3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Poltergeist vrhající kameny: Pronásleduje rodinu i do nového bydliště!
Poltergeist vrhající kameny: Pronásleduje rodinu i do nového bydliště!
od 24.2.2022
3.3tis
Na rodinu několik týdnů padaly kameny, foto Pixabay
357
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Přítomnost hlučného ducha se čas od času projevuje převážně tak, že na střechu domu bez neustání dopadly různě velké kameny. Jeden takový případ byl zaznamenán v roce 2019 v Bhútánu, kde neviditelný vrhač kamenů terorizoval rodinu ze Sombeku několik týdnů.

Na rodinu několik týdnů padaly kameny, foto Pixabay Může být na vině kamení padající po strmých stěnách hor? Foto Pixabay Trápení prý způsobuje duch mrtvého pradědečka šamana, foto Pixabay

Rodina z Bhútánu na jihu Asie zažívá muka. Na jejich dům, auto i hlavy dopadají kameny několik trýznivých týdnů a zdá se, že před nimi není úniku. Obětí poltergeista je v tomto případě Sabir Ghalley a jeho početná rodina žijící v himálajské vesnici Sombek.

reklama

Teror začíná 19. listopadu roku 2019, kdy Sabirův patnáctiletý syn Sunil a 76letý otec přespávají v chatrči na pastvinách při pasení dobytka. Kameny toho dne začínají na střechu padat v 7 hodin večer a pokračují celou noc. Následujícího dne se jev opakuje.

Tentokrát je přítomen Sabir Ghalley se svým synem. Kameny začínají na chatrč dopadat už kolem 15:30, dvojice brzy uprchne a pokusí se najít úkryt v chatrči dalších příbuzných, jenže i na tu záhy začnou dopadat kameny.

A navíc jsou postupem času větší a větší, což dvojici přinutí dát se na útěk domů do vesnice. „Něco nás honilo a pronásledovalo nás to celou cestu,“ líčí traumatický zážitek Sabir. Co na vystrašenou rodinu mohlo kameny vrhat a proč?

Může být na vině kamení padající po strmých stěnách hor? Foto Pixabay
Může být na vině kamení padající po strmých stěnách hor? Foto Pixabay

HLEDÁNÍ VINÍKA

Ani ve vesnici však rodina nenajde klidu. Kameny začínají záhy dopadat i na jejich dům, ve kterém žijí všichni pohromadě. A navíc se agresivita neviditelného útočníka stále stupňuje. Několik členů rodiny je dokonce kameny zraněno.

reklama

Babičku rozrušil kámen, který ji zasáhl do spánku a její patnáctiletý vnuk Sunil se dokonce po zásahu kamenem do hlavy ocitá v bezvědomí.

Současný americký publicista a záhadolog Paul Seaburn, který se případu v jednom ze svých článků věnuje, nastiňuje možné přirozené vysvětlení.

Vzhledem k tomu, že vesnice Sombek leží vysoko v Himaláji obklopená skalnatými vrcholy hor, mohla by prý na vině být obyčejná a zcela přirozená eroze. Dopadají na dům Ghalleyových kameny uvolněné z blízké skály? Svědkové popsali situace, které tuto hypotézu spolehlivě vyvrací.

ANI ŠAMAN NEPOMŮŽE

Rodina pozoruje i další charakteristické projevy poltergeista, kdy se pánve a hrnce se přímo před očima členů domácnosti vznesou do vzduchu a proletí místností.

reklama

Kameny rodinu Ghalleyových navíc trefují i v okamžicích, kdy se nenacházejí venku v otevřeném prostoru. Například tehdy, když se Sunil vrací z trhu se svým strýcem a autě.

Okna vozu jsou zavřená, a přesto se prý uvnitř za jízdy objeví několik kamenů, které zasáhnou pasažéry.

Rodina se rozhodne vyhledat spirituální pomoc a obrátí se na šamana. Ten v domě za přítomnosti několika mnichů provede patřičné rituály. V tu dobu se v budově nachází více než 40 osob. Déšť kamenů ovšem neustává.

Šaman prohlašuje, že se s ničím podobným v životě nesetkal. Zaráží ho zejména podivuhodné vlastnosti kamenů, které na dům dopadají. Jeden z nich mu rodina poslala spolu s žádostí o pomoc.

„Ten kámen se třpytil a stal se magnetickým, když jsem ho položil na bronzovou desku a chtěl provést rituál,“ uvádí.

„To mě přesvědčilo, že něco není v pořádku, a rozhodl jsem se jet do Sombeku.“ Zásah šamana však rodině nijak neuleví a kameny na střechu dnem i nocí padají dál. Je snad zdejší duch odolný proti vymítacím rituálům?

Trápení prý způsobuje duch mrtvého pradědečka šamana, foto Pixabay
Trápení prý způsobuje duch mrtvého pradědečka šamana, foto Pixabay

RODINNÉ BŘEMENO

Šaman po návštěvě domu dospěje k závěru, že vrhačem kamenů je ve skutečnosti rozzlobený duch zesnulého pradědečka, který byl rovněž šamanem. Po smrti byl prý pohřben bez příslušných rituálů vinou čehož nemůže v posmrtném životě najít klid.

Někteří vyšetřovatelé ale tuto verzi odmítají nebo ji považují až za druhotnou. Dokonce i rodina a její sousedé si začínají všímat, že se jevy odehrávají pouze za přítomnosti patnáctiletého Sunila, který navíc začíná upadat do podivných transů.

Někteří to považují za důkaz, že se v chlapci probouzejí nadpřirozené schopnosti a sám se po vzoru svého prapředka stává šamanem. Může to být právě on, kdo, byť nevědomky, spustil déšť kamenů?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 185
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.9tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o