7. prosince 1941: Probíhá japonský útok na americkou základnu Pearl Harbor. Dodnes se spekuluje, že ho vyvolala sama americká vláda.
Domů     Noční můra milovníků umění: Knihkupectví a hudebniny plné duchů!
Noční můra milovníků umění: Knihkupectví a hudebniny plné duchů!
od 4.11.2022
3.2tis
Knihkupectví Johna K. Kinga. FOTO: Mx. Granger / Creative Commons / CC0
346
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Jedno z nejlepších knihkupectví na světě nese název John K. King Used & Rare Books a zavítat do něj můžeme v americkém Detroitu. Čtyřpatrový kolos je domovem více než 1 000 000 knih rozdělených do 900 kategorií. A možná tu přebývá i několik duchů!

Knihkupectví Johna K. Kinga. FOTO: Mx. Granger / Creative Commons / CC0 Co se dělo v knihkupectví Johna K. Kinga? FOTO: Mx. Granger / Creative Commons / CC0

Čtenářský ráj, který se snadno promění v peklo? Tak rozlehlá plocha plná starých knih zavání tajemstvím a zneklidňující situace zde během let zažívá řada zákazníků. V prázdných odděleních slýchají kroky, šepot a mají pocit, že je někdo sleduje.

reklama

„Před časem jsme nakoupili knihy po ženě, která spáchala sebevraždu. Když jsme je stěhovaly do 4. patra, začaly se dít divné věci.

Světla se náhodně rozsvěcela a zase zhasínala, slyšeli jsme zvláštní zvuky, knihy padaly samy od sebe z polic,“ popisuje i sám majitel John K. King. Jeho asistent Tom Heitjan přidává historku o návštěvě týmu vyšetřovatelů paranormálních jevů.

„Řekli nám, že ve 3. patře máme skutečného ducha. Prý jde o chlápka, který se tu zabil, ještě když to bývala továrna.

Prý spáchal sebevraždu kvůli nešťastné lásce, odmítla ho kolegyně.“ Může být právě tento dávno zesnulý muž strůjcem všech nevysvětlitelných zvuků a vjemů návštěvníků i personálu?

Co se dělo v knihkupectví Johna K. Kinga? FOTO: Mx. Granger / Creative Commons / CC0
Co se dělo v knihkupectví Johna K. Kinga? FOTO: Mx. Granger / Creative Commons / CC0

Hudebniny Guitar, Amp & Keyboard

Může být duch fanouškem rokenrolu? Záznamy bezpečnostních kamer z hudebnin Guitar, Amp & Keyboard v britském Brightonu tomu nasvědčují!

reklama

Pozornost fanoušků záhad získává dvojice videí z roku 2019. Na prvním z nich můžeme vidět malou pohybující se mlhovinu, která jako kdyby pobíhala kolem jednoho zákazníka. Pohybem i svými proporcemi připomíná postavu dítěte!

Druhé video, pořízené v noci po zavírací době, ukazuje, jak se zničehonic rozkmitají kytary zavěšené na stěně. Na to divné pohupování není příliš hezký pohled, člověk si říká, jestli by tohle vůbec mohl způsobit vítr.

Vlastníci obchodu vypověděli britskému deníku Daily Star, že netuší, jak se mohly dát do pohybu: „Někdo tvrdí, že kytary byly jen špatně zavěšené a proto se pak takhle posunuly, ale to je nesmysl.

Navíc uvnitř nebyl žádný vítr, žádná ventilace neběžela, takže moc možných vysvětlení nás nenapadá.“ Záznam ukazuje také náhle padající cenovky ze zboží. Bizarní věci se dějí i v restauraci sousedící s hudebninami.

reklama

Zde údajně pozorovali scénu, kdy jako kdyby neviditelná ruka hodila nůž. Mohou spolu jevy na obou místech souviset?

Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 1.4tis
Říká se, že děti jsou mnohem vnímavější vůči nehmatatelným a nezřídka nadpřirozeným fenoménům. To prý platí zejména v případě duchů či jiných neviditelných entit, na jejichž přítomnost ratolesti často zcela nevzrušeně upozorňují. Mají děti skutečně schopnost vidět věci, které očím dospělých unikají?   Ruby a imaginární kamarádka: Zobrazuje dětská kresba ducha těhotné dívky? Americká here
od 6.12.2022 2.1tis
Úsek dálnice D1 nazývaný u Devíti křížů u obce Domašov asi 20 kilometrů od Brna je podle mnohých motoristů i místních obyvatel doslova prokletý. Za časté nehody údajně může duch mrtvé nevěsty, který se zjevuje uprostřed vozovky. Je to přehledný úsek, vozovka je na rozdíl od mnoha jiných míst v Česku v dobrém stavu, a přesto jde o úsek častých nehod, z nic
od 6.12.2022 2.4tis
Při čtení a bádání o záhadách se setkáváme s celou řadou odborných termínů, které jsou dnes již pevně spjaty se světem nadpřirozena. Všichni je známe, víme, co znamenají. Víte ale, kdo s nimi přišel jako první? A že jde o lidi, jejichž příběhy jsou mnohdy stejně tajemné, jako paranormální jevy, kterými se zabývali? ENIGMA vám představí ty nezajímavější z nich!   Vincent Gaddis: BERMUDSKÝ
od 5.12.2022 2.6tis
Když byl Josh ještě na střední škole, často si s přáteli hráli nejrůznější hry. Jednou v noci však jejich pozornost upoutala deska Ouija.  „Zkoušeli jsme to už dříve a nikdy se nic pozoruhodného nestalo,“ popsal mladík. Obvykle měla hra pouze postrašit kamarády. Onehdy v noci ale nebyl nikdo krom sedmi přátel doma. A tehdy deska „promluvila“… M
od 3.12.2022 2.9tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t