26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Neobjasněné události
Neznámá kočkovitá šelma zabíjí ovce britských farmářů
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 17.2.2021
6.4tis
Ovce v Cheshiru napadá neznámý predátor
282
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

Obavy z tajemné šelmy se britským venkovem šíří poté, co bylo několik ovcí v Cheshiru usmrceno neznámým predátorem. Již v minulosti zde byla hlášena pozorování takzvaných velkých britských koček. Dodnes není známo, o jakou šelmu vlastně šlo.

Ovce v Cheshiru napadá neznámý predátor Podobné útoky policie nevyšetřuje poprvé, foto cheshirská policie Jedna z mnoha fotografií neznámých šelem v Británii, foto Richard Evans/Puma Watch North Wales Cheshirská policie pátrá po velkém predátorovi.
Podobné útoky policie nevyšetřuje poprvé, foto cheshirská policie

Mezi záhadology jsou nejčastěji označovány jako „velké britské kočky“ a jejich pozornost poutají už desítky let. Jde pravděpodobně o nejznámějšího a také nejlépe zdokumentovaného kryptida (tvora, jehož existence nebyla spolehlivě prokázána, pozn.

red.) na území Evropy. Svědectví o jejich pozorování bychom mohli počítat na stovky, k dispozici je rovněž ohromné množství fotografií a videonahrávek. Přesto podle vědy na Britských ostrovech žádná velká kočkovitá šelma nežije a nežila už celé miliony let.

Co tedy obyvatelé britského venkova pozorují? Tato otázka opět vyvstává poté, co farmáři v Cheshiru přijdou o své ovce.

Jedna z mnoha fotografií neznámých šelem v Británii, foto Richard Evans/Puma Watch North Wales

OBROVSKÁ KOČKA

Cheshirská policie od 30. prosince loňského roku vyšetřuje napadení ovcí místního farmáře zatím neznámým zvířetem. Celkem šest ovcí bylo zabito a čtyři byly tak těžce zraněné, že musely být veterinářem utraceny.

„Není známo, co způsobilo zranění ovcí, a vyšetřování stále probíhá,“ stojí v prohlášení chershirské policie. Mnozí však případ dávají do souvislosti s výskytem velkých neznámých koček. Hlášení o jejich pozorování přicházející právě z Cheshiru totiž nejsou neobvyklá.

Nejprve se spekuluje, zda za útoky nestojí pes. Jako útok psa už bylo uzavřeno také několik předchozích případů, jenže jak se zdá, tentokrát o viníkovi pochybují i sami policisté. Z příspěvku, který cherstershirští kriminalisté zveřejnili na sociální síti Facebook lze vyvodit, že i oni si pohrávají s myšlenkou na velkou kočkovitou šelmu.

„Tato oblast má velice malou lidskou interakci a v tuto chvíli se skutečně zaměřujeme na většího predátora a ne na útok psa, jak se původně zamýšlelo,“ přiznává na Facebooku jeden z důstojníků. Co oním větším predátorem může být?

Mohlo by jít o téhož tvora, který zanechal obří stopy v poblíž Leedsu? Je přeci známo, že velké šelmy za potravou putují i desítky kilometrů!

Cheshirská policie pátrá po velkém predátorovi.

JDE PO KRKU

Chestershirská policie přiznává, že nejde o první případ napadení ovcí, kterým se v poslední době zabývají. K jednomu útoku dochází v Gawsworthu, ovce místního farmáře byla potrhána na krku a policisté ji museli uspat.

Při dalším incidentu v Mobberley byly nalezeny dvě ovce taktéž s prokousnutým krkem. Oba případy jsou policií uzavřeny jako napadení psem. Budou muset muži zákona své závěry přehodnotit? Napadená hospodářská zvířata z celé Anglie byla již v minulosti zkoumána odborníky, kteří na jejich tělech nacházejí stopy po obrovských zubech.

Také tehdy mají zvířata často prokousnutý krk a rozpárané břicho. Zranění i způsob, jakým je útok na zvířata proveden, podle jejich závěrů neodpovídá psovi ani liškám. Naopak je velmi podobá tomu, jak útočí například puma či panter. Je tedy skutečně viníkem neznámá kočkovitá šelma?

Foto: Richard Evans/Puma Watch North Wales, cheshirská policie
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 25.1.2022 1.1tis
Lidská pověrčivost je silná a po celá tisíciletí budovaná vlastnost. Velmi často je už od začátku zjevné, že nemá žádné opodstatnění, čas od času se ale objeví něco, u čeho ji lze naprosto pochopit. Jedním z takových fenoménů je i tzv. krysí král. Může jít o přírodní znamení blížící se tragédie? Krysí král. Klubko mrtvých krys, […]
od Dalibor Vrána 24.1.2022 822
Muže v černém si často představujeme jako vládní agenty pracující v maximálním utajení. Co když to ale spíše než lidští agenti, chránící Zemi, jsou agenti mimozemští, kteří tu po svých druzích jen zahlazují průšvihy? Právě tomu nasvědčují některá děsivá svědectví o jejich výskytu a podivném chování. Mladý muž si dopřává horkou koupel v bazénku. Nachází […]
od Mirek Brát 24.1.2022 2.1tis
Její příběh je přirovnáván k jinému mysterióznímu plavidlu: plachetnici Mary Celeste. V obou případech platí, že zmizení početné posádky nebylo nikdy uspokojivě vysvětleno. Příběh lodi MV Joyita je však o poznání mladší, než zmiňovaná záhada brigantiny Mary Celeste z druhé poloviny devatenáctého století. MV Joyita byla americká obchodní loď, původně postavená jako dřevěná luxusní jachta […]
od Mirek Brát 23.1.2022 2.4tis
Dobrovolníci křížových výprav do Svaté země měli za účast v těchto kruciátách přislíbeno odpuštění svých osobních hříchů. To se jistě hodilo i pro samotnou křížovou výpravu, protože tyto válečné akce nebyly samozřejmě oproštěny od mnoha ukrutností. Patřil k nim i kanibalismus! Kanibalismu se měli křižáci dopouštět při dobývání pevnosti Maarat v Antiochii (dnešní Sýrie). Psal se rok 1098. […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 2.5tis
V srpnu 2016 se v severním Londýně začal 26letý Kennedy Ife chovat divně a agresivně poté, co ho bolelo v krku. Údajně kousl svého otce, vyhrožoval, že si uřízne penis, a stěžoval si na krajtu nebo hada v sobě, než ho jeho rodina připoutala k posteli pomocí kabelových svazků a nadměrné síly. Náhle zemřel Kennedy […]