18. července 1552: Narodil se císař Rudolf II., velký znalec i podporovatel světa záhad, okultismu a alchymie.
Domů     Podivné události roku 2023: Jsou Američané v obležení UFO?
Podivné události roku 2023: Jsou Američané v obležení UFO?
od 16.6.2023
3.2tis
341
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Začátkem roku 2023 se ve vzdušném prostoru Spojených států amerických pohybovaly nejméně tři neznámé objekty, které byly později sestřeleny. Do dnešních dnů nebyly trosky těchto létajících těles objeveny.

Je možné, že šlo o nějaké nové armádní výzkumné technologie? Nebo snad byly mimozemského původu?

Americký pilot zdokumentoval zvláštně se pohybující kulovitý objekt. Začátkem roku 2023 americká vláda zaznamenala na obloze několik neidentifikovatelných objektů. Je to náhoda nebo plánovaný akt? Nejznámější případ týkajíci se UFO - Roswellský incident. Sonda, která zapříčinila vysoký zájem o objekty ve vzdušném prostoru.

Dodnes není jasné, co se tehdy stalo. Nad území Spojených států se v únoru 2023 dostává tajemný objekt a zatímco Američané, kteří ho sestřelí, tvrdí, že šlo o čínský špionážní let, Čína má jiné vysvětlení.

Prý se jednalo o pouhý meteorologický balón, jenž se nad Spojené státy dostal jen omylem. Kde je pravda? Amerika nezůstává klidná ani po odeznění tohoto incidentu.

V následujících dnech se totiž na obloze nad mnohými domácnostmi objeví několik neidentifikovatelných objektů. Americká vláda o nich začíná hovořit jako o UFO a nevylučuje ani mimozemskou technologii.

Americký pilot zdokumentoval zvláštně se pohybující kulovitý objekt.
Americký pilot zdokumentoval zvláštně se pohybující kulovitý objekt.

První reakce obyvatel?

Po incidentu s čínským balónem se na internetu začíná objevovat hned několik videí, na nichž lidé hovoří o tom, že na obloze spatřili zvláštně se pohybující útvar. Prý připomínal z jednoho úhlu kulovité těleso, z dalších pak vypadal jako cylindr.

Podle médií se tak mohlo dít, protože si lidé začali více všímat oblohy. Fenomén UFO opět pohlcuje celý svět. Postupně se začínají popularizovat veškerá videa na toto téma. A lidí, kteří si myslí, že se stali svědky mimozemské civilizace, přibývá.

Jak se k tomu postavila vláda?

Tak jako si podivných objektů začala více všímat širší veřejnost, začala si vzdušný prostor víc hlídat i vláda. Během února tak Amerika zaznamenala několik neidentifikovatelných objektů.

Většinou byly spatřeny v oblasti Severní Karolíny a na hranicích s Kanadou. Mohlo by se snad v těchto oblastech něco nacházet? Něco, co by vzbudilo zájem mimozemských ras?

Generál Glen David VanHerck (*1962), který je v čele Severoamerického velitelství protivzdušné obrany, řekl:

„… Nedokážeme říci, co přesně byly tyto objekty zač a nemůžeme vyloučit ani mimozemský původ.“ Dále dodal, že vláda taktéž nedokáže říct, jak se tyto objekty zvládly udržet ve vzduchu vzhledem k tomu, že nekomunikovaly se složkami americké vlády.

Američané byli nuceni objekty v rámci bezpečnosti sestřelit. Chrání snad americká vláda nějaké tajemství?

Sonda, která zapříčinila vysoký zájem o objekty ve vzdušném prostoru.
Sonda, která zapříčinila vysoký zájem o objekty ve vzdušném prostoru.

Tvrzení VanHercka podpořil taktéž koordinátor strategické komunikace Národní bezpečností rady John Francis Kirby (*1965), který na tiskové konferenci také nemohl vyloučit všemožný původ těles a řekl: „…

do dnešních dnů nemůžeme přesně říci, o jaká tělesa jde.“ Je možné, že se opravdu počátkem roku 2023 otevřou brány vesmírným civilizacím?

Začátkem roku 2023 americká vláda zaznamenala na obloze několik neidentifikovatelných objektů.
Začátkem roku 2023 americká vláda zaznamenala na obloze několik neidentifikovatelných objektů.

Po troskách ani stopa

Všechny objekty UFO spatřené v únoru nechávala americká vláda sestřelovat raketou za 400 000 dolarů (8 750 000 Kč). Jaký měla důvod k tomu používat tak drahé zařízení?

Poté, co byly objekty sestřeleny, se začalo po nich pátrat, jenže po troskách nebyla ani stopa. Zůstaly tak po nich pouze záběry a podivuhodná svědectví. Co narušilo vzdušný prostor Spojených států? Mohla to být opravdu nějaká mimozemská civilizace?

Bude někdy případ uzavřen? Nebo se těchto objektů během roku objeví ještě více?

Nejznámější případ týkajíci se UFO - Roswellský incident.
Nejznámější případ týkajíci se UFO – Roswellský incident.

3 nejzáhadnější případy UFO nad USA

Roswellský incident, nebo také roswellská událost, je označení pro nejznámější případ týkající se UFO. Stal se v červenci roku 1947 v Novém Mexiku nedaleko města Roswell.

Bylo zde pozorováno UFO, které havarovalo, a dokonce zde vláda údajně vyprošťovala i zbylé trosky. Co se zde našlo?

UFO z McMinnville bylo spatřeno 11. května 1950. Evelyn Trent krmila hospodářská zvířata, když se podívala na oblohu a spatřila něco nevídaného. Ihned zavolala manžela a ten začal fotoaparátem pořizovat fotografie oblohy i s neidentifikovatelným objektem.

Celá společnost tvrdila, že jde o podvrh, ale manželé celý svůj život věřili tomu, co viděli, a stáli si za tím, že je to pravda. Může jít o opravdový záznam UFO?

Podivné bylo i hlášení neidentifikovatelného objektu v Levellandu v Texasu 2. listopadu 1957. Dvojice mladíků vracejících se v noci z práce hlásí na místním oddělení policie UFO. Muži jeli v nákladním vozidle, když vtom si vedle cesty všimli jakési modré záře.

V momentě, kdy se přiblížili, jim přestal fungovat motor auta i světla. Po chvíli záře zmizela a motor i světla auta naskočily. Mohlo jít o setkání s mimozemským druhem a jakýsi obranný mechanismus?

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
Související články
od 17.7.2024 1.3tis
V ostravském městském obvodu Slezská Ostrava stojí hrad, který by neměl uniknout pozornosti žádného milovníka záhad. V jeho prostorách údajně působí neznámé síly a přímo pod ním se prý nacházejí dosud neprozkoumané chodby. ENIGMA navštívila Slezskoostravský hrad ve společnosti slavného záhadologa Arnošta Vašíčka! Slezskoostravský hrad
od 13.7.2024 3.5tis
Pořídit si selfie není žádná věda. Stačí digitální fotoaparát či chytrý telefon a touha zvěčnit se v tom správném okamžiku. Na fotografii obvykle pořízené z ruky se však nemusí vždy objevit jen nějaký roztomilý moment. Existují totiž selfies, na kterých mají být zachyceni duchové!  Hvězda mnohých hollywoodských trháků Jessica Alba (*1981) je
od 12.7.2024 2.8tis
Pomalu, ale jistě se rozpadají zdi původně mocného hradu Rosenbergu, vypínajícího se kdysi v plné kráse nad městem Krupkou. Hrad i město v minulosti patřily tehdejším pánům z Koldic. Pan Timo z Koldic byl bohatý a měl krásnou dceru. Tajná setkání Na nedalekém Supím hradě žil mladý, udatný a smělý rytíř, jenž se zamiloval do krásné Koldicovy dcery Dony. Ona j
od 11.7.2024 3.1tis
Snad každý už si někdy pořídil tu svou selfie. Občas se však na tomto autoportrétu, který je obvykle pořízen za pomoci digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu, objeví cosi nevysvětlitelného. ENIGMAPLUS představuje selfies, na kterých jsou údajně zachyceni duchové! Dvě přibližně dvacetileté dívky vyběhnou se smíchem z baru v centru anglického m
od 10.7.2024 2.9tis
Zřícenina hradu Vrškamýk (zvaný také Hunec) se nachází v obci Kamýk nad Vltavou v malebném údolí, kterým protéká řeka Vltava. Hrad byl založen již Václavem I. kolem roku 1240, ale dokončen byl až Přemyslem Otakarem II. Loupeživý rytíř Bohužel již za Václava II. začal význam hradu upadat a v roce 1569 je už uváděn jako pustý. Na hradě pak sídlila lupičská tl
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Využijte cukrovou pastu pro sametově hladké nohy
nejsemsama.cz
Využijte cukrovou pastu pro sametově hladké nohy
Léto velí mít hladkou pokožku bez chloupků. Epilace sice není právě příjemná, ale s trochou šikovnosti ji jistě zvládnete. Vážně chcete zkusit epilaci cukrovou pastou? Nebo jste ji už zkusila a máte s ní špatnou zkušenost? Nezatracujte ji. Cukrovou pastu si můžete připravit doma. Přírodní a šetrná Cukrová pasta se k odstranění chloupků používala už ve starém Egyptě. Dnes
Návrat do Ulice! Mizí Brodská před mužem?
nasehvezdy.cz
Návrat do Ulice! Mizí Brodská před mužem?
Příjemné překvapení pro své fanoušky přichystala herečka Tereza Brodská (56), která se po letech vrací do seriálu Ulice! Bok po boku se svou seriálovou dcerou Patricií Pagáčovou (35) znovu obnoví př
3 kněžny-světice: Manžely si držely od těla a nechaly se bít zpovědníkem
historyplus.cz
3 kněžny-světice: Manžely si držely od těla a nechaly se bít zpovědníkem
Provdali ji sotva ve třech letech, zhruba ve třiceti už byla vdovou. Na muže haličská královna Salomena, jediná dcera polského knížete Leška Bílého, poté úplně zanevřela. Je rozhodnutá – složí slib čistoty a již nikdy se tělesně nesblíží s žádným mužem. To je ve středověku ve vznešených rodinách, kde sňatky slouží jako prostředek diplomacie i
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
epochanacestach.cz
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní
„Úsměvné“ přešlapy slavných lidí z dob, kdy byli ještě mladí
epochaplus.cz
„Úsměvné“ přešlapy slavných lidí z dob, kdy byli ještě mladí
Dnes jsou z nich nezpochybnitelné špičky ve svých oborech. Jsou vážení a uznávaní. Je až s podivem, že se tak nějak pozapomnělo na jejich hříchy z mladických let. A pozor, čistý štít nemá ani boháč a mecenáš v jedné osobě Bill Gates! Caron Butler – špičkový basketbalista Bývalý profesionální hráč americké NBA a současný trenér
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
rezidenceonline.cz
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
Když se herec Steve McQueen v 70. letech mnulého století přestěhoval do Malibu, nebylo to zrovna kvůli zdejším úžasným možnostem surfování. Jedna z nejúspěšnějších a nejlépe placených filmových hvězd své generace tu totiž hledala především soukromí a ústraní. Dokonalé útočiště našel známý chlapák v rezidenci usazené vysoko na útesu nad pobřežím Tichého oceánu, nacházející se
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
iluxus.cz
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
V oblasti módy se barvy neustále mění a vyvíjejí, přičemž každá sezóna přináší nové odstíny a kombinace, které zaujmou a inspirují. Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone Color Institut barvou roku
Couplii… a žili spolu šťastně až do smrti
panidomu.cz
Couplii… a žili spolu šťastně až do smrti
Trvalý vztah, v němž překonáme všechny krize a spokojeně spolu zestárneme, představuje stále jednu z nejvyšších životních hodnot. Nehledě na to, kolik nám je a v jak technologicky vyspělé době žijeme, pořád věříme, že nejlepší konec příběhu dvou zamilovaných lidí je „a žili spolu šťastně až do smrti“. Ve skutečnosti se téměř každé druhé české manželství
Kuriózní genetické mutace: Dávají supersílu i přitažlivost
21stoleti.cz
Kuriózní genetické mutace: Dávají supersílu i přitažlivost
Každý z nás je nositelem přibližně 4 milionů genetických variant. Ale jen málokomu se povede vyhrát v genetické loterii něco opravdu cenného, jako třeba barevnější vidění světa, nádherné řasy nebo sil
Borůvkové lívance, jak je má rád zpěvák Justin Timberlake
tisicereceptu.cz
Borůvkové lívance, jak je má rád zpěvák Justin Timberlake
Někdo to rád sladké – a tenhle známý zpěvák a herec velmi rád posnídá lívanečky s borůvkami. O linii se bát nemusí, protože se mj. věnuje například golfu. Potřebujete 200 g hladké mouky 2 lžíce
Jestli má holku, tak snad ani nechci žít…
skutecnepribehy.cz
Jestli má holku, tak snad ani nechci žít…
Byla to láska z pionýrského tábora. Jardovi bylo devatenáct let a dělal vedoucího malým klukům. Byli z něj úplně paf a já taky. Zamilovala jsem se do něj na pionýrském táboře. Všechny holky to věděly, protože neumím udržet tajemství, všechno na sebe vykecám. Jsem odjakživa taková, máma byla to samé v bledě modrém. Byla jsem v oddíle nejstarších, patnáctiletých holek. Jardovi
Rekordman v Bílém domě: Národní hrdina vydržel ve funkci pouhý měsíc
epochalnisvet.cz
Rekordman v Bílém domě: Národní hrdina vydržel ve funkci pouhý měsíc
William Henry Harrison sice původně studoval medicínu, v roce 1791 se ale rozhodne vstoupit do americké armády, která je zrovna plně zaneprázdněna boji proti indiánům.   O tři roky později se účastní slavné bitvy u Fallen Timbers, v níž vojáci USA triumfují. Když si v roce 1795 bere za ženu Annu Tuthill Symmesovou (1775–1864), zastává