3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Policejní jasnovidka Annette Martin: Detekovala tělo nezvěstného uprostřed divočiny
Policejní jasnovidka Annette Martin: Detekovala tělo nezvěstného uprostřed divočiny
od 28.1.2022
2.7tis
Annette Martin dokáže vycítit věci, které jiní nevnímají, foto Pixabay
275
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Své jasnovidné schopnosti si poprvé uvědomila už v dětství. V dospělosti se rozhodla využít je k pomoci druhým. Někdy to znamená také pomáhat při řešení kriminálních případů, pokud se policisté dostanou do slepé uličky.

Annette Martin dokáže vycítit věci, které jiní nevnímají, foto Pixabay Informace čerpá při meditaci nebo v hlubokém transu, foto Pixabay Tělo pohřešovaného muže dokázala najít uprostřed rozlehlé lesnaté oblasti, foto Pixabay

Anette Martin (*1937) z amerického San Franciska si své schopnosti naplno uvědomuje v sedmi letech, kdy jí jakási intuice varovala před blížícím se útokem a neznámý mužský hlas ji instruoval, jak se útočníkům, kteří po ní vrhali klacky a kameny, bránit.

reklama

Úspěšně také určila zdravotní stav rodinné přítelkyně. Jenže její schopnosti jsou jí v dětském věku spíše na obtíž a musí se je naučit vypínat a zapínat. „Ve škole jsem dětem viděla do těla a podle toho poznala, kdo mě má rád a kdo ne.

Bylo to vyčerpávající a většinou mě to nebavilo. Každý by měl žít po svém,“ svěřuje se jasnovidka. V dospělosti se však naučí své schopnosti využívat pro dobrou věc, například i k řešení kriminálních případů.

S tím jí pomáhá soukromý detektiv a bývalý policejní vyšetřovatel Richard Keaton, který Annette v transu vyslýchá a pečlivě si zapisuje její odpovědi.

Původně byl prý skeptický, ale jeho nynější pracovní partnerka si jej rychle naklonila na svou stranu, když ocitovala nikdy nezveřejněné podrobnosti o konkrétním případu známé pouze policistům. Může médium v transu skutečně přispět k řešení neuzavřených případů?

Informace čerpá při meditaci nebo v hlubokém transu, foto Pixabay
Informace čerpá při meditaci nebo v hlubokém transu, foto Pixabay

JSME JEN NÁSTROJ

Annette velké množství informací získává tím, že se ponoří do hluboké meditace. Jindy se také v transu vydává na místo činu, kde oběť zemřela nebo kde se nachází její tělo. Situaci pak dokáže vnímat z úhlu tři různých postav – pachatele, oběti a pozorovatele.

reklama

Ze všech tří úhlů pak získává cenné informace. „Vidím jizvy, mateřská znaménka, nemoci, kterými trpí, nebo léky, které berou. To vše je velmi užitečné, protože policie má mnohem více informací, se kterými může pracovat.

Rovněž zachycuji rozhovory mezi obětí a útočníkem,“ vyjmenovává Martin. Přestože dokáže získat i takovéto detaily, je si velmi dobře vědoma, že informace poskytnuté jasnovidci k obvinění a odsouzení pachatele zdaleka nestačí.

Sama sebe vnímá spíše jako nástroj, který má policistům ukázat správnou cestu. „Nevěřím, že detektiv-parapsycholog případ vyřeší,“ podotýká poněkud skepticky. „Poskytujeme policistům díly do skládačky. Jsme pouze jejich nástrojem.“ Jak dobře tyto dílky ve skutečnosti pasují?

Tělo pohřešovaného muže dokázala najít uprostřed rozlehlé lesnaté oblasti, foto Pixabay
Tělo pohřešovaného muže dokázala najít uprostřed rozlehlé lesnaté oblasti, foto Pixabay

POHŘEŠOVANÝ SENIOR

O tom, jak přesné informace dokáže psychotronička podat, se mnozí policisté mohou přesvědčit v v roce 1997, kdy ze svého bytu zmizí 71letý americký výsadkář ve výslužbě Dennis Prado.

reklama

Senior je pohřešovaný již více než dva měsíce, když se vyšetřující seržant rozhodne přizvat k případu Annette Martin. Ta od vyšetřovatelů dostává pouze základní informace jako datum Pradova narození či jeho působení v armádě.

Žena přesto dokáže poskytnout pozoruhodné detaily týkající se jeho zmizení. Zmiňuje například, že při svém odchodu cosi držel v ruce a že v jeho bytě převažuje zelená barva. To jsou informace, které zatím mají jen vyšetřovatelé.

Věc, kterou Prado držel v ruce, byl šek na nájem následně odevzdaný bytné a v jeho bytě je skutečně zelené snad úplně všechno.

Mohla Martin tento detail odhadnout na základě Pradova dřívějšího působení v armádě, nebo snad pouhou meditací získává přístup k neomezeným informacím?

Ví i to, že tělo najde pes... Foto: Pixabay
Ví i to, že tělo najde pes… Foto: Pixabay

JE MRTVÝ A NAJDE HO PES

Annette Martin stvrzuje validitu získaných informací tím, že na mapě uprostřed lesnaté oblasti o rozloze 8000 kilometrů čtverečních, což je o něco více než rozloha celého Plzeňského kraje, zakroužkuje malé místo o velikosti asi dvou městských bloků.

Prado je prý mrtvý, jeho tělo se nachází uvnitř vyznačené oblasti a brzy ho najde pátrací pes. Dále Martin v detailech líčí cestu, kterou se muž vydal, a místo, kde se tělo najde. Zároveň doplňuje, že pohřešovaný senior v okamžicích smrti bojoval o dech.

Její slova se do posledního naplní. Pátrací pes brzy nachází tělo Prada v oblasti, kterou vyznačila. Pravděpodobně zemřel přirozenou smrtí tak, jak popsala. Mohou tak přesné informace být pouhá náhoda? Annette Martin toho prý dokáže mnohem více.

Svými téměř čarodějnými metodami dokáže lokalizovat nejen pohřešované osoby, ale i ukradené věci a ztracená zvířata. Věnuje se rovněž léčitelství, v čemž jí prý pomáhají neviditelní duchovní rádci.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 489
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.6tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.7tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.