3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Nepochopený profesor Fukurai: Zvládl umění mentální fotografie?
Nepochopený profesor Fukurai: Zvládl umění mentální fotografie?
od 26.9.2022
2.8tis
Mohou média zrcadlit své myšlenky do fotografie? Foto: Pixabay
267
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu.

Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.

Mohou média zrcadlit své myšlenky do fotografie? Foto: Pixabay Fukuraiovo dílo mentální fotografie. Vážně to funguje? Foto: Creative commons - volné dílo Chizuko Mifune je prý zcela výjimečná. Foto: Creative commons - volné dílo

Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající prokázat existenci telepatie (přenosu myšlenek) a jasnovidectví, a později rovněž myšlenkografie.

reklama

Jednou z prvních osobností, již profesor označuje za výjimečnou, je žena jménem Chizuko Mifune (1886–1911). Její schopnosti Fukurai testuje okolo roku 1910 a provádí s ní rovněž veřejné pokusy. Mifune údajně dokáže číst vzkazy ze zapečetěných obálek.

Ovšem ne všichni jejím zázračným dovednostem věří a říkají, že vše je předem domluvené a údajné médium je pouhou šarlatánkou. Ve svých 24 letech Mifune spáchá sebevraždu a Fukurai se porozhlíží po dalším „pokusném králíkovi“.

FOTKA ODVRÁCENÉHO MĚSÍCE?

Japonský profesor brzy přichází s dalším objevem. Je jím pan Koichi Mita (1885), jenž má mít magické schopnosti už od dětství. Než potká Fukuraie, je údajně šikovným kejklířem, což později jeho pověsti škodí. Nicméně, jak uvádí sám Fukurai:

reklama

„Poté, co se jasnovidectví a myšlenkografie stane mezi lidmi populární, Mita často předvádí experimenty na veřejnosti a pokaždé vykazuje dobré výsledky, takže získává reputaci dobrého média.“ Profesor s ním pracuje od roku 1933. Spolu s Mitou se prý Fukuraiovi podaří vytvořit fotografii odvrácené strany Měsíce, jejíž podoba v té době ještě není známa.

Skutečné první snímky jsou pořízeny až v roce 1959. Ovšem při jejich porovnání s psychickou fotografií od Koichiho Mity se podobnost může najít jen těžko. Šlo tedy prokazatelně o podvod? Fukurai dále spolupracuje s dalšími a dalšími médii.

Podaří se mu dokázat, že jejich psychické schopnosti jsou skutečné? A prokáže existenci myšlenkografie?

Fukuraiovo dílo mentální fotografie. Vážně to funguje? Foto: Creative commons - volné dílo
Fukuraiovo dílo mentální fotografie. Vážně to funguje? Foto: Creative commons – volné dílo

NA UNIVERZITĚ NEVYDRŽÍ

Snad jediným médiem, jemuž se veřejnost podaří alespoň zčásti přesvědčit o svých schopnostech, je žena jménem Sadako Takahashi. Říká, že za pomoci Fukuraie dokázala své zázračné schopnosti rozvinout prostřednictvím správného dýchání a mentálních cvičení.

reklama

A tak vznikají fotografie, na nichž se objevují čínské znaky, na které údajně Takahashi myslela. Profesor později dokonce proklamuje, že se mu myšlenkografii povedlo uskutečnit i na vzdálenost stovek kilometrů!

Ovšem zda se jedná opravdu o myšlenky zachycené na fotografii, to zůstává tajemstvím. Veřejnost se dělí na dvě části – příznivců a skeptiků. Valná většina se však postupně přiklání k té druhé skupině.

Tomokiči Fukurai tak se svými experimenty nikdy popularitu nezíská, a dokonce musí odejít z univerzity. Po svém neúspěchu radí: „Nikdy experiment nezkoušejte pro dosažení osobního úspěchu.“ V takovém případě se vám totiž údajně nepodaří.

Fascinující studie a postřehy japonského profesora ale naštěstí v zapomnění neupadnou. Dokonce mají v budoucnu několik následovníků…

Chizuko Mifune je prý zcela výjimečná. Foto: Creative commons - volné dílo
Chizuko Mifune je prý zcela výjimečná. Foto: Creative commons – volné dílo
Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 942
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.5tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.4tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly