Ze začátku to možná vypadalo jako legrace, ale dnes už britským policistům do smíchu moc není. Na tísňovou linku jim nevolají vtipálci, ale solidní lidé dobrého postavení, kteří jsou vyděšení k smrti. Proč?
V jejich obydlích se totiž dějí věci, které nejsou pouhým „praskáním prken“, nebo „vrzáním schodů“. „Chce mě to zabít! Zachraňte mě!“ ozývá se ze sluchátek, včetně nelidského křiku. To vše popisuje operátor tísňové linky v Nottinghamu v regionu East Midlands.
Hlídka například jede na adresu, kde nalezne byt převrácený vzhůru nohama. „Každé zrcadlo bylo rozbité a majitelka bytu ležela mezi střepy v bezvědomí,“ popisuje jeden z policistů, který si nepřeje být jmenován.
„Žena po hospitalizaci opakovaně tvrdila, že ji napadl démon, který se v místnostech pohyboval skoky mezi lesklými plochami zrcadel. Naprostý nesmysl.“ Skutečně?

Brána do pekel?
V roce 2012 zažili policisté v Nottinghamu 24 případů, kdy lidé z rezidenčních čtvrtí tvrdili, že zažili setkání s nadpřirozenými jevy.
„Nejsou na drogách, neusilují o mediální pozornost, nemají sklony k hysterii,“ popisuje oběti místní konstábl Veilon Galdwin. „V roce 2013 už bylo takových hlášení přes stovku.“ Otevírá se snad nad starým britským městem brána pekel? Nebo obyvatelé trpí hromadnou halucinací?

Nejsme krotitelé duchů!
Nottingham přitom mezi britskými městy co do počtu pozorování děsivých jevů rozhodně nedrží prvenství. Vede Londýn, kde bylo takových případů loni celkem 1300, a Coventry v regionu West Midlands se 700 tajemnými kauzami.
„Jsme zavaleni nouzovými voláními o poltergeistech nebo baanshee (víla smrti–pozn. red.),“ zaznívá odtud.
„Nejsme krotitelé duchů.“ Zvyšující se počet tísňových volání kvůli neznámým zvukům a nejrůznějším strašidlům musí konzervativní britská policie dokonce řešit zavedením speciální linky. Kam až tato situace povede? Opravdu se v Británii rozmáhají duchové?