reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Neobjasněné události
Ovlivňuje telepat Uri Geller politiku? Prý stojí i za úspěchem Borise Johnsona
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 11.11.2021
3.1tis
Iluzionista Uri Geller ohýbá lžičky silou mysli, foto Aquarius2000 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
306
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

S lehkostí ohýbá lžičky a předvádí i další těžko uvěřitelné kousky. Telepaticky prý ovlivňuje objekty po celém světě a přivlastňuje si zásluhy na vývoji různých ostře sledovaných událostí včetně voleb do britského parlamentu. Za úspěchem Borise Johnsona údajně stojí magická lžička.

Iluzionista Uri Geller ohýbá lžičky silou mysli, foto Aquarius2000 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Za úspěchem Borise Johnsona údajně stojí magická lžička, foto UK in Japan- FCO / Creative Commons / CC BY 2.0 Výsledky amerických voleb Geller odhadl špatně, foto Phil Roeder / Creative Commons / CC BY 2.0 Geller se ve svých předpovědích i několikrát netrefil. Foto: Creative Commons/Dmitry Rozhkov/CC BY-SA 3.0

Předčasné všeobecné volby ve Velké Británii v roce 2019 zaznamenal snad každý, kdo si alespoň jednou za čas přečte noviny. Světový tisk nepřetržitě informuje o nejnovějším vývoji předvolebních bojů o přízeň občanů Spojeného království, při nichž na sebe velkou pozornost strhává občas poněkud výstřední kandidát konzervativců Boris Johnson (*1964), který ve volbách stojí proti lídrovi Labouristické strany Jeremy Corbynovi (*1949).

Bývalý starosta Londýna Johnson získává také podporu legendárního izraelského iluzionisty Uriho Gellera (*1946), který nehodlá nechat nic náhodě a do voleb zapojí i své nadpřirozené schopnosti.

V polovině prosince 2019, tři dny po zveřejnění volebních výsledků, podle kterých Johnson získal pohodlnou většinu hlasů, Geller na svých sociálních sítích naznačí, že se na vítězství konzervativců jistou měrou podílel.

Johnsonovi měl totiž předat „magickou“ lžíci, kterou předtím vlastnila někdejší izraelská premiérka Golda Meir (1898–1978). Mohl tento objekt skutečně ovlivnit volby?

Za úspěchem Borise Johnsona údajně stojí magická lžička, foto UK in Japan- FCO / Creative Commons / CC BY 2.0

S BREXITEM TO NEVYŠLO

„Setkal jsem se s týmem Borise Johnsona, dal jsem (Borisu Johnsonovi) lžíci, která patřila Goldě Meir. Tuto lžíci jsem nabil pozitivní energií v rámci své strategie využití síly mysli ve prospěch britské veřejnosti, abych zajistil, že Jeremy Corbyn nekončí jako premiér,“ píše tehdy Geller.

Není to přitom poprvé, co se Geller pokouší silou myšlenky ovlivnit britskou politiku. Už v březnu roku 2019 se pokouší telepaticky zastavit odchod Spojeného království z Evropské unie, který si Britové v referendu odsouhlasili o necelé tři roky dříve.

Geller v jednom ze svých videí vyjadřuje obavy, že  tehdejší premiérka Theresa May (*1956) skutečně vystoupí z EU, a slibuje, že se pokusí co nejlépe využít svých paranormálních schopností, aby odchod z unie zastavil.

„Podvědomě velmi silně cítím, že většina Britů si brexit nepřeje. Mám vás velmi rád, ale nedovolím, abyste vedli Británii k brexitu. Jakkoli vás obdivuji, telepaticky vám v tom zabráním – a věřte mi, že jsem schopen to provést,“ hrozí Geller v otevřeném dopise adresovaném premiérce a poukazuje na to, že jeho moc „potvrdila“ americká tajná služba CIA, britská MI5 a izraelská rozvědka Mossad. Stačí to ale ke zvrácení rozhodnutí, které už dávno padlo?

Geller se ve svých předpovědích i několikrát netrefil. Foto: Creative Commons/Dmitry Rozhkov/CC BY-SA 3.0

TRUMPA NETREFIL

Navzdory Gellerovým výhrůžkám a obrovskému úsilí Británie Evropskou unii skutečně opouští. Zdá se, že Geller přeci jen není tak mocný, jak v březnu 2019 prohlašoval. Další nezdar pak zaznamenává v roce 2020, kdy se vyjádří k prezidentským volbám v USA.

Geller předvídá, že úřad obhájí Donald Trump (*1946). „Dostávám tisíce e-mailů z celého světa, které se mě ptají, jaký bude výsledek voleb,“ píše na své sociální sítě začátkem listopadu.

„Nejsem prorok, ale moje intuice mi říká, že Trump vyhraje ve sboru volitelů. V mnoha případech jsem se nemýlil.“ V tomto případě se však mýlí a do prezidentského křesla usedá Trumpův rival Joe Biden (*1942).

Jak tyto neúspěchy vypovídají o Gellerových dovednostech? Je možné, že se jen zmýlil, nebo snad jde o důkaz, že žádné nadpřirozené síly neovládá, jak tvrdí jeho odpůrci?

Výsledky amerických voleb Geller odhadl špatně, foto Phil Roeder / Creative Commons / CC BY 2.0
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 1.7.2022 338
Bylo 12. května 1986, když vyděšení příbuzní nahlásili na policejní oddělení v Guntersville v Alabamě zmizení tehdy šestadvacetileté Wandy Jean Maysové. I přes rozsáhlé pátrání v oblasti nebylo její tělo nalezeno dlouhé roky a teprve analýza ostatků v roce 2008 potvrdila, že Maysová zemřela. Oficiálně náhodou. Ale bylo tomu vskutku tak? ZMIZELA Z POKOJE Maysová trávila noc z 11. na […]
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 2.9tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 3.2tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.6tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.8tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]