reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Paranormální jevy
Poltergeist vrhající kameny: Pronásleduje rodinu i do nového bydliště!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 24.2.2022
3.3tis
Na rodinu několik týdnů padaly kameny, foto Pixabay
357
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Přítomnost hlučného ducha se čas od času projevuje převážně tak, že na střechu domu bez neustání dopadly různě velké kameny. Jeden takový případ byl zaznamenán v roce 2019 v Bhútánu, kde neviditelný vrhač kamenů terorizoval rodinu ze Sombeku několik týdnů.

Na rodinu několik týdnů padaly kameny, foto Pixabay Může být na vině kamení padající po strmých stěnách hor? Foto Pixabay Trápení prý způsobuje duch mrtvého pradědečka šamana, foto Pixabay

Rodina z Bhútánu na jihu Asie zažívá muka. Na jejich dům, auto i hlavy dopadají kameny několik trýznivých týdnů a zdá se, že před nimi není úniku. Obětí poltergeista je v tomto případě Sabir Ghalley a jeho početná rodina žijící v himálajské vesnici Sombek.

Teror začíná 19. listopadu roku 2019, kdy Sabirův patnáctiletý syn Sunil a 76letý otec přespávají v chatrči na pastvinách při pasení dobytka. Kameny toho dne začínají na střechu padat v 7 hodin večer a pokračují celou noc.

Následujícího dne se jev opakuje. Tentokrát je přítomen Sabir Ghalley se svým synem. Kameny začínají na chatrč dopadat už kolem 15:30, dvojice brzy uprchne a pokusí se najít úkryt v chatrči dalších příbuzných, jenže i na tu záhy začnou dopadat kameny.

A navíc jsou postupem času větší a větší, což dvojici přinutí dát se na útěk domů do vesnice. „Něco nás honilo a pronásledovalo nás to celou cestu,“ líčí traumatický zážitek Sabir. Co na vystrašenou rodinu mohlo kameny vrhat a proč?

Může být na vině kamení padající po strmých stěnách hor? Foto Pixabay

HLEDÁNÍ VINÍKA

Ani ve vesnici však rodina nenajde klidu. Kameny začínají záhy dopadat i na jejich dům, ve kterém žijí všichni pohromadě. A navíc se agresivita neviditelného útočníka stále stupňuje. Několik členů rodiny je dokonce kameny zraněno.

Babičku rozrušil kámen, který ji zasáhl do spánku a její patnáctiletý vnuk Sunil se dokonce po zásahu kamenem do hlavy ocitá v bezvědomí. Současný americký publicista a záhadolog Paul Seaburn, který se případu v jednom ze svých článků věnuje, nastiňuje možné přirozené vysvětlení.

Vzhledem k tomu, že vesnice Sombek leží vysoko v Himaláji obklopená skalnatými vrcholy hor, mohla by prý na vině být obyčejná a zcela přirozená eroze. Dopadají na dům Ghalleyových kameny uvolněné z blízké skály? Svědkové popsali situace, které tuto hypotézu spolehlivě vyvrací.

ANI ŠAMAN NEPOMŮŽE

Rodina pozoruje i další charakteristické projevy poltergeista, kdy se pánve a hrnce se přímo před očima členů domácnosti vznesou do vzduchu a proletí místností. Kameny rodinu Ghalleyových navíc trefují i v okamžicích, kdy se nenacházejí venku v otevřeném prostoru.

Například tehdy, když se Sunil vrací z trhu se svým strýcem a autě. Okna vozu jsou zavřená, a přesto se prý uvnitř za jízdy objeví několik kamenů, které zasáhnou pasažéry.

Rodina se rozhodne vyhledat spirituální pomoc a obrátí se na šamana. Ten v domě za přítomnosti několika mnichů provede patřičné rituály. V tu dobu se v budově nachází více než 40 osob. Déšť kamenů ovšem neustává.

Šaman prohlašuje, že se s ničím podobným v životě nesetkal. Zaráží ho zejména podivuhodné vlastnosti kamenů, které na dům dopadají. Jeden z nich mu rodina poslala spolu s žádostí o pomoc. „Ten kámen se třpytil a stal se magnetickým, když jsem ho položil na bronzovou desku a chtěl provést rituál,“ uvádí.

„To mě přesvědčilo, že něco není v pořádku, a rozhodl jsem se jet do Sombeku.“ Zásah šamana však rodině nijak neuleví a kameny na střechu dnem i nocí padají dál. Je snad zdejší duch odolný proti vymítacím rituálům?

Trápení prý způsobuje duch mrtvého pradědečka šamana, foto Pixabay

RODINNÉ BŘEMENO

Šaman po návštěvě domu dospěje k závěru, že vrhačem kamenů je ve skutečnosti rozzlobený duch zesnulého pradědečka, který byl rovněž šamanem. Po smrti byl prý pohřben bez příslušných rituálů vinou čehož nemůže v posmrtném životě najít klid.

Někteří vyšetřovatelé ale tuto verzi odmítají nebo ji považují až za druhotnou. Dokonce i rodina a její sousedé si začínají všímat, že se jevy odehrávají pouze za přítomnosti patnáctiletého Sunila, který navíc začíná upadat do podivných transů.

Někteří to považují za důkaz, že se v chlapci probouzejí nadpřirozené schopnosti a sám se po vzoru svého prapředka stává šamanem. Může to být právě on, kdo, byť nevědomky, spustil déšť kamenů?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.4tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.5tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]