Obyvatelé malého regionu v Kentucky očekávali nejspíš v březnu roku 1876 ze zlověstně zatažené oblohy déšť, ale když se z nebe začalo v noci 3. března něco snášet, kapky vody to rozhodně nebyly. Té noci pršelo z nebe maso.
Tohle sice připomíná scénu z animovaného filmu Zataženo, občas trakaře, ale opravdu se to stalo.
Podle svědků trval déšť masa jen několik málo minut a „pršelo“ na relativně malém prostoru, jen asi 100 x 50 metrů, zato tak hustě, že kusy masa ležely na zemi těsně vedle sebe. Většina neměla víc než 5 x 5 centimetrů, našly se ale i větší.
ZVÍŘECÍ MASO, NEBO LIDSKÉ?
Lidé si mysleli, že jde o hovězí maso, dva odvážlivci, kteří ho ochutnali, ale prohlásili, že by mohlo být spíš srnčí. Vyskytly se dokonce i úvahy, že jde o lidské maso, ale protože žádný vzorek se samozřejmě nedochoval, nikdo to dodnes s jistotou neurčil.
ZA MASOVOU SPRCHU MOHOU NEJSPÍŠ SUPI
Kde se ale tak najednou maso na obloze nad Kentucky vzalo? Soudě podle stavu, v němž bylo, vědci dnes usuzují na hejno supů, které něco vyplašilo a ptáci začali při odletu pouštět svoje úlovky ze zobáků. Někteří to ale dodnes považují za boží znamení.
Neobvyklého fenoménu si všimlo několik vědeckých časopisů té doby a dokonce i takové deníky jako New York Times.
Sprchy jídla nad obydlenými oblastmi přitom nejsou úplnou vzácností, například jen o devět dní později pršelo maso a zelenina nad Londýnem.
Kde se jídlo vzalo v onom případě také nikdo nevysvětlil úplně přesvědčivě, i když i tentokrát se usuzuje na vyplašené ptáky.