15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Zázraky
Edgar Cayce: Ve spánku vidí budoucnost. Ale nepamatuje si to!
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 4.4.2021
5.6tis
Edgar Cayce
662
SDÍLENÍ
5.6tis
ZOBRAZENÍ

Nemá lékařské vzdělání, a přesto jeho trefné diagnózy triumfují nad těmi lékařskými. Dokáže naordinovat účinnou léčbu stejně jako předpovídat budoucnost. Mnohé z jeho vizí se již naplnily. Jiné ještě čekají, až na ně přijde řada.

Americký prorok Edgar Cayce patří mezi nejuznávanější věštce. Sám přitom nemá zdání, co v podivném transu vysloví!

Možnost cestování v čase, ale také věštění budoucnosti, odedávna fascinuje mnohé umělce. Edgar Cayce Jaké to asi je, vidět do budoucnosti...

„Jako malý jsem si povídal s duchem dědečka,“ vzpomíná Edgar Cayce (1877–1945). Mystické zážitky ho provázejí odmalička. Vyrůstá v chudé rodině na farmě v Hopkinsville (Kentucky, USA). Do práce musí nastoupit již jako 13letý hoch.

Postihne ho těžká laryngitida. Chlapec přijde o hlas a brzy i o většinu přátel, kteří nevědí, jak s němým hochem komunikovat.

On mluví!

„Hart – pán smíchu. Dnes večer!“ oznamuje o rok později velký poutač. S estrádním umělcem a hypnotizérem v jednom se Edgarovi podaří seznámit. Hlediště Operního domu praská ve švech. A mladý Cayce se nechá před zraky celého Hopkinsville zhypnotizovat!

Udělá dobře. Diváky projede vlna údivu. V hypnóze může jindy němý chlapec mluvit!

Nevídaná schopnost

Po procitnutí si Edgar Cayce nic nepamatuje. A co hůř, opět nedokáže vyloudit ani slůvko. Zdá se však, že našel způsob, jak mluvit – cestou je hypnóza. Hart pokračuje v estrádní štrece po Kentucky a Edgar musí vyhledat jiného hypnotizéra.

Stane se jím Al Layne. Ten nejenže nechá chlapce opět upadnout do transu a mluvit, ale v jeho podvědomí objeví nevídanou schopnost: Edgar v tomto stavu dokáže určovat diagnózu a dokonce účinnou léčbu! A to nejen sobě, ale i všem ostatním! Jako vždy, po konci sezení netuší, o čem byla řeč.

Jaké to asi je, vidět do budoucnosti… PX FUEL

Zvyšte přívod krve!

„Musíme zvýšit přívod krve do hlasivek,“ ordinuje si Edgar se zavřenýma očima. Správně určí, že němotu způsobuje psychická paralýza. O jeho nadání ví brzy půlka města a získává řadu „zákazníků“. Přestože o medicíně neví nic, v hypnóze je schopen i odborné diagnózy a určí přesný preparát, který je třeba obstarat.

Může jít o podvod? Těžko. V jednom případě totiž zhypnotizovaný Edgar nemocnému správně doporučí lék, který je teprve ve vývoji a nikdo o něm neví! Jeho existence se potvrdí až po kontaktu s laboratoří.

Přesné diagnózy v transu

Díky svému talentu dokáže Edgar zachránit život své milované ženy Gertrudy, které lékaři v roce 1911 najdou tuberkulózu. O rok později je již paní Cayceová zdravá a později manželovi porodí ještě třetí dítě!

„Je to negramota, který se v hypnóze stává dokonalým lékařem,“ dozvíme se o něm v médiích. Když mu po procitnutí z transu pustí záznam jeho hlasu, sám mnoha termínům nerozumí. O podivuhodné schopnosti však nikdo nepochybuje. A co víc, kromě diagnóz se Edgarovi začne zjevovat i budoucnost!

Možnost cestování v čase, ale také věštění budoucnosti, odedávna fascinuje mnohé umělce. PX FUEL

Z proroctví zbylo jen něco

Gladys Davisová skousne rty a rychle píše další slova. Je Edgarovou osobní sekretářkou. Cayceho jméno je také pravidelně omíláno novinami. Pro věštby vyřknuté ve stavu hypnózy mu všichni říkají Spící prorok.

Papíry se záznamy se rychle množí. Věštby by vydaly na několik knih. Bohužel, do dneška se jich dochová jen část.

Pád WTC i krach burzy

Jaká Cayceho proroctví se naplnila? Stačí jmenovat předpověď zkázy newyorských „Dvojčat“ z 11. září 2001. Některé předpovědi jsou naopak mnohem blíž Edgarově době – v transu varuje před proslulým krachem na světové burze roku 1929.

Předpoví i obě světové války a dokonce i hrozivé následky tsunami, která zdecimuje Indonésii v roce 2004.

Co je horší, než válka?

Na přelomu 19. a 20. století Edgar předvídá tehdy nepředstavitelné určování nemocí z jediné kapky krve. Další proroctví se již týkají naší doby. Co v nich najdeme? Prorok hlavně varuje, že klimatické změny jsou větší hrozbou než války.

Michaela Holubová a Jitka Krulcová

Foto: PX Fuel, úvodní foto (portrét Edgar Cayce): Creative Commons - volné dílo, neznámý autor
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 6.8.2022 2.9tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Adriana Vojtíšková 1.8.2022 2.6tis
Zážitky z klinické smrti mohou být různé. Asi nejčastěji se setkáváme se svědectvími, která popisují blažené pocity, stoupání ke světlu, setkání s dobrými bytostmi či dojem návratu domů.   Dotyční často vypovídají, že se odsud nechtěli vrátit zpět, ale nakonec museli. Ovšem existují i lidé, kteří říkají, že by klinickou smrt již nikdy nechtěli zažít […]
od Adriana Vojtíšková 26.7.2022 3.0tis
Sedíme u doktora Jiřího Zíky, který se již 40 let zabývá hypnózou, a chystáme se na další uvedení do transu. Držíme naše dlaně proti sobě a prsty máme lehce roztažené.     Opět jsme upozorňováni na to, abychom nic nedělali vědomě a volně dýchali. „Budete se nořit do příjemného, bezpečného a účinného stavu, příjemného odpoutání […]
od Adriana Vojtíšková 20.7.2022 2.9tis
Víte, co všechno může znamenat obávané numero 666? A jaká je souvislost rekonektivního léčení a reiky? Další dotaz míří z Mohelnice. Prý je tu tajemné podzemí! EnigmaPlus.cz rozlouskne hned tři letní záhady. Co přesně znamenají „ďáblova čísla“ 666? „Kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest […]
od Eva Soukupová 19.7.2022 2.7tis
Tibet sám o sobě patří mezi uzavřené a těžko dosažitelné oblasti a o jeho hlavním městě to platí dvojnásob. Za brány Lhasy, duchovního, politického a kulturního centra celého Tibetu, mohla ještě nedávno nahlédnout jen hrstka vyvolených. A údajně pro to existují dobré důvody!     Také dnes, přestože se Lhasa oficiálně světu otevřela již před […]