Jsou splnění našich přání jen náhody, nebo můžeme své štěstí aktivně ovlivnit my sami? Existuje filozofie, podle níž je každé přání splnitelné, jen je potřeba vědět, jak si správně přát. Uskutečnění našich snů si údajně lze vyžádat od Universa.
Zní vám to jako nesmysl? Příznivci tohoto učení tvrdí, že je to nejjednodušší cesta ke štěstí. Za zkoušku nic nedáte!
Mezi přáním a jeho uskutečněním je mnohdy velká propast. Podle jedné alternativní metody cesty ke štěstí je ale možné zmíněnou propast překonat změnou způsobu myšlení. Tato teorie staví na tom, že je údajně jednoduché, aby se člověku plnila všemožná přání jen na základě intenzivní touhy a vlastního přesvědčení, že se splnit mohou.
Přání mají být naplněna Universem, tedy vesmírem. Člověk, který se pro takovou „objednávku z Universa“ rozhodne, může své přání vyslovit v duchu, stejně jako jej může vyřknout nahlas. Důležité je jen to, aby byl o své myšlence přesvědčen a věřil jí.
Jak jednoduché! Může ale něco takového opravdu fungovat? Spokojení uživatelé této metody tvrdí, že ano.
NEBUĎTE NEGATIVNÍ
Uvedená technika je vlastně jistým druhem magie, při níž sami sebe přesvědčíme, že naše přání se mohou stát skutečností. Takové posílání přání Universu má však několik pevných pravidel. Velice důležitou zásadou tohoto učení je, že vaše přání nesmí přímo škodit někomu dalšímu, nesmí tedy být vyřčeno se zlým úmyslem.
Dalším neopomenutelným pravidlem je, že přání musí být formulováno pozitivně. Pokud si tedy například přejete, abyste nepřišli o zaměstnání, nemá přání znít „Chci, aby mě nevyhodili z práce,“ ale spíše „Chci si udržet své místo.“ Zkrátka se pokuste co nejvíce oprostit od negativ.

NEČEKEJTE ZÁZRAKY
Dejme tomu, že přání bylo vysláno. Co tedy od této zvláštní metody můžete očekávat dál? Určitě si nemyslete, že vám vaše přání spadne z nebe k nohám. Dostat se k němu máte díky zvláštním náhodám. „Někdy to může být rozhovor, k němuž dojde nějakým zvláštním způsobem a který přinese nějakou důležitou informaci.
(…) Nebo se najednou vydá jinou cestou, než jakou chtěl jít původně, a potká tam ‚náhodou‘ jednoho známého, který zcela ‚náhodou‘ vypráví o někom, s kým by se člověk měl seznámit. A ‚kupodivu‘ má tato osoba právě to, co si člověk přeje.
Byt, nářadí na ucpaný odtok, známého, který dokáže vyřešit problém s naším počítačem,“ vysvětluje autor knihy Jak si správně přát Pierre Franckh (*1953). Ten také stvořil pravidlo sedmi klíčů, které mají vést k naplnění přání. Všechny tyto klíče se týkají způsobu myšlení.

7 PRAVIDEL PŘÁNÍ
Prvním klíčem na cestě ke splnění přání má být obyčejné odhodlání k praktikování této filozofie. „Prostě začněte,“ říká Franckh. Druhým klíčem je správná formulace daného přání, v níž se soustředíme především na výsledek, kterého chceme dosáhnout.
Po vyslovení přání by měl žadatel poděkovat, což je také Franckhův třetí klíč. Ten čtvrtý už je o něco složitější, člověk totiž údajně musí přesvědčit svůj rozum, že to, co očekává, je reálné a opravdu se to stane.
To také navazuje na pátý klíč, kterým je výměna pochybností za důvěru v moc Universa a sílu přání. Šestým klíčem je otevřenost pro přijímání náhod, jež mohou vést k naplnění našeho cíle. Pokud jste si tedy přáli potkat nového partnera, neměli byste se vyhýbat takovým příležitostem, jako je setkání s kamarádem či kamarádkou vašeho známého.
Možná, že právě taková schůzka je onou „dodávkou“, kterou jste si od Universa „objednali“. Sedmé pravidlo je podle Franckha nejobtížnější. Spočívá totiž v nalezení těch správných přání, která učiní člověka opravdu šťastným.
JE TO OPRAVDOVÉ?
Díky otevřenosti se údajně oprostíme od negativní energie a tím Universu umožníme, aby skutečně naše přání splnilo. Podle zastánců teorie o Universu jakožto zvláštním strůjci našeho osudu bychom si ale měli dávat pozor i na naše pochybnosti, protože prý podobně jako přání, i ony mohou být snadno naplněny. Je tedy opravdu možné dospět k naplnění