Domů     Neobjasněné události
Neuvěřitelné lidské schopnosti: Vůle prý hýbe i hmotou!
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 4.4.2021
5.2tis
Neuvěřitelné lidské schopnosti: Vůle prý hýbe i hmotou!
526
SDÍLENÍ
5.2tis
ZOBRAZENÍ

Připravili jsme pro vás výběr údajných nadpřirozených lidských schopností. Věříte tomu, že toto lidé dokáží?

1

Dematerializace: Když pomalu zmizíte

Lze odhmotnit své tělo nebo okolní předměty? Prý ano. Dematerializací údajně disponují pouze některé výjimečně nadané lidské osoby, zato má být častou doménou nehmotných bytostí, jako jsou údajné duše mrtvých, elementálové, andělé a další.

Opakem dematerializace je materializace – parapsychologický proces zhmotnění předmětu, osoby nebo duchovní bytosti. V případě materializace i jejího opaku se má projevovat přestup z jedné paralelní dimenze do jiné.

2

Telegnoze: Dokážete nahlédnout za oponu času?

Telegnoze je jiné označení jasnovidectví. Tato schopnost umožňuje nadaným jedincům spatřit blízkou i vzdálenější budoucnost. Zatímco někteří lidé potřebují k provádění telegnoze pomůcky, jako jsou křišťálová koule, zrcadlo a jiné, jiní jedinci umí věštit jen pomocí svých vizí.

Touto schopností jsou více či méně nadáni všichni lidé, i když si to neuvědomují. Vhledy do budoucnosti někdy přicházejí v symbolických obrazech, nebo – oproti skutečnosti, poněkud zkreslené. Jedním z nejznámějších případů úspěšné telegnoze je povídka s názvem Titan napsaná roku 1898 americkým autorem Morganem Robertsonem (1861–1915).

Spisovatel poměrně přesně popíše potopení Titaniku, k němuž dojde v dubnu 1912 v Atlantiku.

3

Psychomantie: Jak navázat kontakt se záhrobím?

Psychomantie nebo též psychomancie označuje navázání okultního kontaktu s dušemi zemřelých lidí. Zatímco někteří lidé využívají spiritistickou tabulku Oujia nebo jiné pomůcky, psychomanticky nadaní okultisté mají vidět duše zemřelých lidí bez jakýchkoliv „berliček“.

Osoby schopné komunikovat s mrtvými se označují jako spiritistická média. Mezi nejznámější z nich patří Helena Petrovna Blavatská (1831–1891). Bohužel mnoho podvodníků v průběhu dějin předstíralo tuto schopnost, přestože jí nedisponovalo.

4

Telepatie: Když mobil není třeba

Stalo se vám někdy, že vám zavolal kamarád, právě když jste si na něj vzpomněli? Podobný přenos myšlenek se nazývá telepatie. I tato parapsychologická schopnost je u lidí poměrně častá. Speciální týmy vědců pracující pro armádu USA i bývalého Sovětského svazu s ní dokonce úspěšně experimentovali pro komunikaci do míst, kam nedosahuje rádiový signál – jako třeba ponorky.

Pro testování úspěšnosti telepatie byly ve 20. letech minulého století vytvořeny takzvané Zenerovy karty pojmenované po svém tvůrci – americkém psychologovi Karlu Zenerovi (1903–1964).

5

Bilokace: Na dvou místech naráz

Pokud jste měli někdy tolik práce, že jste se potřebovali rozdvojit, vězte, že nejde jen o přání. Schopností vyskytovat se na dvou místech současně má disponovat i několik slavných lidí. Patří mezi ně prý třeba italský duchovní Pio z Pietrelciny (1887–1968), který prý často rozmlouval s lidmi vzdálenými stovky kilometrů od italského kláštera, jehož zdi v té době neopustil. Další z nadaných je prý švédský vědec a mystik Emanuel Swedenborg (1688–1772).

6

Pyrokineze: Žháři, které nikdo neodhalil?

Jednou z nejkontroverznějších parapsychických schopností je pyrokineze, tedy ovládání ohně. Nenechte se zmást filmy jako Carrie, kde dívka záměrně „usmaží“ své spolužáky v pyrokineticky vyvolaných plamenech.

Přesto snímek může částečně vycházet z reality. V celém světě je zaznamenáno několik desítek případů, kdy v okolí pubertálních, citově deprivovaných dětí dochází k tajemným požárům.

reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 20.10.2021 1.4tis
Podle pověstí se má v jeskynním systému ve střední části Moravského krasu často ozývat kvílení a naříkání. V útrobách skalisek se mají zjevovat tajemné postavy, podivné průvody nebo ohniví koně.     Nechybí ani historky o mladících, kteří za přenocování v jeskyni zaplatili životem. Skutečné události spojené s Býčí skálou jsou ale mnohem zajímavější a […]
od Adriana Vojtíšková 19.10.2021 5.6tis
Vilcacora nebo také Uňa de Gato, tedy kočičí dráp, je popínavá rostlina, která si v posledních letech získala mimořádnou oblibu. Stojí za tím její příznivý vliv na lidský zažívací trakt a také její účinek v boji proti depresím.     Rostlina má vynikající výsledky při léčbě žaludečních vředů, zánětů, oparů nebo astmatu. Nejdůležitější ovšem je, […]
od Matěj Soukup 18.10.2021 4.9tis
Od roku 2007 mají obyvatelé Vancouveru na západním pobřeží Kanady poměrně obavu z místních pláží. Už několikrát na ně totiž moře vyvrhlo vskutku hrůzné nálezy – lidské nohy. Od onoho roku se ve Vancouveru událo už pět takových případů. Moře přitom nevyvrhlo žádné jiné lidské ostatky – žádná těla ani jejich části, stejně tak žádné […]
od Mirek Brát 17.10.2021 5.4tis
Tomojuki Jamašita byl generál a vysoký vojenský hodnostář císařské japonské armády za druhé světové války. Po skončení bojů byl Jamašita obviněn z válečných zločinů a v roce 1946 ve filipínské Manile popraven. S Jamašitovým jménem je spojován legendární zlatý poklad, s jehož shromažďováním mu prý pomohla i tradiční japonská zločinecká organizace Jakuza.   Jako Jamašitův poklad je označován souhrn […]
od Matěj Soukup 16.10.2021 5.0tis
Hřbitovy, na kterých údajně straší, všichni poměrně dobře známe. Ale co takhle celý strašidelný ostrov? Jeden byste našli nedaleko pobřeží Finska. Jmenuje se Omenainen. Ostrov Omenainen leží napůl ztracený mezi spousty dalších ostrovů poblíž pobřeží Finska. Je zalesněný, bez zdroje pitné vody a velký jen asi sedm hektarů, proto je neobydlený. Tenhle ostrov má ale […]