28. září 2015: Sonda MRO potvrzuje, že se na povrchu Marsu nacházejí brázdy, kterými podle odebraných vzorků v minulosti pravděpodobně tekla voda, tudíž tam mohl být kdysi život.
Domů     Podivné události roku 2023: Jsou Američané v obležení UFO?
Podivné události roku 2023: Jsou Američané v obležení UFO?
od 16.6.2023
3.2tis
341
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Začátkem roku 2023 se ve vzdušném prostoru Spojených států amerických pohybovaly nejméně tři neznámé objekty, které byly později sestřeleny. Do dnešních dnů nebyly trosky těchto létajících těles objeveny.

Je možné, že šlo o nějaké nové armádní výzkumné technologie? Nebo snad byly mimozemského původu?

Americký pilot zdokumentoval zvláštně se pohybující kulovitý objekt. Začátkem roku 2023 americká vláda zaznamenala na obloze několik neidentifikovatelných objektů. Je to náhoda nebo plánovaný akt? Nejznámější případ týkajíci se UFO - Roswellský incident. Sonda, která zapříčinila vysoký zájem o objekty ve vzdušném prostoru.

Dodnes není jasné, co se tehdy stalo. Nad území Spojených států se v únoru 2023 dostává tajemný objekt a zatímco Američané, kteří ho sestřelí, tvrdí, že šlo o čínský špionážní let, Čína má jiné vysvětlení.

Prý se jednalo o pouhý meteorologický balón, jenž se nad Spojené státy dostal jen omylem. Kde je pravda? Amerika nezůstává klidná ani po odeznění tohoto incidentu.

V následujících dnech se totiž na obloze nad mnohými domácnostmi objeví několik neidentifikovatelných objektů. Americká vláda o nich začíná hovořit jako o UFO a nevylučuje ani mimozemskou technologii.

Americký pilot zdokumentoval zvláštně se pohybující kulovitý objekt.
Americký pilot zdokumentoval zvláštně se pohybující kulovitý objekt.

První reakce obyvatel?

Po incidentu s čínským balónem se na internetu začíná objevovat hned několik videí, na nichž lidé hovoří o tom, že na obloze spatřili zvláštně se pohybující útvar. Prý připomínal z jednoho úhlu kulovité těleso, z dalších pak vypadal jako cylindr.

Podle médií se tak mohlo dít, protože si lidé začali více všímat oblohy. Fenomén UFO opět pohlcuje celý svět. Postupně se začínají popularizovat veškerá videa na toto téma. A lidí, kteří si myslí, že se stali svědky mimozemské civilizace, přibývá.

Jak se k tomu postavila vláda?

Tak jako si podivných objektů začala více všímat širší veřejnost, začala si vzdušný prostor víc hlídat i vláda. Během února tak Amerika zaznamenala několik neidentifikovatelných objektů.

Většinou byly spatřeny v oblasti Severní Karolíny a na hranicích s Kanadou. Mohlo by se snad v těchto oblastech něco nacházet? Něco, co by vzbudilo zájem mimozemských ras?

Generál Glen David VanHerck (*1962), který je v čele Severoamerického velitelství protivzdušné obrany, řekl:

„… Nedokážeme říci, co přesně byly tyto objekty zač a nemůžeme vyloučit ani mimozemský původ.“ Dále dodal, že vláda taktéž nedokáže říct, jak se tyto objekty zvládly udržet ve vzduchu vzhledem k tomu, že nekomunikovaly se složkami americké vlády.

Američané byli nuceni objekty v rámci bezpečnosti sestřelit. Chrání snad americká vláda nějaké tajemství?

Sonda, která zapříčinila vysoký zájem o objekty ve vzdušném prostoru.
Sonda, která zapříčinila vysoký zájem o objekty ve vzdušném prostoru.

Tvrzení VanHercka podpořil taktéž koordinátor strategické komunikace Národní bezpečností rady John Francis Kirby (*1965), který na tiskové konferenci také nemohl vyloučit všemožný původ těles a řekl: „…

do dnešních dnů nemůžeme přesně říci, o jaká tělesa jde.“ Je možné, že se opravdu počátkem roku 2023 otevřou brány vesmírným civilizacím?

Začátkem roku 2023 americká vláda zaznamenala na obloze několik neidentifikovatelných objektů.
Začátkem roku 2023 americká vláda zaznamenala na obloze několik neidentifikovatelných objektů.

Po troskách ani stopa

Všechny objekty UFO spatřené v únoru nechávala americká vláda sestřelovat raketou za 400 000 dolarů (8 750 000 Kč). Jaký měla důvod k tomu používat tak drahé zařízení?

Poté, co byly objekty sestřeleny, se začalo po nich pátrat, jenže po troskách nebyla ani stopa. Zůstaly tak po nich pouze záběry a podivuhodná svědectví. Co narušilo vzdušný prostor Spojených států? Mohla to být opravdu nějaká mimozemská civilizace?

Bude někdy případ uzavřen? Nebo se těchto objektů během roku objeví ještě více?

Nejznámější případ týkajíci se UFO - Roswellský incident.
Nejznámější případ týkajíci se UFO – Roswellský incident.

3 nejzáhadnější případy UFO nad USA

Roswellský incident, nebo také roswellská událost, je označení pro nejznámější případ týkající se UFO. Stal se v červenci roku 1947 v Novém Mexiku nedaleko města Roswell.

Bylo zde pozorováno UFO, které havarovalo, a dokonce zde vláda údajně vyprošťovala i zbylé trosky. Co se zde našlo?

UFO z McMinnville bylo spatřeno 11. května 1950. Evelyn Trent krmila hospodářská zvířata, když se podívala na oblohu a spatřila něco nevídaného. Ihned zavolala manžela a ten začal fotoaparátem pořizovat fotografie oblohy i s neidentifikovatelným objektem.

Celá společnost tvrdila, že jde o podvrh, ale manželé celý svůj život věřili tomu, co viděli, a stáli si za tím, že je to pravda. Může jít o opravdový záznam UFO?

Podivné bylo i hlášení neidentifikovatelného objektu v Levellandu v Texasu 2. listopadu 1957. Dvojice mladíků vracejících se v noci z práce hlásí na místním oddělení policie UFO. Muži jeli v nákladním vozidle, když vtom si vedle cesty všimli jakési modré záře.

V momentě, kdy se přiblížili, jim přestal fungovat motor auta i světla. Po chvíli záře zmizela a motor i světla auta naskočily. Mohlo jít o setkání s mimozemským druhem a jakýsi obranný mechanismus?

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 28.9.2023 313
Na zapomenutý, opuštěný objekt v pražské čtvrti Troja mě upozornil přítel, jenž byl k němu přiveden v podstatě náhodou. Objevil jej při svých pravidelných toulkách. Okamžitě ho zaujal svou tísnivou energií. A tak, bez přílišného váhání, navíc, když viděl, že dům není oplocený, vypadá neobydleně a velice zchátrale, vstoupil… Okamžitě však zaznamenal pon
od 27.9.2023 1.1tis
Legendy o bílé paní najdeme v mnoha kulturách celého světa. Většinou se jedná o do bílého oděvu oblečený přízrak tragicky zemřelé ženy. Její duch z nějakého důvodu nenalézá po smrti klid. Příběh bílé paní z jednoho severoitalského hradu je však jiný. V čem? Legenda o bílé paní se váže k hradu Duino v severní Itálii. Pevnost byla vystavěna již ve čt
od 26.9.2023 2.2tis
Barokní zámek Lemberk, který najdeme nedaleko Jablonného v Podještědí, patří mezi velmi tajemná a mystická místa. Předchůdcem dnešního zámku byl středověký hrad, založený v polovině 13. století Havlem z rodu Markvarticů. Jeho manželka Zdislava z Lemberka se do širšího povědomí veřejnosti dostala v roce 1995, kdy byla papežem Janem Pavlem II. prohlášena za svatou. Zázraky, které prý Zdislava z Lemb
od 26.9.2023 2.7tis
Na první pohled docela obyčejný dům, pokud ale člověk přistoupí blíž, může ho čekat šokující překvapení. Nejsou to totiž lidé, kdo každodenně vysedává na verandě Johna Lawsona, nýbrž tajemné figuríny. Nikdo neví, kdo je sem umisťuje, vypadá to však, jako by byly posedlé duchy. Malé městečko New Hamburg ve státě New York v USA není ničím zvláštní. Jedná s
od 25.9.2023 2.7tis
Zřícenina hradu Radyně je pro většinu republiky tak trochu přehlíženou památkou. Pro obyvatele Plzeňského kraje se ale jedná o dominantu, kterou zná každé malé dítě. Vydejte se s ENIGMOU na návštěvu místa, kde jako kdyby středověk nikdy neskončil. Vnímají to tak i údajné zdejší přízraky? Kamenné zdi Radyně toho mají hodně co vyprávět… Rad
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Velký problém mikrorozměrů
21stoleti.cz
Velký problém mikrorozměrů
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních záv
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
epochanacestach.cz
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
Herecké osobnosti první velikosti na jednom jevišti nabízí vyhlášené Divadlo Kalich, které je vedle precizně provedených muzikálů vyhlášené také svým výběrem výborně napsaných komedií, do kterých zve ty největší české hvězdy. Díky tomu si Divadlo Kalich rychle vybudovalo pověst elitního hereckého klubu, v jehož komediích se vždy potkáte s nejoblíbenějšími hereckými tvářemi. Činoherní repertoár divadla
Červený hrnec plný dobrot
iluxus.cz
Červený hrnec plný dobrot
Restaurace Babiččina zahrada je už od léta desetiletá. Krásný věk, to bezpochyby. Spokojení zákazníci se vracejí a noví přibývají. Neustále větší zájem ovšem není na úkor gastronomického zážitku. Vždy
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
epochalnisvet.cz
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
„Doneste mi další víno,“ rozkáže římský císař Caligula, když se usadí na jednom z bohatě zdobených lehátek na přídi své obrovské lodi. Plaví se s ní rád, nejčastěji po hladině sopečného jezera Nemi, k
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
skutecnepribehy.cz
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
Naletěli jsme podvodníkovi a dostali se do nepředstavitelných potíží. Zuřila jsem, že se můj muž uzavřel do sebe, pořád si něco maloval, dlabal ve dřevě a mumlal si při tom. Může se to stát opravdu každému, jak jsme si vyzkoušeli v naší rodině. V podnikání je zapotřebí se opřít o velmi zdatného odborníka, aby se vám na kobylku nedostal nějaký
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
21stoleti.cz
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
Učenec ze Španělska, který přijel navštívit významného vědce, nechápal, co se děje. Nejdřív jej poslali za „papežem“ a nyní se dívá, jak vědecká autorita v umazaném plášti běhá s jakýmsi předmětem po
Opravdu jsou si souzeni?
nasehvezdy.cz
Opravdu jsou si souzeni?
Zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že moderátorka Daniela Písařovicová (44) našla v mladším hudebníkovi Ondřejovi Brzobohatém (40) osudového partnera. Před pár měsíci se dokonce zasnoubili a moderátork
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
epochaplus.cz
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
Komteska skrz zdobenou škrabošku znuděně pokukuje po královském páru. Přemýšlí, kolik peněz musely stát královniny šperky. Na pohyb se příliš nesoustředí. Její tanečník se jí dvakrát nezamlouvá, ale tenhle večer s ním musí vydržet. Bohužel jde zrovna o nejdelší tanec plesové historie – 16 figur se střídá v nekonečném reji více jak hodinu!    
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
epochaplus.cz
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
Jací hadi jsou nejjedovatější – a jak je možné, že mají na svědomí relativně málo životů? Co se děje s člověkem po uštknutí? A vážně dokáže had jediným kousancem zabít slona?   Zmije paví: Největší zabiják lidí? Na iráckou část Arabské pouště padla noc. Čtveřice mužů se vrací domů, na hlavách mají tradiční kostkovanou tkaninu
Folie na okna se vyplatí
panidomu.cz
Folie na okna se vyplatí
I když nenahradí klimatizaci, citelně sníží zahřívání oken a místnosti slunečními paprsky. V chladných měsících zas brání úniku tepla ven. A to ještě není všechno, co okenní fólie umí. Vytvářejí tepelnou i světelnou bariéru, filtrují UV záření, brání rozbití skla a rozsypání střepů. Tyto schopnosti mají všechny okenní folie, jen v různé míře podle jejich