Skip to content

Ozone disco: Když mrtví tančí

Diskotéky a různé noční podniky bývají obvykle místem bujaré zábavy. Ne tak v případě opuštěného filipínského tanečního klubu Ozone disco. Ten je totiž poznamenaný děsivou tragédií, která na místě zřejmě dosud zanechává mrazivý otisk smrti.

V Ozone disco došlo v roce 1996 k požáru, který připravil o život 162 mladých lidí. Od těch dob klub chátrá. Mrtví zde ale nikdy nepřestali tančit…

Na diskotéce Ozone disco ve filipínském Quezon City dochází v roce 1996 k tragickému neštěstí. Dne 18. března krátce po půlnoci zde vypukne masivní požár. Klub je v osudném okamžiku plný mladých lidí, jejich počet se odhaduje na téměř 400 osob.

Uprostřed pokročilé noční zábavy se náhle u mixážního pultu diskžokeje objeví nepřehlédnutelné jiskry. Nic netušící rozjařená mládež se domnívá, že jde jen o speciální efekt hudební show. Když se ale objeví štiplavý kouř doprovázený typickým pachem spáleniny, je jasné, že zábava ten večer skončila.

Z diskotéky nezbylo mnoho…
ZOUFALÝ POKUS O ÚNIK

Desítky lidí se jeden přes druhého hrnou k jedinému požárnímu východu, který v budově diskotéky je. Jenže dveře jsou zvenčí zamčené. Údajně za to může bezpečnostní ostraha klubu, která pojala podezření, že uvnitř došlo k nějakým nepokojům a ve snaze předejít problémům s policií východy uzamkla.

Vinu se jim ovšem ani v budoucnu prokázat nepodaří. Nervozita uvnitř potemnělého klubu rychle stoupá. Všudypřítomný kouř začíná dusit návštěvníky uvězněné v pasti. Panika na sebe nenechá dlouho čekat.

Objevují se první ušlapaní a udušení lidé a dílo zkázy v uzavřeném klubu dokonávají plameny.

Budova Ozone Disco dodnes chátrá.
HROZIVÁ PARTY POKRAČUJE

Oheň si té noci vyžádá 162 obětí a událost si tak vyslouží smutný titul nejhoršího požáru ve filipínských dějinách. Diskotéka Ozone dodnes zůstává ve stejném stavu jako po požáru. Opuštěné místo nebylo nikdy zrekonstruováno, chátrá a je bolavou vzpomínkou na desítky zmařených mladých životů.

Jenže nejen ohořelé stěny bývalého klubu odkazují na hrůzy, k nimž zde před šestnácti lety došlo. Lidé, kteří se pohybují v ponurém okolí někdejšího klubu, vypovídají, že v noci se z prázdné budovy ozývají lidské hlasy a je prý odtud slyšet i podivná hudba.

Párty ale zřejmě není z našeho světa. Někteří svědci podivného paranormálního fenoménu ve vyhořelé Ozone disco říkají, že viděli také přízračná zjevení tančících lidí a dokonce i průhledný kouř linoucí se z útrob diskotéky.

Kromě smíchu a hudby je prý odtud občas slyšet i křik úpěnlivé prosby plné bolesti a zoufalství. „Když jsme před lety vešli dovnitř, slyšeli jsme tam hlasy v agónii. Zpočátku jsme si neuvědomili, co to je, ale jakmile nám to došlo, běželi jsme k východu,“ popisuje svůj zážitek z návštěvy Ozone disco filipínský badatel v oblasti duchařských jevů Olivier Guevara.

Na diskotéce zemřelo celkem 162 lidí.
NA CO ČEKAJÍ MRTVÍ TANEČNÍCI?

Badatelé spekulují o tom, že k paranormálním jevům na místě dochází proto, že duchové desítek nebohých lidí, kteří zde zemřeli, nemohou dojít klidu. Viník tragické události z březnové noci roku 1996 totiž nebyl dosud potrestán, ačkoliv je nad slunce jasnější, že došlo k závažným porušením pravidel požární bezpečnosti klubu.

Obětem strašlivého neštěstí navíc nebyl postaven ani malý pomník a jedinou památkou na jejich zbytečnou smrt jsou tak trosky diskotéky. Pomohlo by neklidným duším, jež se údajně vracejí do Ozone disco, potrestání toho, kdo je zodpovědný za jejich předčasnou smrt v plamenech?

Nebo by stačilo symbolicky vyjádřit lítost nad starou tragédií pomníčkem na místě, kde k ní došlo? Anebo snad duchové čekají na něco úplně jiného a dožívají v temném klubu své nenaplněné životy?

Autor: Jitka Krulcová

Foto: bbc.com, esquiremag.ph, myownemail.info
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Filmová „studená válka“: Rusové se pokusí zastínit Cruisův projekt vlastním vesmírným natáčením
21stoleti.cz

Filmová „studená válka“: Rusové se...

Na oběžné dráze zřejmě vypukne další...
Chebské historické krovy
epochanacestach.cz

Chebské historické krovy

Navštivte ojedinělý soubor...
Nejkrásnější hrady a zámky na světě
epochaplus.cz

Nejkrásnější hrady a zámky na...

V historii sloužily hrady jako obrana před...
Pilates: Cesta ke zdraví
iluxus.cz

Pilates: Cesta ke zdraví

My Pilates je tím nejpovolanějším místem v...
Pochoutkový burger s cizrnou
nasehvezdy.cz

Pochoutkový burger s cizrnou

Grilovací sezona sice pomalu končí, ale...
Umyvadlo mnoha tváří
rezidenceonline.cz

Umyvadlo mnoha tváří

Zásadní koupelnový prvek je díky neutuchající variabilitě...
První akciová společnost: Komu vyfoukli Nizozemci prvenství v obchodu s kořením?
epochaplus.cz

První akciová společnost: Komu...

Nizozemské lodě míří na konci 16. století k indickým...
Lipno mění podobu rodinné dovolené
epochanacestach.cz

Lipno mění podobu rodinné...

Lipno mění zažitou...
The Heart of Europe: Unikát tepající miliardami
epochalnisvet.cz

The Heart of Europe: Unikát...

Poklidně pluje na vodě a nabízí prvotřídní servis a do...
Ráje českých vodomilů
nasehvezdy.cz

Ráje českých vodomilů

Venku už začíná bát chladno? Navadí! I když se...
Mimořádné Ceny Neuron mají své vítěze
21stoleti.cz

Mimořádné Ceny Neuron mají...

Nikdo zatím neví, z jaké hlavy vzejde lék na...
Dinosaurus do kapsy
epochalnisvet.cz

Dinosaurus do kapsy

Zřejmě jakéhosi praotce dinosaurů včetně...