Skip to content

Opuštěnou stanicí ve Švédsku prý projíždí vlak plný přízraků

Přízračné vlaky, které se objevují odnikud a mizí neznámo kam, pozorovali lidé na mnoha místech po celém světě. Jeden z těch nejznámějších přízračných vlaků se objevuje ve švédské oblasti Kymlinge nedaleko Stockholmu.

V sedmdesátých letech minulého století usilovala vláda o osídlení této venkovské oblasti. Součástí snahy byla nadzemní i podzemní linka metra. Stanice Kymlinge však nakonec zůstala nedokončená a vlakové linky byly odkloněny jinam.

Téměř hotová budova tak zůstala stát nevyužitá.

Co stojí za fenoménem přízračného vlaku? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Vlak plný přízraků

Nedlouho poté se začaly objevovat příběhy o přízračném vlaku jménem Silverpilen, který měl stanicí projíždět a děsit místní. Vlak měl ve stanici zastavit jen jednou do roka. A to plný pasažérů, kteří připomínají přízraky a zombie.

Někteří lidé měli dokonce vidět, jak někteří pasažéři vystupují. Ihned poté se pak ve vzduchu prý rozplynuly. Vypráví se také, že pokud někdo do vlaku nastoupí, zmizí na celý rok, ale až se vrátí, bude mu to připadat jen jako den.

Podle jiné verze zase tento člověk už nikdy nedostane možnost vlak opustit.

S podobným vlakem se však lidé setkali i na dalších linkách v okolí. Silverpilen se prý několikrát objevil i v samotném Stockholmu, kde za nocí brázdil opuštěnými kolejemi a vylidněnými stanicemi metra.

I v hlavním městě se s přízračným vlakem spojují historky o zmizeních lidí, kteří se po dlouhé době vracejí a nevědí, jak dlouho byli pryč. Kam je ale Silverpilen vlastně odváží?

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články