15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Neobjasněné události
Neuvěřitelné lidské schopnosti: Vůle prý hýbe i hmotou!
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 4.4.2021
5.2tis
526
SDÍLENÍ
5.2tis
ZOBRAZENÍ

Připravili jsme pro vás výběr údajných nadpřirozených lidských schopností. Věříte tomu, že toto lidé dokáží?

1

Dematerializace: Když pomalu zmizíte

Lze odhmotnit své tělo nebo okolní předměty? Prý ano. Dematerializací údajně disponují pouze některé výjimečně nadané lidské osoby, zato má být častou doménou nehmotných bytostí, jako jsou údajné duše mrtvých, elementálové, andělé a další.

Opakem dematerializace je materializace – parapsychologický proces zhmotnění předmětu, osoby nebo duchovní bytosti. V případě materializace i jejího opaku se má projevovat přestup z jedné paralelní dimenze do jiné.

2

Telegnoze: Dokážete nahlédnout za oponu času?

Telegnoze je jiné označení jasnovidectví. Tato schopnost umožňuje nadaným jedincům spatřit blízkou i vzdálenější budoucnost. Zatímco někteří lidé potřebují k provádění telegnoze pomůcky, jako jsou křišťálová koule, zrcadlo a jiné, jiní jedinci umí věštit jen pomocí svých vizí.

Touto schopností jsou více či méně nadáni všichni lidé, i když si to neuvědomují. Vhledy do budoucnosti někdy přicházejí v symbolických obrazech, nebo – oproti skutečnosti, poněkud zkreslené. Jedním z nejznámějších případů úspěšné telegnoze je povídka s názvem Titan napsaná roku 1898 americkým autorem Morganem Robertsonem (1861–1915).

Spisovatel poměrně přesně popíše potopení Titaniku, k němuž dojde v dubnu 1912 v Atlantiku.

3

Psychomantie: Jak navázat kontakt se záhrobím?

Psychomantie nebo též psychomancie označuje navázání okultního kontaktu s dušemi zemřelých lidí. Zatímco někteří lidé využívají spiritistickou tabulku Oujia nebo jiné pomůcky, psychomanticky nadaní okultisté mají vidět duše zemřelých lidí bez jakýchkoliv „berliček“.

Osoby schopné komunikovat s mrtvými se označují jako spiritistická média. Mezi nejznámější z nich patří Helena Petrovna Blavatská (1831–1891). Bohužel mnoho podvodníků v průběhu dějin předstíralo tuto schopnost, přestože jí nedisponovalo.

4

Telepatie: Když mobil není třeba

Stalo se vám někdy, že vám zavolal kamarád, právě když jste si na něj vzpomněli? Podobný přenos myšlenek se nazývá telepatie. I tato parapsychologická schopnost je u lidí poměrně častá. Speciální týmy vědců pracující pro armádu USA i bývalého Sovětského svazu s ní dokonce úspěšně experimentovali pro komunikaci do míst, kam nedosahuje rádiový signál – jako třeba ponorky.

Pro testování úspěšnosti telepatie byly ve 20. letech minulého století vytvořeny takzvané Zenerovy karty pojmenované po svém tvůrci – americkém psychologovi Karlu Zenerovi (1903–1964).

5

Bilokace: Na dvou místech naráz

Pokud jste měli někdy tolik práce, že jste se potřebovali rozdvojit, vězte, že nejde jen o přání. Schopností vyskytovat se na dvou místech současně má disponovat i několik slavných lidí. Patří mezi ně prý třeba italský duchovní Pio z Pietrelciny (1887–1968), který prý často rozmlouval s lidmi vzdálenými stovky kilometrů od italského kláštera, jehož zdi v té době neopustil. Další z nadaných je prý švédský vědec a mystik Emanuel Swedenborg (1688–1772).

6

Pyrokineze: Žháři, které nikdo neodhalil?

Jednou z nejkontroverznějších parapsychických schopností je pyrokineze, tedy ovládání ohně. Nenechte se zmást filmy jako Carrie, kde dívka záměrně „usmaží“ své spolužáky v pyrokineticky vyvolaných plamenech.

Přesto snímek může částečně vycházet z reality. V celém světě je zaznamenáno několik desítek případů, kdy v okolí pubertálních, citově deprivovaných dětí dochází k tajemným požárům.

Foto: PX FUEL
reklama
Související články
od Filip Appl 13.8.2022 2.3tis
Mikronésie ležící v Tichém oceánu severovýchodně od Austrálie je exotickou lokalitou plnou nekonečného oceánu, ale i fascinujících přírodních scenérií. Nedaleko největšího ostrova mikronéské federace se pak rozkládá také jedna z nejzáhadnějších lokalit planety: ruiny prastarého města Nan Madol. Proč do nich už zamířily kroky nejednoho slavného záhadologa? Guvernér kolonie Německá Nová Guinea Victor Berg (1861–1907) si prohlíží […]
od Mirek Brát 12.8.2022 2.7tis
Nizozemsko při hlášení pozorování o výskytu UFO spoléhá na rychlost. Právě proto zde byla zřízena horká linka UFO Hotline. Její idea se zrodila  již v roce 2006. Středisko pro nahlášení výskytu UFO si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat! Po nahlášení výskytu UFO hledají operátoři linky a redaktoři připojeného webu možnou příčinu záhadného jevu. Vznikají […]
od Mirek Brát 11.8.2022 3.2tis
Občas by se mohlo zdát, že UFO má zájem především o velmoci a velké státy. Není to však pravda. I evropské ministáty typu Andorry, Lichtenštejnska, Monaka, San Marina a Vatikánu jsou pro neidentifikovatelné létající objekty atraktivní vábničkou! Pozorování UFO na obloze nad evropskými ministáty můžeme dokladovat nejen konkrétními událostmi, ale i dobou, po kterou zde […]
od Mirek Brát 10.8.2022 3.1tis
V období let 1817-1819 došlo u pobřeží Gloucesteru ve Spojených státech k mnoha pozorováním velkého mořského hada. Dokonce se podařilo najít údajné mládě tohoto legendárního tvora. Zdálo se, že záhada mořských hadů je jen krůček od vyřešení… Mořský had v lokalitě Gloucesteru na pobřeží Atlantského oceánu byl poprvé pozorován již v sedmnáctém století. Sporadická hlášení o jeho výskytu se […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 3.5tis
Britský hasič Jim Templeton (1920–2011) pořídí 23. května 1964 v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie snímek, který ho následně pronásleduje celý život… Hovoří o něm i krátce před smrtí pro televizi BBC: „Byla to normální odpolední procházka. Posadili jsme se do trávy a já řekl dcerce, že ji vyfotím v jejích nových šatech. Nikdy by […]