reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Neobjasněné události
Policejní jasnovidka Annette Martin: Detekovala tělo nezvěstného uprostřed divočiny
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 28.1.2022
2.7tis
Annette Martin dokáže vycítit věci, které jiní nevnímají, foto Pixabay
275
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Své jasnovidné schopnosti si poprvé uvědomila už v dětství. V dospělosti se rozhodla využít je k pomoci druhým. Někdy to znamená také pomáhat při řešení kriminálních případů, pokud se policisté dostanou do slepé uličky.

Annette Martin dokáže vycítit věci, které jiní nevnímají, foto Pixabay Informace čerpá při meditaci nebo v hlubokém transu, foto Pixabay Tělo pohřešovaného muže dokázala najít uprostřed rozlehlé lesnaté oblasti, foto Pixabay

Anette Martin (*1937) z amerického San Franciska si své schopnosti naplno uvědomuje v sedmi letech, kdy jí jakási intuice varovala před blížícím se útokem a neznámý mužský hlas ji instruoval, jak se útočníkům, kteří po ní vrhali klacky a kameny, bránit.

Úspěšně také určila zdravotní stav rodinné přítelkyně. Jenže její schopnosti jsou jí v dětském věku spíše na obtíž a musí se je naučit vypínat a zapínat. „Ve škole jsem dětem viděla do těla a podle toho poznala, kdo mě má rád a kdo ne.

Bylo to vyčerpávající a většinou mě to nebavilo. Každý by měl žít po svém,“ svěřuje se jasnovidka. V dospělosti se však naučí své schopnosti využívat pro dobrou věc, například i k řešení kriminálních případů.

S tím jí pomáhá soukromý detektiv a bývalý policejní vyšetřovatel Richard Keaton, který Annette v transu vyslýchá a pečlivě si zapisuje její odpovědi. Původně byl prý skeptický, ale jeho nynější pracovní partnerka si jej rychle naklonila na svou stranu, když ocitovala nikdy nezveřejněné podrobnosti o konkrétním případu známé pouze policistům. Může médium v transu skutečně přispět k řešení neuzavřených případů?

Informace čerpá při meditaci nebo v hlubokém transu, foto Pixabay

JSME JEN NÁSTROJ

Annette velké množství informací získává tím, že se ponoří do hluboké meditace. Jindy se také v transu vydává na místo činu, kde oběť zemřela nebo kde se nachází její tělo. Situaci pak dokáže vnímat z úhlu tři různých postav – pachatele, oběti a pozorovatele.

Ze všech tří úhlů pak získává cenné informace. „Vidím jizvy, mateřská znaménka, nemoci, kterými trpí, nebo léky, které berou. To vše je velmi užitečné, protože policie má mnohem více informací, se kterými může pracovat.

Rovněž zachycuji rozhovory mezi obětí a útočníkem,“ vyjmenovává Martin. Přestože dokáže získat i takovéto detaily, je si velmi dobře vědoma, že informace poskytnuté jasnovidci k obvinění a odsouzení pachatele zdaleka nestačí.

Sama sebe vnímá spíše jako nástroj, který má policistům ukázat správnou cestu. „Nevěřím, že detektiv-parapsycholog případ vyřeší,“ podotýká poněkud skepticky. „Poskytujeme policistům díly do skládačky. Jsme pouze jejich nástrojem.“ Jak dobře tyto dílky ve skutečnosti pasují?

Tělo pohřešovaného muže dokázala najít uprostřed rozlehlé lesnaté oblasti, foto Pixabay

POHŘEŠOVANÝ SENIOR

O tom, jak přesné informace dokáže psychotronička podat, se mnozí policisté mohou přesvědčit v v roce 1997, kdy ze svého bytu zmizí 71letý americký výsadkář ve výslužbě Dennis Prado. Senior je pohřešovaný již více než dva měsíce, když se vyšetřující seržant rozhodne přizvat k případu Annette Martin.

Ta od vyšetřovatelů dostává pouze základní informace jako datum Pradova narození či jeho působení v armádě. Žena přesto dokáže poskytnout pozoruhodné detaily týkající se jeho zmizení. Zmiňuje například, že při svém odchodu cosi držel v ruce a že v jeho bytě převažuje zelená barva.

To jsou informace, které zatím mají jen vyšetřovatelé. Věc, kterou Prado držel v ruce, byl šek na nájem následně odevzdaný bytné a v jeho bytě je skutečně zelené snad úplně všechno. Mohla Martin tento detail odhadnout na základě Pradova dřívějšího působení v armádě, nebo snad pouhou meditací získává přístup k neomezeným informacím?

Ví i to, že tělo najde pes… Foto: Pixabay

JE MRTVÝ A NAJDE HO PES

Annette Martin stvrzuje validitu získaných informací tím, že na mapě uprostřed lesnaté oblasti o rozloze 8000 kilometrů čtverečních, což je o něco více než rozloha celého Plzeňského kraje, zakroužkuje malé místo o velikosti asi dvou městských bloků.

Prado je prý mrtvý, jeho tělo se nachází uvnitř vyznačené oblasti a brzy ho najde pátrací pes. Dále Martin v detailech líčí cestu, kterou se muž vydal, a místo, kde se tělo najde. Zároveň doplňuje, že pohřešovaný senior v okamžicích smrti bojoval o dech.

Její slova se do posledního naplní. Pátrací pes brzy nachází tělo Prada v oblasti, kterou vyznačila. Pravděpodobně zemřel přirozenou smrtí tak, jak popsala. Mohou tak přesné informace být pouhá náhoda? Annette Martin toho prý dokáže mnohem více.

Svými téměř čarodějnými metodami dokáže lokalizovat nejen pohřešované osoby, ale i ukradené věci a ztracená zvířata. Věnuje se rovněž léčitelství, v čemž jí prý pomáhají neviditelní duchovní rádci.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 29.6.2022 946
Legendární Zlatý chrám byl postaven v indickém státě Paňdžáb u jezírka, kde podle legend rozjímal Buddha. Toto průzračné jezero dnes známe pod názvem Amritsar.   Jde prý o jezero nesmrtelnosti, protože v překladu jeho indický název značí nádobu nektaru nesmrtelnosti. A skutečně místí voda má podle mnohých svědectví léčivé účinky! Srdcem komplexu je chrám Hari […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 1.4tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 1.7tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.4tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.2tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]