3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Netvor z Morbachu: Svědectví o skutečném vlkodlakovi?
Netvor z Morbachu: Svědectví o skutečném vlkodlakovi?
od 26.9.2022
1.7tis
Byl v Německu spatřen vlkodlak? FOTO: Pixabay
156
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Je německá obec Wittlich domovem možná nejvěrohodnějších historek o výskytu vlkodlaka vůbec? Svědectví z německého města Morbach to naznačují!

Byl v Německu spatřen vlkodlak? FOTO: Pixabay Může se člověk přeměnit ve vlčí monstrum? FOTO: Pixabay

Vše začíná už několik staletí nazpět, za časů napoleonských válek (série válečných konfliktů mezi lety 1803–1815 – pozn. red.). Tady měl jeden z dezertujících vojáků, jistý Thomas Johannes Baptist Schwytzer přepadnout a zavraždit farmáře i jeho manželku.

reklama

Žena ale předtím, než vydechne naposledy, stihne vyřknout strašlivou kletbu, kterou vojáka promění v to, čím už stejně byl – v nelidské monstrum.

Kůže na těle se mu začne napínat a praskat, raší z ní dlouhé chlupy, čelist se láme a protahuje, paže vymykají z kloubů, ruce deformují v pařáty s ostrými nehty… Šílený bolestí i vztekem pak utíká do lesů, kde má přebývat dodnes.

Proto tu najdete oltář, kde musí za každého počasí hořet svíčka. Traduje se, že když zhasne, vlkodlak se vrátí. Jde jen o mrazivou pohádku na postrašení dětí?

Někteří američtí vojáci, kteří mají poblíž Morbachu ke konci studené války (období politického a vojenského napětí mezi Sovětským svazem a USA v letech 1947–1991 – pozn. red.) základnu, si to nemyslí.

Může se člověk přeměnit ve vlčí monstrum? FOTO: Pixabay
Může se člověk přeměnit ve vlčí monstrum? FOTO: Pixabay

Horor pro nováčky?

Příběh o vlkodlakovi je v oblasti natolik populární, že se i místní fotbalový klub jmenuje Morbach Monsters. Jenže shovívavé úsměvy všem ztuhnou poté, co sem ke konci 80. let přijíždí americká vojenská policie.

reklama

Jejich úkolem je vyšetřit sérii nahlášených pozorování od příslušníků armády. Ta se týkají vlku podobného stvoření, jež se pohybuje vzpřímeně po dvou končetinách! Má být vyšší než člověk, několika skoky je schopné překonat i oplocení.

Když chtějí vojáci tvora stopovat, k smrti vyděšení psi kňučí a odmítají vstoupit do lesa, kde se vytratil. Německý antropolog Matthias Burgard z Univerzity v Mainzu sbírá výpovědi mužů, kteří tvrdí, že jím byli v lese pronásledováni.

Nemohli si jej splést např. se zde hojně rozšířenými divokými prasaty? „Vyrostl jsem na farmě, takže snad, sakra, poznám prase,“ odvětí popuzeně jeden ze svědků. Jiný příslušník armády Burgardovi řekl:

„Vždycky je sranda postrašit nováčky historkami o vlkodlakovi a pak je poslat samotné do lesa na obhlídku.“ Nehraje tu tak nakonec největší roli až příliš bujná lidská představivost, schopná vytvořit z ničeho i ty nejděsivější příšery?

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz