Skip to content

Kde hledat nová souhvězdí? Na zdech starověkých egyptských chrámů!

Objevit nové souhvězdí v roce 2020: To jistě vyžaduje nejmodernější technologie, napadne nás jako první. Ale není tomu tak. Nová souhvězdí nám odhalily objevy v 2000 let starém egyptském chrámu.

Chrám čekal na objevení pohřbený pískem nedaleko známého Luxoru. Hieroglyfy na jeho zdech jsou tak perfektně zachovalé. A jako odměnu za své objevení ukázaly archeologům z německé univerzity nové obrazce na obloze.

Hvězdná mapa starověkých Egypťanů. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Husy boha Ra

Mezi již známými souhvězdími bylo na stěnách chrámu vyobrazeno také několik nových, mezi kterými byly například „husy boha Ra“. Vyobrazené souhvězdí nyní astronomové hledají na noční obloze. Staří Egypťané jsou svým podrobným zkoumáním noční oblohy proslulí.

Velká část souhvězdí, které objevily, se s jiným jménem zachovala do dnes. Několik nově objevených soustav hvězd jsou tak pro astronomy velkým překvapením, a pokud se je na obloze podaří najít, je možné, že se „husy boha Ra“ stanou za chvíli součástí i naší hvězdné oblohy.

Chrám samotný byl dlouho ukrytý, a to i přes svou značnou velikost. Budova byla široká téměř 40 metrů a vysoká patnáct metrů. Podpíralo ji přes čtyřicet sloupů zdobených kresbami rostlin. Podle archeologů trvala výstavba tohoto chrámu téměř 200 let.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články