Skip to content

Pod strašidelným mostem prý číhá ďábel. Na něm zase duchové padlých

Mosty, na kterých mají působit nadpřirozené síly, stojí po celém světě. Jen v Anglii ale mají most, na kterém vás prý může posednout samotný ďábel. Stojí ve městě Cornwall a prý patří mezi nejděsivější místa v celé zemi.

Mostu se přezdívá Ďáblův oblouk. Setkat se na něm prý můžete s duchy trampů, viktoriánských gentlemanů i vojáků. To nejzajímavější ale čeká pod mostem. Pokud pod ním projdete a nezatajíte dech, je tu prý šance, že se zjeví ďábel, který vám vezme duši.

Průchod po mostě ale není bezpečnější. Jeden z duchů prý představuje místního strážce zákona, který už má na mostě připravenou oprátku pro každého, kdo se provinil proti anglickým zákonům.

Pomník v lese

Právě s krkem v oprátce údajně skončili také vojáci, jejichž duše dodnes nemohou most opustit. Není náhodou, že místo má bohatou historii bojů a potyček. A možná právě proto jsou zde podle mnohých duše zemřelých tak neklidné.

Kromě přízračných postav se lidé na mostě podle svých slov setkali i se zvukem koňských kopyt.

Stojí také za zmínku, že nedaleko mostu stojí ukrytý mezi stromy záhadný pomník, který nenese žádný text. Podle některých ho vybudoval jako symbol vděku muž, který přežil požár vlastního domu. Podle mnohých dalších je ale deset metrů vysoký kus žuly nějakým způsobem propojený s podivnými událostmi, které se mají dít na mostě i pod ním.

Foto: cornwalllive.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články