Skip to content

Pár v Namibii vyházel z domu drahé vybavení: Předměty prý byly posedlé

Drahé vybavení domu vyházel nejmenovaný pár z Namibie poté, co dospěl k přesvědčení, že předměty jsou posedlé a sídlí v nich démoni. Posedlý nábytek měl mimo jiné oběma způsobovat děsivé noční můry. Jsou nařčení pár pravdivá, nebo se tu jen projevila extrémní pověrčivost manželů?

Případy prokletého či posedlého nábytku nejsou ničím výjimečným. Mnoho desítek obětí si údajně vyžádala hospodská židle z britského městečka Thrisk. Zemřel prý každý, kdo se na ni posadil. Podobně smrtící sílu má francouzské zrcadlo, na němž je vyražen podpis „Louis Arpo, 1743“. Zemře každý, kdo si ho doma pověsí. Jiné kusy nábytku kolem sebe zase soustřeďují různé projevy paranormálních sil. Například se starožitnou postelí do rodinného domu v americkém městě Savannah přichází také řádění poltergeista.

Devět měsíců dlouhý teror plný útoků neviditelných si prožila i rodina ve Wisconsinu. Vše prý odstartovala obyčejná palanda. Nábytek zřejmě představuje oblíbený domov ro neviditelné entity, které posléze lidem komplikují život.

A právě takovým komplikacích se snažil předejít pár z jihu Afriky, který se při prvních náznacích, že s jejich domácím vybavením není něco v pořádku, rozhodl všeho nemilosrdně zbavit. Co je k tak radikálnímu kroku vedlo?

Prokleté křeslo z Busby.
VYHÁZET A SPÁLIT

Příběh se odehrává v severonamibijském městě Oshakati, kde žije asi 37 tisíc obyvatel. Namibie je spolu s dalšími africkými státy zemí, kde stále vládne silná pověrčivost a bezmezná víra v sílu magických rituálů, čarodějnictví i nadpřirozené jevy ovládá životy tamních obyvatel.

Přestože jde spíše o záležitost venkova, neboť lidé ve městech už začínají žít modernějším a racionálnějším životem, i ve městě čas od času může dojít k tak bizarní události, jaká byla zaznamenána v březnu letošního roku.

Starostlivý hlídač přivolal policii poté, co si všiml, že lidé na nedalekou skládku vynášejí větší množství nábytku, který vypadá jako nový. Strážníci dorazili zrovna v okamžiku, kdy se pár snažil nábytek v hodnotě mnoha desítek tisíc korun zapálit.

Žena s mužem policistům vysvětlili, že nábytek pochází z jejich domu a snaží se ho zbavit, neboť se v něm prý zabydleli démoni. Propadli snad oba hysterii, která se v pověrčivých částech světa vyskytuje poměrně často, nebo jsou jejich tvrzení pravdivá?

VŠECHNO ČERNÉ MUSÍ Z DOMU

Přestože ve známých případech posedlého nábytku se záležitost týká většinou jednoho jediného kusu, nejmenovaný pár z Oshakati je přesvědčen, že v jejich domě je posedlé téměř veškeré vybavení. K likvidaci na ulici byly připraveny pohovky, křesla, plastové židle, skříň, souprava s plochou televizí, utěrky, povlečení i ženiny šaty.

Po nich měla na řadu přijít další skříň a kuchyňský sporák. Všechny tyto předměty měly jednu věc společnou. Kromě toho, že v nich podle páru sídlil démon, měly černou barvu.

„Všechny černé předměty v tom domě jsou démonické,” shodují se manželé. Policisté se nakonec rozhodnou vzít veškeré vybavení, s výjimkou televize, kterou už dvojice stihla zničit, k sobě do skladu pro případ, že by si majitelé své rozhodnutí rozmysleli.

Ti ovšem nejsou dobrými úmysly mužů zákona příliš nadšeni a radši sledovali, jak se jejich černý majetek mění v popel. „Netěší nás, že se toho sami zbavíme tím, že démony předáme dalším lidem,” prohlašuje nejmenovaný muž.

Je situace skutečně tak vážná, jak pár tvrdí?

Všechen černý nábytek musel z domu.
DĚSIVÉ VIZE A VAROVNÝ SEN

Podle všeho to nevypadá, že by měl muž v plánu svůj majetek vzít někdy zpátky. K rozhodnutí se ho zbavit ho totiž dovedl sen. V něm se mu prý zjevil Bůh, který ho varoval, že jeho nábytek je posedlý démony a zlými duchy.

Černé objekty v jeho domácnosti jsou prý zdrojem nepřetržitého smutku a smůly rodiny. V obavách, že by se rodině mohlo stát něco závažného, pár raději zasáhne a drahého vybavení se zbaví. Žena rozhodnutí svého muže podporuje.

Sama se totiž prý stala obětí posedlého nábytku. Tvrdí, že pokaždé, když se pokoušela na jedné z černých pohovek spát, byla sužována strašlivými vizemi. Ve svých snech mimo jiné viděla na pohovkách číslo 666, tedy číslo ďáblovo.

Namibijský reportér, který se případem zabývá, tvrdí, že na tkanině pohovky číslo nenašel, ale na dřevěném dílu bylo prý vyryté číslo 666666. Vyryl ho tam některý z manželů, nebo snad jde o důkaz, že hovoří pravdu?

JE NA VINĚ NOVÝ PASTOR?

O případu poprvé informoval zpravodajský deník The Namibian. Ten přinesl podrobnosti o páru, který se nábytku zbavoval. Nezveřejnil sice jejich jména, ale uvedl, že jde o 39letého vysoce postaveného úředníka na ministerstvu financí v Oshakati a jeho 28letou manželku, kterou si vzal v roce 217 a která je v současnosti nezaměstnaná.

Muž vyšetřovatelům přiznal, že měsíc před touto událostí přestoupili do jiné církve. Do té doby žena noční můry na pohovce neměla a černé vybavení páru život nijak nekomplikovalo. Objevila se proto obvinění, že vše manželům vsugeroval jejich nový pastor.

Ministerský úředník ale pastora brání: „Bůh mi ve snu odhalil, že by ty věci měl vyhodit. Nemá to s pastorem nic společného. Ty gauče na sobě mají symboly 666, o čemž svět tvrdí, že je démonické znamení,” vysvětluje. Reportér deníku The Namibian také citlivě upozorňuje, že slova úředníka během rozhovoru s ním místy nedávala smysl. Mohlo za to rozrušení, údajný posedlý nábytek, nebo snad nebyl ve zcela dobré duševní kondici?

Policisté raději pár doprovodili zpět domů a ujistili se, že jinak je vše v pořádku.

Oshakati.
VĚCI MOHOU NABRAT RYCHLÝ SPÁD

Šéfka tamní policie Ottilie Kashuupulwa ovšem případ z hlavy jen tak nepouští a považuje ho za příklad neblahého vlivu, který někdy mohou až příliš zfanatizovaní kazatelé na pověrčivé věřící mít. Podle ní se věci mohou hodně rychle zhoršit.

Zvláště v případě zmiňovaného páru, neboť vyšlo najevo, že manželé vychovávají asi měsíční dcerku.

„Někdo tam běžte a odeberte jim to dítě, protože se dočista zbláznili,” prohlašuje nemilosrdně jeden ze sousedů. Ottilie Kashuupulwa ale přiznává, že na manipulaci věřícími jsou policejní orgány krátke.

Není v silách policie něčemu takovému zabránit. „Policie nemůže zabránit lidem v tom, aby chodili do kostela a hledali Boží slovo. Měli by ale vědět, že tentokrát je to sice jen nábytek, ale než se nadějete, začnou se zbavovat lidí s tím, že jsou posedlí démony,” varuje policistka. Jsou její obavy oprávněné? Skutečně šlo o manipulaci ze strany církve, nebo snad byl nábytek manželů skutečně posedlí? Možná se teď začnou dít podivné jevy v policejním skladu, kam byly předměty uloženy.

Foto: www.historicmysteries.com, www.southern-africa.arroukatchee.fr, www.nairaland.comm , hips.hearstapps.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jako u moře: Do Hliněné bašty na skvělé ryby a mořské plody
iluxus.cz

Jako u moře: Do Hliněné bašty...

Zdaleka ne všichni si letos užijí pořádnou dovolenou u...
Je libo červíka?
epochalnisvet.cz

Je libo červíka?

Larvy potemníka moučného(Tenebrio molitor), označované...
Rychlá mrkvová polévka
panidomu.cz

Rychlá mrkvová polévka

Ve variantě pro děti zvažte přidání kari a...
Porostou solární panely?
epochaplus.cz

Porostou solární panely?

Jak získávat obnovitelnou energii snadno a...
Vybere synovi partnerku sama?
nasehvezdy.cz

Vybere synovi partnerku sama?

Žádná milující matka se...
Model tokijského vodního kanálu z Fakulty stavební na Olympijském festivalu v Praze
21stoleti.cz

Model tokijského vodního...

V den zahájení Olympijských her v Tokiu se...
Dobývání Matterhornu: Za prvenství zaplatí životem čtyři lidé!
epochaplus.cz

Dobývání Matterhornu: Za...

Dlouho všem dobrodruhům odolává. Za žádnou cenu...
V obýváku pohledově krásné i funkční
rezidenceonline.cz

V obýváku pohledově krásné i...

Hlavní společenský prostor by měl upoutat...
Místo, kde se veselil sám král: Skanzen Veselý kopec
epochanacestach.cz

Místo, kde se veselil sám...

Chtěli byste se...
Osudové náhody
skutecnepribehy.cz

Osudové náhody

Dlouho jsem nemohla...
Salát s chřestem, ředkvičkami a kozím sýrem
tisicereceptu.cz

Salát s chřestem, ředkvičkami...

K přípravě tohoto svěžího a křupavého salátu se nejlépe...
Ztroskotá její vztah na závisti?
nasehvezdy.cz

Ztroskotá její vztah na...

ALICE BENDOVÁ (47)...