Let číslo 191. Pokud právě takové označení bude mít vaše letadlo, raději zbystřete. Právě toto číslo letu se v souvislosti s letectvím pojí s několika záhadnými a tragickými nehodami, které zůstávají dodnes neobjasněné.
První nehoda letu číslo 191 se stala v roce 1963 v sovětském Rusku. Právě, když mělo letadlo přistát, došlo k prudké změně počasí a strhla se prudká bouře. Letadlu v bouři záhadně vypověděly službu komunikační přístroje i některé naváděcí systémy.
I přesto se pilot pokusil přistát. Tvrdé přistání letadla nepřežilo celkem 12 osob.
Jen o tři roky později vzlétl let číslo 191 z americké Nevady. I v tomto letadle začaly za záhadných okolností vypovídat službu nejrůznější systémy, čímž se stroj stal v podstatě neovladatelným. K zřícení letadla došlo jen několik minut po jeho vzletu.
Díky tomu, že šlo o testovací let, přišel při nehodě o život pouze pilot letounu s označením 191.
Řada nešťastných a záhadných příhod
V roce 1972 vzlétl stejně označený letoun ze San Juanu do Ponce v Portoriku. Rutinní let s ostříleným pilotem se při přistání proměnil v peklo. Letiště náhle zahalila hustá mlha, která v kokpitu vyvolala vlnu paniky.
Při nevydařeném přistání zemřelo celkem pět lidí. Proč ostřílený pilot při setkání s mlhou zazmatkoval? To se nikdy nepodařilo vysvětlit.
Z následujících let se dozvídáme o dalších nehodách letadel označených číslem 191. K té zatím poslední a možná nejpodivnější došlo v roce 2012 při letu z New Yorku do Las Vegas. Další ze zkušených pilotů při letu jako by náhle zešílel.
Začal křičet, že letadlo do Vegas nedoletí, mluvil o teroristech a o tom, že letadlo spadne. Poté vypnul komunikační systémy a s křikem vyběhl z pilotní kabiny, čímž k smrti vyděsil pasažéry letadla.
Těm se podařilo šíleného pilota zpacifikovat, zatímco se zbytek posádky ujal kontroly a nouzově přistál.
To bylo jen několik z dlouhé řady případů, ve kterých let číslo 191 provázejí podivné okolnosti. Může jít skutečně o pouhou náhodu, nebo má toto číslo nějaký nešťastný skrytý význam?