Jak se nejlépe chránit proti šípům? Ve středověku lidé používali zbroj, ve 21. století zase mobilní telefony. Své o tom ví 43letý Australan, který těsně unikl smrti poté, co na něj útočník vystřelil z luku.
Šíp se zasekl v mužově mobilním telefonu, jímž chtěl útočníka vyfotit, a tím mu zachránil život.
Ke kuriózní situaci došlo ve městě Nimbin v Novém Jižním Walesu asi 180 kilometrů od Brisbane. 39letý útočník s lukem a šípem se s obětí dostal do konfrontace před jejím domem.
Poškozený se následně rozhodl muže vyfotit, ten však nelenil, založil šíp a vystřelil na svůj protějškem. Mobilní telefon tak zafungoval jako provizorní štít. Šíp se zabodl do telefonu a silou setrvačnosti pak narazil muži do obličeje.
Ten však utrpěl pouze menší řeznou ránu. Útočník byl zatčen na místě činu a policie ho obvinila z útoku a škod na majetku. Soudní stání proběhne příští měsíc.
Použití mobilního telefonu jako improvizovaného štítu není zase až taková novinka, existuje několik zpráv o tom, jak mobil zachytil střelu z palné zbraně. V roce 2014 například pomohla Nokia Lumia brazilskému policistovi, jenž v domě své matky přistihl lupiče.
Lupiči na něj vystřelili, střela se však zasekla právě v mobilním telefonu, který měl muž v kapse. Mobilní telefony a další chytrá zařízení ale mohou být platná také ve válce.
Kevin Garrand voják, jenž se účastnil mize v Iráků, vyprávěl, jak jeho iPod zastavil střelu povstalce s AK-47 a pravděpodobně mu tak zachránil život.