Skip to content

Otazníky kolem smrti zakladatele společnosti Apple: Odstranili Steva Jobse Ilumináti?

Miliardář a jeden ze zakladatelů společnosti Apple Steven Paul Jobs se dožije 56 let. Jeho smrt v roce 2011 vyvolá spekulace o tom, že byl někým odstraněn. Přestože lékařské zprávy potvrzují nevyléčitelnou chorobu, nedává jeho brzký odchod mnoha lidem spát.

Na vině by podle nich mohla být organizace Iluminátů!

V roce 2005 diagnostikují lékaři Stevu Jobsovi (1955–2011) rakovinu slinivky břišní. On se ji nejprve snaží léčit alternativně a 9 měsíců odkládá chirurgický zákrok. Nakonec však operaci podstoupí. V roce 2008 se po celém světě rozšíří poplašná zpráva o jeho smrti – poprvé ji odvysílá americký televizní kanál Bloomberg News 27. srpna.

Jobs o ní později sám žertuje:

„Zprávy o mé smrti nesmírně přehánějí.“ Přesto necelého půl roku po té přestane chodit do práce a v dubnu 2009 podstoupí transplantaci jater. Rakovina se však jeho tělem šíří dál. Začne napadat nové a nové orgány, až 5.

října 2011 způsobí zástavu dechu, kterou už Steve nezvládne. Tolik oficiální informace o úmrtí jedné z největších počítačových ikon. Jsou ale pravdivé? Nejedná se jen o perfektní alibi pro utajení hrůzného zločinu?

Známe pravdu o úmrtí zakladatele oblíbené značky Apple?
ILUMINÁTI V APPLU?

Spolek Iluminátů, který údajně tahá za nitky světových dějin, prý stojí i v pozadí společnosti Apple. Příznivci této teorie tvrdí, že je Apple financovaný americkou společností Sequoia Capital, kterou podle nich Ilumináti ovládají.

Dokládají to údajně podobnosti v symbolice Iluminátů a některých grafických prvků Applu.

Symboly podobné vševidoucímu oku nad pyramidou (iluminátský znak) jsou podle některých názorů chytře zakomponované do her této společnosti. Podezřelé je údajně i logo internetového obchodu Apple Store.

Je to dostatečný důkaz o tom, že je firma s tajným spolkem provázána?

ZDRAVÍ SI KOUPÍŠ!

V srpnu 2011 Jobs definitivně rezignuje na post šéfa Applu a nahradí ho Tim Cook (*1960). Zdravotní stav Steva se totiž zhoršuje. Proč si ale tak bohatý muž nezaplatil ještě lepší zdravotní péči? Příkladem movitého nemocného by mohl být bývalý americký basketbalista Magic Johnson (*1959), který v roce 1991 zveřejnil, že má AIDS.

A žije dodnes. „Myslím si, že Steve Jobs byl zabitý velice důmyslnou a pomalou zbraní, protože nesouhlasil s vylidňovacím programem Applu,“ tvrdí americký záhadolog Ray Songtree (*1953) a dovozuje, že například „infarkt může být způsobený na dálku.

Připadá mi absurdní, že by smrt každé celebrity byla jen náhoda.“

Mohl Jobs díky svému bohatství žít déle?
PADLÝ ILUMINÁT JOBS

Samotného Steva Jobse někteří označují za ilumináta. Pokud chce tento spolek ovládnout svět, je největší světová firma (Apple) ideálním prostředkem. Jobs veřejně hlásá myšlenky typu: „Lidé často nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážete.

“ Zapletl se snad s ilumináty, nebo jsou domněnky o jeho členství neopodstatněné?

Nemohl být náhodou Iluminátem, kterému se takříkajíc hnulo svědomí? Jobs se otevřeně hlásil k mírumilovnému zenovému buddhismu. Údajně i přemýšlel o tom, že odejde do kláštera a stane se mnichem. Dokonce i jeho svatební obřad, který vedl japonský kněz Kobun Chino Otogawa Roshi (1938–2002), proběhl v duchu této nauky.

Co když se k Iluminátům přidal plný ideálů, ale když zjistil, jak spolek funguje, rozhodl se s ním ze své pozice skoncovat? Ray Songtree věří, že tomu tak bylo: „Podle mě chtěl odhalit pravdu o šíření vln na dálku, díky kterým spolek sleduje a ovlivňuje prakticky každého majitele iPhonu.“

Byl Steve Jobs iluminát?
PROPLETENEC BEZ KONCE

Dalším možným střípkem do mozaiky Jobsovy smrti může být jeho odhodlání soudit se se společností Android, která prý vykradla myšlenky Applu. Sáhla by konkurence k tak radiálnímu prostředku? Záhadologové tvrdí, že vlastně nejde o opravdovou konkurenci: „Vševidoucí oko je zakomponované i do aplikací Androidu.“

A jsme opět u Iluminátů. Je snad Apple i Android opanovaný tímto záhadným spolkem? Pokud ano, mohl se Jobsovi stát osudným propletenec, ze kterého se chtěl vyplést? Anebo se jedná jen o neopodstatněné konspirační teorie?

Autor článku: Jakub D. Kočí

Foto: cnbc.com, leoprinting.co.uk, cultofmac.com, wired.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články