22. března 1813: Švýcarský cestovatel Johann Ludwig Burckhardt objevuje egyptskou archeologickou lokalitu Abú Simbel.
Domů     Podivní návštěvníci v Česku: Setkali se obyvatelé Miličína s bytostmi odjinud?
Podivní návštěvníci v Česku: Setkali se obyvatelé Miličína s bytostmi odjinud?
od 4.9.2024
2.9tis
Potkali se lidé v Miličíně s mimozemskými bytostmi na průzkumu?
298
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Na začátku července roku 1991 se obyvatelé středočeského Miličína a jeho okolí stávají svědky podivných událostí. Nad obcemi se vznáší obrovské zářící koule, uvnitř kterých jsou prý třímetrové bytosti!

Vydejte se s Enigmou po stopách podivného případu blízkého setkání třetího druhu…

Potkali se lidé v Miličíně s mimozemskými bytostmi na průzkumu? Jak vysvětlit pozorování a desítky svědectví, které o UFO z Miličína máme? Odkud se vzala podivná záře, kterou v Miličíně a okolí osudnou noc vidělo tolik lidí? Navštívili Miličín mimozemšťané i jakýsi jejich pes?

Je letní večer, obec už halí tma a trojice mladých žen se vydává na procházku se psem. Dorazí až na kraj vesnice a usedají v poli. Po chvíli na něj však padne podivné světlo. Vydává ho obrovská rudě žhnoucí koule, jež právě vychází nad obzorem.

Vzduch kolem ní se tetelí jako před rozžhaveným železem. Přibližuje se směrem ke zkoprnělým ženám, které prchají zpět do vesnice. Jednu z nich později vyzpovídá český moderátor Eduard Hrubeš (*1936): „Šlo to neustále za náma.

(…) Tak jsme potom i trošku zpanikařily, takový zvláštní strach z neznáma, nevěděly jsme, co od toho čekat. Bylo to něco úplně jiného, něco, co člověk běžně nevidí,“ vypráví tehdy čtyřiadvacetiletá zdravotní sestra. Co byla koule zač? A řídily jí inteligentní bytosti?

Jak vysvětlit pozorování a desítky svědectví, které o UFO z Miličína máme?
Jak vysvětlit pozorování a desítky svědectví, které o UFO z Miličína máme?

Koule visela nad domy

Na rozdíl od jiných případů UFO netrvá pozorování v Miličíně pouze několik vteřin, ale počítá se rovnou na desítky minut. Objekt se po celou dobu nechová nijak agresivně. Pomalu se vznáší, pak dlouho stojí na jednom místě a následně se přenese o kus dál.

„Vždycky to chvilku stálo nad jednou střechou a šlo to zase nad další střechu. Lidé se potom rozešli, šly jsme spát, nic se nedělo,“ zní z výpovědi. Následujícího rána není po objektech ani památky.

Jenom zmatení obyvatelé blízkých domů si vyprávějí, že v noci jejich příbytky ozářilo zvláštní silné světlo. Někteří další viděli i onu světelnou kouli.

Stejný úkaz pozorují také obyvatelé okolních obcí, kde navíc dochází k blízkým setkáním třetího druhu (pozorování posádky UFO – pozn. red.)! Navštívily snad Zemi bytosti z jiné planety?

Odkud se vzala podivná záře, kterou v Miličíně a okolí osudnou noc vidělo tolik lidí?
Odkud se vzala podivná záře, kterou v Miličíně a okolí osudnou noc vidělo tolik lidí?

Vysoké bytosti a ohnivý pes

V březnu následujícího roku přichází na adresu Československé archeoastronautické asociace dopis. Pisatelka v něm žádá o prošetření událostí v Miličíně a sousedním Mezně, kde několik lidí nezávisle na sobě údajně spatřilo UFO a tajemné bytosti.

Skupina žen pracujících na poli u Mezna se má stát svědky přistání velké zářivé koule, uvnitř které stojí vysoká, asi třímetrová postava a jakési zvíře. Následující noci časně nad ránem dochází k dalšímu setkání.

„Asi v půl třetí ráno přiběhla do kravína v Mezně vyděšená krmička, že právě potkala třímetrového chlapa se psem. Zaměstnanci se jí údajně vysmáli,“ píše se v dopise.

Jeho autorka zároveň shodně líčí vyprávění z Miličína, které odvysílala Česká televize až o rok později. Nemohla proto být nijak ovlivněna. Znamená to, že k popisovaným příhodám skutečně došlo?

Navštívili Miličín mimozemšťané i jakýsi jejich pes?
Navštívili Miličín mimozemšťané i jakýsi jejich pes?

Kolik pravdy je v legendách?

„Projektu Záře se podařilo z druhé ruky získat svědectví jednoho z místních obyvatel, který spatřil dvě třímetrové postavy se psem poblíž koule, chtěl se k nim rozběhnout, ale najednou se ‚pes‘ rozzářil a on se tak rozklepal zimou, že se nemohl pohnout z místa.

Postavy mezitím napochodovaly do koule i se psem a ta zmizela,“ doplňuje k miličínským událostem Pavel Miškovský, vedoucí Záře (projekt zabývající se evidencí a výzkumem UFO a dalších nevysvětlitelných jevů).

Ovšem brzy se vynořují zajímavé souvislosti. Vyprávění z roku 1991 nápadně připomíná legendy staré stovky let. Příběhy o obrech a ohnivých psech jsou dobře známy nejen v oblasti středních Čech, ale po celé České republice i za jejími hranicemi.

Mohly by nakonec mít dávné příběhy reálný podklad? Jsou v pověstech ukryty vzpomínky na setkání se stejnými návštěvníky? Není to vyloučeno. Mnohdy jsou v nich totiž použita slova a přirovnání, která by docela pravděpodobně vyřkl i dnešní pozorovatel.

Foto: Pixabay
Lokalita:
Související články
od 22.3.2026 840
O Novém světovém řádu, celosvětové politické změně, se již přes 30 let zmiňují různé skupiny mezinárodních elit. Významní politici, přední světoví podnikatelé a ostatní nejbohatší lidé na světě.  „Právě teď stojíme na hranici globálních přeměn. Co potřebujeme, je velká řízená krize, díky které všechny národy světa přijmou Nový světový řád,“ prohlásí v roc
od 20.3.2026 2.7tis
V západní Bolívii, v nadmořské výšce 3800 metrů, leží rozsáhlé archeologické naleziště, které podle historiků prokazatelně bývalo hlavním centrem mocné říše. Většina historiků věří, že se zlatá éra Tiwanaku, jak se toto sídlo jmenuje, datuje mezi léta 200 až 1000 našeho letopočtu. Za stavbou města prý stojí indiáni kmene Aymara, jejichž potomci v oblasti ostatně přežívají dodnes. Je to ale pravd
od 16.3.2026 3.6tis
V roce 1959 se v severopolském přístavu Gdyně stalo něco, co dodnes vzbuzuje řadu spekulací a konspiračních teorií. Do tamního přístavu se zřítil neznámý létající objekt. Celá událost měla tehdy řadu očitých svědků, ať už z řad obyvatel města nebo posádek námořních lodí. O co šlo? V kalendáři bylo 21. ledna 1959. Přibližně v pět hodin
od 15.3.2026 3.4tis
Neznámý objekt z čínské tajné vesmírné lodi vyvolává na orbitě otázky. Jeho neobvyklé manévry zaujaly západní zpravodajské služby a rozpoutaly spekulace o tom, k čemu vlastně slouží. Může jít o nevinný experiment, nebo o technologii s možnými bezpečnostními dopady? Ještě nedávno by Čínu za vesmírnou velmoc označil jen málokdo.
od 8.3.2026 3.4tis
Ve vesmíru biliony galaxií a v nich miliardy civilizací existujících miliony let. Zdá se tedy více než pravděpodobné, že někde tam venku existuje inteligentní život. Proč nás ještě nikdo nekontaktoval? Současní vědci to také nevědí, ale spočítali, kdy by k tomu mohlo dojít! Americký astronom Frank Drake (*1930) formuloval v 60. letech matematický vztah,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Brala nám peníze a my jí byli vděční
skutecnepribehy.cz
Brala nám peníze a my jí byli vděční
Nebyla to nijak výstřední žena. Životem proplouvala s lehkým úsměvem, který jí umožnil dělat věci, na které by si jiní netroufli. Jmenovala se Marta a pracovala v organizaci, kde se točilo docela dost peněz bez valné kontroly. Byla tím, kdo má naprostý přehled a kdo vždy přesně ví, kde co je. Klíče, dokumenty, přístupová hesla, prostě všechno.
Silvestrovskou legrácku zneužil tisk proti prezidentovi
historyplus.cz
Silvestrovskou legrácku zneužil tisk proti prezidentovi
Silvestr se v pátek 31. prosince 1926 slaví i ve vinohradské vile u Čapků. Odbíjení půlnoci přinese účastníkům dýchánku nečekané překvapení. Na scéně se objevují tři králové. Nápadně se podobají třem známým čs. politikům a recitují posměšnou básničku…   Slavnostně osvícený pokoj Čapkovy vily v Praze vítá večer celkem 17 hostů, kteří přišli společně oslavit
Které tuky jsou zdravé a které naopak ne? Nejčastější mýty, kterým podléháme
epochaplus.cz
Které tuky jsou zdravé a které naopak ne? Nejčastější mýty, kterým podléháme
Tuky nejsou nepřítel číslo jedna našeho zdraví, i když to často slyšíme. Některé tuky nám naopak pomáhají udržet srdce zdravé, mozek v kondici a hladinu energie stabilní. Rozumět, které tuky tělu prospívají a které mu škodí, je klíčové pro každodenní stravování. Mnohé mýty přetrvávají i přes vědecké důkazy. Obecně dělíme tuky podle toho, jak jsou
Nepečené tvarohové lanýže s pistáciemi
nejsemsama.cz
Nepečené tvarohové lanýže s pistáciemi
Luxusně působící dezert bez pečení, který kombinuje krémovost tvarohu s jemnou chutí ořechů. Ingredience: ● 250 g tučného tvarohu ● 120 g rozdrcených piškotů ● 80 g bílé čokolády ● 50 g mletých pistácií ● 60 g cukru moučka ● 1 lžička vanilkového extraktu ● pistácie nebo kokos na obalení Postup: Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni a nechte mírně zchladnout. V míse promíchejte tvaroh, cukr a vanilku, vmíchejte čokoládu, pistácie a piškoty. Míchejte, dokud
Okouzlující krása Sázavy: Pohled, který vás dostane
epochanacestach.cz
Okouzlující krása Sázavy: Pohled, který vás dostane
Na první pohled je hrdý a majestátní. Stojí nad řekou, což dělá z ČESKÉHO ŠTENBERKA dominantu celého okolí. Pohled na něj vás naplní úžasem Nejlépe bude, když se kvůli nádhernému výhledu na jeden z našich nejlépe dochovaných gotických hradů vydáte nejprve na protilehlý svah nad nádražím v Českém Šternberku. Odtud uvidíte skvostnou památku v celé její mohutnosti. Její krása
Potáhnout dort dokonale? Jde to!
panidomu.cz
Potáhnout dort dokonale? Jde to!
Obdivujete nádherné fondánem nebo marcipánem potažené dorty v kuchařkách i na internetu a přemýšlíte, že se do toho jednou také pustíte, ale pořád ne a ne se k tomu odhodlat? Vyberte podložku Potahované dorty je nejlepší tvořit přímo na podložce nebo tácu, na nichž také zůstanou. Jakmile byste dort přenášeli z jedné podložky na druhou,
Zanevřela Vondráčková na chlapy a o lásku nestojí?
nasehvezdy.cz
Zanevřela Vondráčková na chlapy a o lásku nestojí?
Pár měsíců po rozchodu se Zdeňkem Polívkou (28) je Lucie Vondráčková (45) jako hromádka neštěstí. O důvodu, proč jí vztahy nevycházejí, má herečka jasno. Jako by se jí smůla začala lepit na paty. H
Osvěžující koktejl moka
tisicereceptu.cz
Osvěžující koktejl moka
Suroviny 85 g čokolády na vaření 1 lžíce instantní kávy 400 ml mléka 4 kopečky zmrzliny Postup Nahrubo nasekáme 75 g čokolády a vložíme ji do velké konvice, do které jste předtím nasypali
Oheň, který les potřebuje: proč nejsou všechny požáry katastrofou
21stoleti.cz
Oheň, který les potřebuje: proč nejsou všechny požáry katastrofou
Když se řekne lesní požár, většině lidí se vybaví apokalypsa: spálené stromy, prchající zvířata, kouř zakrývající obzor a pocit, že se příroda definitivně vymkla kontrole. Tento obraz ale zachycuje je
Přivedl císaře do neštěstí namyšlený eunuch?
epochalnisvet.cz
Přivedl císaře do neštěstí namyšlený eunuch?
Mají oči a uši všude. Eunuchové doprovázejí čínské císaře už v dobách prvních panovnických dynastií. V některých obdobích se jim daří hůř, jindy líp. Jejich doslova zlatá éra nastává za vlády Mingů.   Kastrace u čínských eunuchů spočívá v odříznutí penisu i varlat najednou. Zpočátku se jedná o trest, ale císaři z dynastie Mingů ho
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Jehněčí, králík i medvědí česnek v Babiččině zahradě
iluxus.cz
Jehněčí, králík i medvědí česnek v Babiččině zahradě
Restaurace Babiččina zahrada připravila speciální velikonoční menu plné tradičních chutí českého jara. Od 31. března do 6. dubna 2026 nabídne pokrmy z jehněčího a králičího masa i sezonní speciality s
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz