Skip to content

Obývají odlehlá místa Bornea kříženci člověka a opice?

Ostrov Borneo je v našich očích nejspíš malým exotickým rájem. I tento vzdálený kus světa má ale své záhady. Mezi ty nejznámější patří dvojice tvorů Orang-Pendek a Batatut. Oba mají připomínat křížence člověka a opice.

Orang-Pendek údajně měří asi metr a půl a pohybuje se po dvou končetinách. Podobně, jako třeba Bigfoot, má mít velmi hustou, dlouhou a tmavou srst. Někteří údajní svědci hovoří také o bronzových odstínech srsti a také o tom, že má Orang-Pendek dlouhou srst na hlavě, která připomíná vlasy.

Příběhy o tomto tvorovi jsou už dobře známé po celém světě.

Batatut údajně žije také ve Vietnamu, kde se s ním měli setkat američtí vojáci. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Menší a nebezpečnější příbuzný

I Batatut, který je o něco menší a méně známý než Orang-Pendek, má dlouhou a hustou srst. Jeho poznávacím znamením má být pás dlouhé srsti připomínající koňskou hřívu. Batatut je podle těch, kdo v něj věří, lidem nebezpečný.

Jde o predátora, který si prý rád pochutná i na lidském mase. O tvoru jménem Batatut se zmiňuje například zoolog John Mackinnon. Ten v roce 1970 objevil na ostrově spoustu stop, které nepatřili člověku ani opici.

Místní lidé mu poté o tvorovi vyprávěli a zoolog měl poté také jeden exemplář Batatuta v džungli zahlédnout. Pověsti o lidech džungle, jak se těmto tvorům přezdívá, jsou ale mnohem starší.

Podle lidí, kteří se o tyto tvory zajímají, se Batatuti ukrývají hluboko v džungli. Zároveň ale často vyrážejí na odvážné lovecké výpravy, které je prý někdy přivedou až k lidským obydlím. Při setkání s člověkem se ho Batatut neostýchá napadnout, obzvlášť pokud se zrovna pohybuje v tlupě.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články