30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Obsahoval Tulliho papyrus nezpochybnitelné svědectví o UFO?
Obsahoval Tulliho papyrus nezpochybnitelné svědectví o UFO?
od 22.6.2022
2.6tis
Spatřili ve starověkém Egyptě UFO? FOTO: Pixabay
268
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Tzv. Tulliho papyrus je považován za možná největší důkaz o přítomnosti mimozemšťanů ve starém Egyptě vůbec. Má to ale jeden háček. Nikdo ho nemůže najít! Byl cíleně zničen?

Spatřili ve starověkém Egyptě UFO? FOTO: Pixabay Socha faraona Thutmose III., z jehož éry tzv. Tulliho papyrus údajně pochází. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné

Svítek, který se údajně datuje do éry faraona Thutmose III. (vládl 1486–1425 př. n. l.), obsahuje svědectví o tom, jak z nebe sestoupil ohnivý disk. Patřit měl do soukromého vlastnictví ředitele egyptské sekce vatikánského muzea Alberta Tulliho.

reklama

Jak tedy sestup disku probíhal? „Z úst tomu vycházel zkažený dech. Bezhlavé, bezhlasé těleso, na 400 metrů dlouhé i široké.

Lidé se zmatkem v srdcích padali na břicha, očekávaje příchod bohů,” uveřejňuje roku 1953 záhadologický magazín Doubt překlad Tulliho papyru. Když disk zmizel, Thutmose III. o celé události následně hluboce přemýšlel. Z úvah ho vytrhly události dalších dní.

Objekt přiletěl znovu, a tentokrát nebyl sám. „Ohnivé kruhy svou velikostí zakrývaly slunce. Vysoko na obloze se táhly do šířky, faraon na ně hleděl se svojí armádou. Poté zamířily na jih a z nebe za nimi padaly ryby a ptáci.

Znovu už se nevrátily.” Můžeme si jen domýšlet, jakou hrůzu v takové situaci museli Egypťané pociťovat, tváří v tvář něčemu neznámému, nepředstavitelnému… Mohla se taková scéna skutečně odehrát?

Socha faraona Thutmose III., z jehož éry tzv. Tulliho papyrus údajně pochází. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Socha faraona Thutmose III., z jehož éry tzv. Tulliho papyrus údajně pochází. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Kam zmizel?

S informací o existenci Tulliho papyru přichází jako první americký spisovatel a zájemce o záhady Tiffany Thayer (1902–1959). Znepokojivý text mu má poskytnout egyptolog Boris de Rachewiltz (1926–1997), údajný autor překladu.

reklama

Další odborníci se rozhodli ověřit pravost tohoto tvrzení, jenže se ukázalo, že zmíněný svitek už ve vlastnictví vatikánského muzea není. Albert Tulli jej prý před smrtí spolu s dalším majetkem odkázal svému bratrovi, knězi z Lateránského paláce v Římě.

Když se ale podaří bratra vypátrat, ukáže se, že už je také mrtvý! Jeho pozůstalost byla rozdělena mezi vícero příbuzných a zde stopa po potenciálně mimořádně cenném svitku končí.

Má se za to, že jej někdo z nich mohl vyhodit, v domnění, že jde o starý cár papíru. Právě chybějící hmatatelný důkaz představuje pro experty nejpádnější důvod k tomu se domnívat, že žádný papyrus nikdy neexistoval a jde jen o pochybnou legendu. Jenže co když se o jeho zmizení někdo postaral?

Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 978
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 1.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz
od 28.11.2022 2.0tis
Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v černém podvědomě stále uložené jako pohledné, elegantně oblečené hrdiny bránící Zemi před padouchy z vesmíru. Jenže podle četných svědectví je jejich reálná podoba mnohem děsivější a hlavně – nejsou to jen muži! Máme se setkání s ženami v černém obávat, nebo dokážou nastavit i laskavější tvář? Nepřiroze
od 27.11.2022 2.0tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou nohou, jen jsou trochu na
od 26.11.2022 1.2tis
Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během něhož lze údajně ovládat vlastní sny a vytvářet si během spánku vize a příběhy dle vlastních představ...     Je prokázáno, že indická kultura zná lucidní snění již přes 3000 let. Nejstarší doklady pocházejí z posvátných indických textů, Upanišád. Můžeme zde nalézt popis stavu, p