Skip to content

Poltergeist z Jaboticabalu: Útoky temných sil dohnaly dívku v sebevraždě!

V 60. letech se v Brazílii odehrává jeden z nejnásilnějších případů poltergeista, jehož obětí je teprve 11letá dívenka. Celý případ po letech končí její sebevraždou. Stojí za smrtí dívky nadpřirozené síly, nebo snad prokletí z minulého života, jak dívce tvrdí tamní médium?

Rodina Ferreirových žije v městečku Jaboticabal na jihu Brazílie a mezi svými spoluobčany se těší respektu a úctě. Jako většina dalších Brazilců patří mezi katolíky, kteří žijí skromným a spořádaným životem.

Ten se ovšem obrátí naruby během prosince roku 1965, kdy rodina zaznamená první útoky neznámých sil. Ty se později stupňují a navíc se v centru všeho dění ocitá teprve jedenáctiletá dcera Maria Jose, kterou poltergeist fyzicky týrá.

Její zranění jsou nezřídka bolestivá a brutální. Navzdory snahám od spiritistů a médií se zdá, že dívce není pomoci. Objevuje se dokonce tvrzení, že je její utrpení způsobeno tíhou činů, které spáchala v minulém životě.

O několik let později je Maria Jose nalezena mrtvá. Jakou roli v jejím úmrtí hrají trýznivé útoky poltergeista? A jakou vinu na nich dívenka skutečně nese?

DÉŠŤ CIHEL

Ze zdokumentovaných případů víme, že poltergeist mnohdy přichází plíživě a jeho první projevy bývají nenápadné. Ten z Jaboticabalu je ovšem jiný. Série podivných událostí začíná v okamžiku, kdy v domě zdánlivě odnikud přistane první cihla.

Protože na dvorku u domu leží hromada podobných cihel, v prvních okamžicích se rodina domnívá, že ji do dovnitř hodil nějaký vandal. Jenže cihly uvnitř domu dnem i nocí s rachotem dopadají dál. „Zdálo se, že přicházejí odnikud.

Po několika dnech padajících cihel rodina začala věřit, že se ocitla v přítomnosti zlého ducha. Zavolali exorcistu, aby provedl vymítání, ale to věci jen zhoršilo,“ líčí americká spisovatelka Rosemary Ellen Guiley (*1950). Kněz sám pozoruje, jak se domem samovolně přesouvají objekty nebo se zhmotňují cihly a posléze dopadají na zem. Neváhá proto rituál provést. Záhy se obyvatelé domu ocitají doslova pod palbou stále větších cihel, které létají skrz okna či dveře a ničí vše, co má nějakou cenu.

Snaží se duch dát najevo, co rodina pokusy o vymítání riskuje?

O případu píše záhadoložka Rosemary Ellen Guiley.
PODIVNÉ VLASTNOSTI

Po neúspěšném exorcismu v domě kromě cihel začíná létat i nábytek či potraviny. Některé věci mizí a objevují se na zcela jiném místě. Všechny porcelánové nebo skleněné objekty v domě byly zlikvidovány během pár týdnů.

Rosemary Guiley ve své knize Encyklopedie duchů a strašidel zmiňuje rovněž podivné chování a neobvyklé vlastnosti kamenů, které se v domě zhmotňují. Padající kameny několikrát zasáhnou i členy domácnosti.

Ti ovšem popisují, že to je jako by je zasáhl jen stlačený vzduch. Pozorován je také kámen, který přilétl ze stropu, cestou k podlaze se rozpůlil, každá ze dvou částí pak letěla dál jiným směrem. Když jsou tyto dvě části jsou sebrány z podlahy, ukáže se, že mezi nimi působí nezvyklá přitažlivost, jako by snad byly z magnetu.

Znamená to, že poltergeist z Jaboticabalu dokáže měnit strukturu a vlastnosti objektů?

POMŮŽE DENTISTA?

Dalším, koho rodina žádá o pomoc, jejich soused João Volpe. Ten se sice živí jako dentista, ale ve volném čase se věnuje spiritismu. Ten zjišťuje, že Maria Jose měla už před prvními projevy poltergeista mnoho „neviditelných kamarádů“, z čehož usuzuje, že dívka je ve skutečnosti nevědomky přirozeným médiem.

A možná právě to v kombinaci s nějakým druhem nespokojenosti v rodině umožňuje poltergeistovi se projevit. Funguje snad malá Maria nevědomky jako brána do světa neviditelných entit? Volpe vezme dívku na několik dnů k sobě s tím, že se pokusí problém vyřešit.

Na několik dnů skutečně zavládne klid, ale pak se vrátí do starých kolejí a kameny se za přítomnosti dívky zhmotňují i v domě zubaře. Celkem jich se u něj objeví 312 kamenů, z nichž jeden váží 3,7 kilogramu!

To je dost na to, aby někdo mohl přijít k ošklivému úrazu. A jak se později ukáže, tyto síly mají skutečně v úmyslu ubližovat.

Potýkala se malá dívka s démonickými silami?
VE STŘEDU DĚNÍ

Zatímco ostatní členové domácnosti jsou zřejmě před útoky tajemných sil zřejmě v bezpečí, nedá se totéž říct o malé dívce, kolem níž se jevy soustřeďují. Na ní naopak různé předměty dopadají až s násilnou intenzitou.

Obrazy či zrcadlo, jsou servány ze zdí a vrženy na dívku. Jindy na ní přistane židle či dokonce pohovka. Když Maria Jose spí, poltergeist přes její nos a ústa drží sklenice nebo hrnky, jako kdyby se ji pokoušel udusit.

Na jejím těle se objevují modřiny a stopy po kousnutí. A to i na místech, kam by si sama nedosáhla, takže je vyloučeno, že by si dívka ubližovala sama. Výjimkou nejsou ani okamžiky, kdy děvče náhle bolestně vykřikne a na jejím těle, aniž by se ji kdokoliv dotkl, se začne objevovat zarudlá skvrna, jako by ji uhodila neviditelná ruka.

Zaznamenány byly také útoky sexuálního charakteru. Přeje si někdo, aby děvče trpělo?

Kostel v brazilském Jaboticabalu.
UTRPENÍ SE STUPŇUJE

Čtyřicet dnů poté, co se v domě Ferreirových objevila první cihla, dochází k dalšímu trýznivému útoku. Dívce se hluboko pod kůží na její levé patě začnou objevovat zapíchané jehly. Při jednom takovém incidentu ji lékaři museli z kotníku odstranit 55 jehel!

Neméně brutální je také útok, k němuž dojde 14. března 1966. Tou dobou je dívka ve škole a během přestávky obědvá, když její šaty náhle vzplanou. Proč ale poltergeist útočí právě na ní? Zdá se, že tajemné síly začnou toho dne své pole působnosti rozšiřovat.

Ještě téhož dne totiž vznikne požár i v ložnici souseda Volpeho, který si přivodí těžké popáleniny, když popadne polštář hořící zevnitř.

NENÍ CESTY ZPĚT

Po těchto útocích si rodina na pomoc zavolá další médium. Tím je slavný brazilský spiritista Chico Xavier (1910–2002). Od něj se dozvídá, že Maria prý byla v minulém životě čarodějnicí, která někoho zabila a nyní ji pronásleduje pomstychtivý duch její někdejší oběti.

Xavier také varuje, že ducha není možno se zbavit. O něco později ale jevy přeci jen ustanou, nebo se přinejmenším zmírní. Jenže už pět let poté, v době, kdy se kolem dívky žádné útoky neznámých sil neodehrávají, je nešťastná Maria Jose nalezena mrtvá.

Podle všeho spáchala sebevraždu otrávením. Mohl za to právě duch její oběti?

K případu je přivolán i spiritista Chico Xavier.

Foto: wall.alphacoders.com, trip-suggest.com, www.coasttocoastam.com, agamya.wordpress.com, thingsthatsuck.info
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vnučka získala v tomto životě jen samé bonusy
skutecnepribehy.cz

Vnučka získala v tomto...

Petruška je talentovaná, krásná a...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Utajený rozchod s vodákem?
nasehvezdy.cz

Utajený rozchod s vodákem?

Hvězda Sestřiček Kristýna...
Čatní z paprik
tisicereceptu.cz

Čatní z paprik

V této skvělé omáčce se potkává sladkost...
Likvidace polské elity: Soutěž SS se sovětskou NKVD
epochaplus.cz

Likvidace polské elity:...

Zatímco se zbytky polské armády snaží utéct a...
Zakázané epizody dětských pořadů, které neměl nikdo vidět
epochaplus.cz

Zakázané epizody dětských...

Každý z vás má nejspíše svůj...
Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Už nejen hrubá a hladká…
epochalnisvet.cz

Už nejen hrubá a hladká…

Vyznáte se v moukách?  Na pultech se objevují...
Nová indukční varná deska s integrovaným odsavačem par od Miele
iluxus.cz

Nová indukční varná deska s...

Kombinace indukční varné desky a efektivního odsavače par...
Nejlepší řízek na světě
panidomu.cz

Nejlepší řízek na světě

Samozřejmě řeknete, že ho uměla vaše maminka nebo...
Došlo na dobře utajený rozchod?
nasehvezdy.cz

Došlo na dobře utajený...

S MATĚJEM MATUŠKOU (41)...
Rozhledna Krásenský vrch: Kamennou věž společnými silami vybudovala celá obec
epochanacestach.cz

Rozhledna Krásenský vrch:...

Cesta vzhůru po...