Domů     Zázraky
Edgar Cayce: Ve spánku vidí budoucnost. Ale nepamatuje si to!
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 4.4.2021
5.6tis
Edgar Cayce: Ve spánku vidí budoucnost. Ale nepamatuje si to!
Edgar Cayce
662
SDÍLENÍ
5.6tis
ZOBRAZENÍ

Nemá lékařské vzdělání, a přesto jeho trefné diagnózy triumfují nad těmi lékařskými. Dokáže naordinovat účinnou léčbu stejně jako předpovídat budoucnost. Mnohé z jeho vizí se již naplnily. Jiné ještě čekají, až na ně přijde řada.

Americký prorok Edgar Cayce patří mezi nejuznávanější věštce. Sám přitom nemá zdání, co v podivném transu vysloví!

Možnost cestování v čase, ale také věštění budoucnosti, odedávna fascinuje mnohé umělce. Edgar Cayce Jaké to asi je, vidět do budoucnosti...

„Jako malý jsem si povídal s duchem dědečka,“ vzpomíná Edgar Cayce (1877–1945). Mystické zážitky ho provázejí odmalička. Vyrůstá v chudé rodině na farmě v Hopkinsville (Kentucky, USA). Do práce musí nastoupit již jako 13letý hoch.

Postihne ho těžká laryngitida. Chlapec přijde o hlas a brzy i o většinu přátel, kteří nevědí, jak s němým hochem komunikovat.

On mluví!

„Hart – pán smíchu. Dnes večer!“ oznamuje o rok později velký poutač. S estrádním umělcem a hypnotizérem v jednom se Edgarovi podaří seznámit. Hlediště Operního domu praská ve švech. A mladý Cayce se nechá před zraky celého Hopkinsville zhypnotizovat!

Udělá dobře. Diváky projede vlna údivu. V hypnóze může jindy němý chlapec mluvit!

Nevídaná schopnost

Po procitnutí si Edgar Cayce nic nepamatuje. A co hůř, opět nedokáže vyloudit ani slůvko. Zdá se však, že našel způsob, jak mluvit – cestou je hypnóza. Hart pokračuje v estrádní štrece po Kentucky a Edgar musí vyhledat jiného hypnotizéra.

Stane se jím Al Layne. Ten nejenže nechá chlapce opět upadnout do transu a mluvit, ale v jeho podvědomí objeví nevídanou schopnost: Edgar v tomto stavu dokáže určovat diagnózu a dokonce účinnou léčbu! A to nejen sobě, ale i všem ostatním! Jako vždy, po konci sezení netuší, o čem byla řeč.

Jaké to asi je, vidět do budoucnosti… PX FUEL

Zvyšte přívod krve!

„Musíme zvýšit přívod krve do hlasivek,“ ordinuje si Edgar se zavřenýma očima. Správně určí, že němotu způsobuje psychická paralýza. O jeho nadání ví brzy půlka města a získává řadu „zákazníků“. Přestože o medicíně neví nic, v hypnóze je schopen i odborné diagnózy a určí přesný preparát, který je třeba obstarat.

Může jít o podvod? Těžko. V jednom případě totiž zhypnotizovaný Edgar nemocnému správně doporučí lék, který je teprve ve vývoji a nikdo o něm neví! Jeho existence se potvrdí až po kontaktu s laboratoří.

Přesné diagnózy v transu

Díky svému talentu dokáže Edgar zachránit život své milované ženy Gertrudy, které lékaři v roce 1911 najdou tuberkulózu. O rok později je již paní Cayceová zdravá a později manželovi porodí ještě třetí dítě!

„Je to negramota, který se v hypnóze stává dokonalým lékařem,“ dozvíme se o něm v médiích. Když mu po procitnutí z transu pustí záznam jeho hlasu, sám mnoha termínům nerozumí. O podivuhodné schopnosti však nikdo nepochybuje. A co víc, kromě diagnóz se Edgarovi začne zjevovat i budoucnost!

Možnost cestování v čase, ale také věštění budoucnosti, odedávna fascinuje mnohé umělce. PX FUEL

Z proroctví zbylo jen něco

Gladys Davisová skousne rty a rychle píše další slova. Je Edgarovou osobní sekretářkou. Cayceho jméno je také pravidelně omíláno novinami. Pro věštby vyřknuté ve stavu hypnózy mu všichni říkají Spící prorok.

Papíry se záznamy se rychle množí. Věštby by vydaly na několik knih. Bohužel, do dneška se jich dochová jen část.

Pád WTC i krach burzy

Jaká Cayceho proroctví se naplnila? Stačí jmenovat předpověď zkázy newyorských „Dvojčat“ z 11. září 2001. Některé předpovědi jsou naopak mnohem blíž Edgarově době – v transu varuje před proslulým krachem na světové burze roku 1929.

Předpoví i obě světové války a dokonce i hrozivé následky tsunami, která zdecimuje Indonésii v roce 2004.

Co je horší, než válka?

Na přelomu 19. a 20. století Edgar předvídá tehdy nepředstavitelné určování nemocí z jediné kapky krve. Další proroctví se již týkají naší doby. Co v nich najdeme? Prorok hlavně varuje, že klimatické změny jsou větší hrozbou než války.

Michaela Holubová a Jitka Krulcová

reklama
Související články
od Jan Šedivý 21.10.2021 209
Poutní místa, léčivé studánky, praslovanská hradiště, posvátné stromy a svatyně.  Tam všude se můžete dočkat nevysvětlitelných událostí, zázračných vyléčení a tajemných zjevení. Svatá Hora Příbram Soška pomáhá a zázračně léčí Podle pověsti nechal kapličku postavit jistý rytíř jako dík Panně Marii za vyslyšené prosby, když jej přepadli loupežníci. Sláva původně skromné kapličky ze 13. století zazářila po jedné […]
od Adriana Vojtíšková 14.10.2021 5.4tis
Jedním z nejnovějších rostlinných objevů ze srdce Amazonie jsou bobule palmy acai. Tmavé plody připomínající borůvky obsahují mimořádné množství antioxidantů, látek přirozeně zpomalujících stárnutí organismu.     Bobule navíc mají ještě vysoký obsah vápníku, který je třeba ve srovnání s podílem tohoto prvku v mléce asi dvojnásobný. Neuvěřitelných 40 % plodu pak tvoří vláknina. Jde tedy o nutriční […]
od Adriana Vojtíšková 13.10.2021 4.2tis
Amazonská rostlinka chanca piedra je nejčastěji využívána jako silnější a v širším spektru účinnější obdoba urologického čaje. Její účinky jsou takřka zázračné…     Chanca piedra znamená v překladu lomikámen. Ale pozor, v češtině už toto pojmenování máme pro rod Saxifraga, kdežto chanca piedra, která v Evropě neroste, nese název smuteň. Nálev z chanca piedry […]
od Eva Soukupová 13.10.2021 4.3tis
Mandylion nebo též obraz z Edessy je čtvercový kus tkaniny, na kterém je viditelný obraz mužské tváře. Jde prý o první vyobrazení Ježíše Krista. Vznikl neznámým způsobem a podle legendy má zázračnou moc, která uzdravila mezopotámského krále. Mandylion údajně vzniká poté, co Abgar Ukkama, král starověkého mezopotámského regionu Osroéné, za Ježíšem vyšle malíře Ananiáše, aby […]
od Matěj Soukup 11.10.2021 4.3tis
Na divokých Havajských ostrovech plných přírodní krásy, která však ve své syrové podobě umí být smrtelně nebezpečná, má bohyně sopek Pele v mytologii neodmyslitelné místo. Avšak stejně jako platí, že probuzený vulkán často zapříčiní tragédii, také činy bohyně svírané žárlivostí mohou vést k neštěstí. Verzí příběhu o Pele existuje povícero. Podle jednoho z nich byla […]