Domů     Neobjasněné události
Ovlivňuje telepat Uri Geller politiku? Prý stojí i za úspěchem Borise Johnsona
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 11.11.2021
3.1tis
Iluzionista Uri Geller ohýbá lžičky silou mysli, foto Aquarius2000 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
306
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

S lehkostí ohýbá lžičky a předvádí i další těžko uvěřitelné kousky. Telepaticky prý ovlivňuje objekty po celém světě a přivlastňuje si zásluhy na vývoji různých ostře sledovaných událostí včetně voleb do britského parlamentu. Za úspěchem Borise Johnsona údajně stojí magická lžička.

Iluzionista Uri Geller ohýbá lžičky silou mysli, foto Aquarius2000 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Za úspěchem Borise Johnsona údajně stojí magická lžička, foto UK in Japan- FCO / Creative Commons / CC BY 2.0 Výsledky amerických voleb Geller odhadl špatně, foto Phil Roeder / Creative Commons / CC BY 2.0 Geller se ve svých předpovědích i několikrát netrefil. Foto: Creative Commons/Dmitry Rozhkov/CC BY-SA 3.0

Předčasné všeobecné volby ve Velké Británii v roce 2019 zaznamenal snad každý, kdo si alespoň jednou za čas přečte noviny. Světový tisk nepřetržitě informuje o nejnovějším vývoji předvolebních bojů o přízeň občanů Spojeného království, při nichž na sebe velkou pozornost strhává občas poněkud výstřední kandidát konzervativců Boris Johnson (*1964), který ve volbách stojí proti lídrovi Labouristické strany Jeremy Corbynovi (*1949).

Bývalý starosta Londýna Johnson získává také podporu legendárního izraelského iluzionisty Uriho Gellera (*1946), který nehodlá nechat nic náhodě a do voleb zapojí i své nadpřirozené schopnosti.

V polovině prosince 2019, tři dny po zveřejnění volebních výsledků, podle kterých Johnson získal pohodlnou většinu hlasů, Geller na svých sociálních sítích naznačí, že se na vítězství konzervativců jistou měrou podílel.

Johnsonovi měl totiž předat „magickou“ lžíci, kterou předtím vlastnila někdejší izraelská premiérka Golda Meir (1898–1978). Mohl tento objekt skutečně ovlivnit volby?

Za úspěchem Borise Johnsona údajně stojí magická lžička, foto UK in Japan- FCO / Creative Commons / CC BY 2.0

S BREXITEM TO NEVYŠLO

„Setkal jsem se s týmem Borise Johnsona, dal jsem (Borisu Johnsonovi) lžíci, která patřila Goldě Meir. Tuto lžíci jsem nabil pozitivní energií v rámci své strategie využití síly mysli ve prospěch britské veřejnosti, abych zajistil, že Jeremy Corbyn nekončí jako premiér,“ píše tehdy Geller.

Není to přitom poprvé, co se Geller pokouší silou myšlenky ovlivnit britskou politiku. Už v březnu roku 2019 se pokouší telepaticky zastavit odchod Spojeného království z Evropské unie, který si Britové v referendu odsouhlasili o necelé tři roky dříve.

Geller v jednom ze svých videí vyjadřuje obavy, že  tehdejší premiérka Theresa May (*1956) skutečně vystoupí z EU, a slibuje, že se pokusí co nejlépe využít svých paranormálních schopností, aby odchod z unie zastavil.

„Podvědomě velmi silně cítím, že většina Britů si brexit nepřeje. Mám vás velmi rád, ale nedovolím, abyste vedli Británii k brexitu. Jakkoli vás obdivuji, telepaticky vám v tom zabráním – a věřte mi, že jsem schopen to provést,“ hrozí Geller v otevřeném dopise adresovaném premiérce a poukazuje na to, že jeho moc „potvrdila“ americká tajná služba CIA, britská MI5 a izraelská rozvědka Mossad. Stačí to ale ke zvrácení rozhodnutí, které už dávno padlo?

Geller se ve svých předpovědích i několikrát netrefil. Foto: Creative Commons/Dmitry Rozhkov/CC BY-SA 3.0

TRUMPA NETREFIL

Navzdory Gellerovým výhrůžkám a obrovskému úsilí Británie Evropskou unii skutečně opouští. Zdá se, že Geller přeci jen není tak mocný, jak v březnu 2019 prohlašoval. Další nezdar pak zaznamenává v roce 2020, kdy se vyjádří k prezidentským volbám v USA.

Geller předvídá, že úřad obhájí Donald Trump (*1946). „Dostávám tisíce e-mailů z celého světa, které se mě ptají, jaký bude výsledek voleb,“ píše na své sociální sítě začátkem listopadu.

„Nejsem prorok, ale moje intuice mi říká, že Trump vyhraje ve sboru volitelů. V mnoha případech jsem se nemýlil.“ V tomto případě se však mýlí a do prezidentského křesla usedá Trumpův rival Joe Biden (*1942).

Jak tyto neúspěchy vypovídají o Gellerových dovednostech? Je možné, že se jen zmýlil, nebo snad jde o důkaz, že žádné nadpřirozené síly neovládá, jak tvrdí jeho odpůrci?

Výsledky amerických voleb Geller odhadl špatně, foto Phil Roeder / Creative Commons / CC BY 2.0
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 27.11.2021 1.9tis
V učebnicích se dočtete, že jako první na vrcholu Mount Everestu stanuli v roce 1953 Novozélanďan Edmund Hillary a nepálský Šerpa Tenzing Norgay. Existuje však reálná možnost, že na vrcholu nejvyšší hory světa stanul člověk již o více než čtvrtstoletí dříve. Psal se rok 1924 a v nadmořské výšce přes osm tisíc metrů se k […]
od Mirek Brát 26.11.2021 2.7tis
V červenci roku 1897 se vznesl k arktické obloze vodíkem naplněný balon Orel. V jeho gondole byla trojice švédských vzduchoplavců: Salomon August Andrée, Knut Fraenkel a Nils Strindberg. Zmizeli beze stopy. Těla byla objevena až po více než třiceti letech. Příčina jejich smrti je poslední záhadou této odvážné expedice. Duchovním otcem expedice zaměřené na let balonem k severnímu pólu […]
od Filip Appl 25.11.2021 3.2tis
Legendy o strašidlech a přízracích vznikají průběžně už od počátku lidských civilizací. A současnost není výjimkou. Jedním z moderních fenoménů je i Slender man: Vysoká postava bez tváře, která má pronásledovat a unášet děti. V lese David´Park v těsné blízkosti amerického města Wahukesha si právě několik dívek hraje na schovávánou. Jedna z nich, Payton Leutnerová, netuší, že má před […]
od Mirek Brát 24.11.2021 2.4tis
Mezi nehodami velkých dopravních letadel najdeme i ty, které nebyly, a pravděpodobně nebudou nikdy, zcela objasněny. Patří mezi ně i záhada letu EgyptAir 990 z října roku 1999. Proč muselo zahynout při pádu boeingu všech 217 cestujících a členů posádky? Let EgyptAir 990 byla pravidelná linka z amerického Los Angeles do egyptské Káhiry. Mezipřistání měl Boeing 767-300ER […]
od Mirek Brát 23.11.2021 1.7tis
V březnu roku 1742 otřásl brněnským Špilberkem mohutný výbuch, následně pevnost zachvátil požár. Pozdější vyšetřování ukázalo, že z neznámých příčin explodovalo dvacet kusů dělostřeleckých granátů. Bylo to dílo záhadných záškodníků? V 18. století neměly již brněnský Špilberk bránit proti nepříteli hradební zdi, ale především dělostřelectvo. V pevnosti dokonce pracovala specializovaná dělostřelecká laboratoř. Skladiště byla plná výbušných granátů. Akce […]