9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Neobjasněné události
Neznámá kočkovitá šelma zabíjí ovce britských farmářů
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 17.2.2021
6.4tis
Ovce v Cheshiru napadá neznámý predátor
282
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

Obavy z tajemné šelmy se britským venkovem šíří poté, co bylo několik ovcí v Cheshiru usmrceno neznámým predátorem. Již v minulosti zde byla hlášena pozorování takzvaných velkých britských koček. Dodnes není známo, o jakou šelmu vlastně šlo.

Ovce v Cheshiru napadá neznámý predátor Podobné útoky policie nevyšetřuje poprvé, foto cheshirská policie Jedna z mnoha fotografií neznámých šelem v Británii, foto Richard Evans/Puma Watch North Wales Cheshirská policie pátrá po velkém predátorovi.
Podobné útoky policie nevyšetřuje poprvé, foto cheshirská policie

Mezi záhadology jsou nejčastěji označovány jako „velké britské kočky“ a jejich pozornost poutají už desítky let. Jde pravděpodobně o nejznámějšího a také nejlépe zdokumentovaného kryptida (tvora, jehož existence nebyla spolehlivě prokázána, pozn.

red.) na území Evropy. Svědectví o jejich pozorování bychom mohli počítat na stovky, k dispozici je rovněž ohromné množství fotografií a videonahrávek. Přesto podle vědy na Britských ostrovech žádná velká kočkovitá šelma nežije a nežila už celé miliony let.

Co tedy obyvatelé britského venkova pozorují? Tato otázka opět vyvstává poté, co farmáři v Cheshiru přijdou o své ovce.

Jedna z mnoha fotografií neznámých šelem v Británii, foto Richard Evans/Puma Watch North Wales

OBROVSKÁ KOČKA

Cheshirská policie od 30. prosince loňského roku vyšetřuje napadení ovcí místního farmáře zatím neznámým zvířetem. Celkem šest ovcí bylo zabito a čtyři byly tak těžce zraněné, že musely být veterinářem utraceny.

„Není známo, co způsobilo zranění ovcí, a vyšetřování stále probíhá,“ stojí v prohlášení chershirské policie. Mnozí však případ dávají do souvislosti s výskytem velkých neznámých koček. Hlášení o jejich pozorování přicházející právě z Cheshiru totiž nejsou neobvyklá.

Nejprve se spekuluje, zda za útoky nestojí pes. Jako útok psa už bylo uzavřeno také několik předchozích případů, jenže jak se zdá, tentokrát o viníkovi pochybují i sami policisté. Z příspěvku, který cherstershirští kriminalisté zveřejnili na sociální síti Facebook lze vyvodit, že i oni si pohrávají s myšlenkou na velkou kočkovitou šelmu.

„Tato oblast má velice malou lidskou interakci a v tuto chvíli se skutečně zaměřujeme na většího predátora a ne na útok psa, jak se původně zamýšlelo,“ přiznává na Facebooku jeden z důstojníků. Co oním větším predátorem může být?

Mohlo by jít o téhož tvora, který zanechal obří stopy v poblíž Leedsu? Je přeci známo, že velké šelmy za potravou putují i desítky kilometrů!

Cheshirská policie pátrá po velkém predátorovi.

JDE PO KRKU

Chestershirská policie přiznává, že nejde o první případ napadení ovcí, kterým se v poslední době zabývají. K jednomu útoku dochází v Gawsworthu, ovce místního farmáře byla potrhána na krku a policisté ji museli uspat.

Při dalším incidentu v Mobberley byly nalezeny dvě ovce taktéž s prokousnutým krkem. Oba případy jsou policií uzavřeny jako napadení psem. Budou muset muži zákona své závěry přehodnotit? Napadená hospodářská zvířata z celé Anglie byla již v minulosti zkoumána odborníky, kteří na jejich tělech nacházejí stopy po obrovských zubech.

Také tehdy mají zvířata často prokousnutý krk a rozpárané břicho. Zranění i způsob, jakým je útok na zvířata proveden, podle jejich závěrů neodpovídá psovi ani liškám. Naopak je velmi podobá tomu, jak útočí například puma či panter. Je tedy skutečně viníkem neznámá kočkovitá šelma?

Foto: Richard Evans/Puma Watch North Wales, cheshirská policie
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 8.8.2022 2.3tis
Někdy během 20. století si rodina nejmenovaného majitele cirkusu, který právě zemřel na infarkt, nechá povolat exorcistu. Je totiž přesvědčena, že jeho smrt nebyla přirozená, nýbrž výsledkem kletby.     V pozůstalosti mrtvého je totiž nalezen svazek několik let starých pohlednic s nápisem „Šťastný den úmrtí“ a datem, kdy muž skutečně skonal. Slavný britský exorcista […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.1tis
V 50. letech minulého století se v Japonsku jednomu řidiči přihodila skutečně podivuhodná věc. „Jezdím jako o život. Jednou v noci, když jsem projížděl průchodem pod dálničním mostem v Kanagawě, uviděl jsem starou ženu stát na kraji silnice na chodníku za zábradlím. Je to pěší zóna a vůbec ne rušná ulice, takže jsem to příliš neřešil.“ Stála […]
od Filip Appl 5.8.2022 2.6tis
Pátrání po hypotetických, vymřelých nebo mýtických tvorech. Právě tím se zabývá tzv. kryptozoologie. Pro mnohé pseudověda plná vymyšlených příběhů a důkazů, které ve skutečnosti důkazy vůbec nejsou. Pro jiné ale důležitá disciplína, která přispívá ke snaze pochopit všechna zákoutí naší planety a čas od času dotlačí seriózní vědce k přehodnocení některých zkostnatělých názorů. Mezi největší jména […]
od Adriana Vojtíšková 4.8.2022 2.9tis
Pozorování mořských hadů jsou četná. Vyskytovat se mají nejen ve všech světových oceánech, ale také v různých historických epochách.     Pověsti a legendy, které o nich kolují, jsou pro jedny důvodem k pátrání, pro další pak objektem výsměchu. Kde ale leží pravda? Proplouvají snad skutečně vodami oceánů obrovští a nebezpeční hadi? Zprávy o mořských […]
od Eva Soukupová 3.8.2022 2.5tis
V neděli 24. července se nad britským Birminghamem objevila dvojice neznámých objektů. Vypadaly jako světelné koule a divoce manévrovaly na noční oboze. Muž, který si jich všiml jen díky náhodě, pohotově vytáhl chytrý telefon a začal nahrávat. 34letý lékař Mohamed Salama právě vynášel odpadky, když na obloze spatřil dva chaoticky a nevyzpytatelně se pohybující objekty. […]