Tajemné severojižní působení vesmíru prý proniká i do vojenské sféry. Válečné konflikty sousedních území po celém světě údajně vždy končí ve prospěch toho, kdo v daném teritoriu vládne svým postavením v rámci polokoule.
Legendární americká občanská válka známá jako válka Severu proti Jihu (1861–1865) končí vítězstvím severní Unie proti jižní Konfederaci. Důvod? Boje se odehrávají na severní polokouli, proto si prý vládnoucí světová strana udržuje svoji dominanci.
Stejně tak vleklý konflikt známý pod názvem Válka ve Vietnamu (1964–1975) končí kapitulací demokratického jižního Vietnamu ve prospěch severního komunistického souseda.
JE TO JEN NÁHODA?
Naopak v mosambické občanské válce (1975–1992) proslulé svými dětskými válečníky vítězí jižní uskupení FRELIMO (Fronta za osvobození Mosambiku) nad severním blokem RENAMO (Národní odpor Mosambiku).
Jak známo, Mosambik leží na jižní polokouli, stejně jako Tanzanie, která v letech 1978–1979 odráží invazi ugandských vojsk ze Severu usilujících o podrobení sousedního jižního státu.
Podobně zeměpisně položených konfliktů existuje mnohem více, a proto je na místě otázka: Je vše pouhá náhoda, či snad můžeme i zde pozorovat působení severojižních sil, které neumíme racionálně vysvětlit?