezce Thomas Townsend Brown […]
od Eva Soukupová 4.10.2022 965
V červenci 1952 ve Washingtonu dochází k sérii pozorování neidentifikovaných létajících objektů. UFO pozorují nejen svědkové na zemi, ale také zaměstnanci letiště na svých radarech a piloti letadel ve vzduchu. Incident se pokoušela vysvětlit celá řada vědců, ale původ objektů zůstává dodnes nejasný.   Je letní noc 19. července 1952 a pomalu se blíží půlnoc. […]
od Mirek Brát 2.10.2022 1.6tis
Epsilon není jen písmeno řecké abecedy, ale údajně i název tajné organizace sdružující prominentní osobnosti z Řecka minulého i současného. Organizace Epsilon má tak svoje pevné místo v konspiračních teoriích a moderním řeckém folkloru. Názory souznící se světonázorem členů Epsilonu jsou souhrně nazývány epsilonismus. Členové tohoto elitního klubu se pak mohou označit za epsilonisty. Byl Aristoteles mimozemšťan? […]
od Mirek Brát 1.10.2022 2.8tis
Mezi úvahami, které se věnují teoriím vzniku života na naší planetě, je dozajista zajímavá hypotéza takzvané panspermie. Ta tvrdí, že první život na Zemi se objevil v podobě mikroorganismů pocházejících z vesmíru. Jak myslíte, že je tato hypotéza stará? Už téměř dva a půl tisíce let! První úvahy na téma zanesení života na Zemi z vesmíru proslovil […]
od Mirek Brát 29.9.2022 3.0tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]