Skip to content

Otevřel prý tajemnou krabici, která měla patřit Aleisteru Crowleymu

Aleister Crowley, to je jméno, které zaujme pozornost každého milovníka záhad. Okultista, kouzelník, spisovatel, mistr tajemna a podivuhodný muž po sobě zanechal nesmazatelný obsah. A také tajemnou krabici zakopanou pod domem, kde žil a pracoval.

Stavba, které se přezdívá Boleskine House, stojí na jihovýchodním břehu skotského jezera Loch Ness. Právě toto sídlo bylo epicentrem nejrůznějších pokusů, vystoupení a rituálů, které Crowley předváděl po celý život.

Současný majitel objevil podivnou krabici, o které věří, že Crowleymu patřila, ukrytou v podlaze ve sklepě domu poté, co dům v roce 2015 vyhořel. A letos na podzim se konečně rozhodl ji otevřít.

Krabice ještě před otevřením. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Komu patří obsah krabice?

Krabice byla celá pokrytá a zapečetěná voskem. A jejímu vyřezávanému ozdobnému víku dominují iniciály AC. Vodítkem k tomu, že truhla známému mystikovi patřila, je také symbol hexagramu na víku. Právě hexagram hrál nemalou roli v mnoha Crowleyho pokusech.

Majitel krabice s příjmením Spencer se dlouho obával krabici otevřít, nakonec ale překonal strach a dal se do díla. Uvnitř objevil panenku, mince, několik sušených rostlin a také ilustraci strašidelné bytosti.

Když se však muž s obsahem krabice pochlubil na internetu, začali lidé zpochybňovat, že patřila Crowleymu. Podle mnohých se spíše jedná o Dybbuk, artefakt, který ke svým rituálům mají využívat čarodějky.

Dybbuk se rozšířil až dlouho po Crowleyho smrti, a tudíž s ním podle mnohých krabice nemá nic společného. Komu ale skutečně krabice patří? A jaké záhady ukrývá? To ukáže až bližší zkoumání.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články