Domů     Paranormální jevy
Poltergeist ze Zimbabwe: Neznámá síla vrhá na dům kameny!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 14.7.2021
3.5tis
Dům si ocitl pod palbou kamenů, foto Pixabay
653
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Na rodinný dům v Zimbabwe začaly nepřetržitě dopadat kameny. Kameny na střechu padají ve dne i v noci, přitom je prokazatelně nikdo nevrhá. Vesničané obviňují gobliny, další vyšetřovatelé paranormálních jevů však věří, že za útoky stojí poltergeist.

Dům si ocitl pod palbou kamenů, foto Pixabay Kameny prý nemůže vrhat žádný člověk, foto Pixabay Vesničané obviňují gobliny, foto John Dickson Batten / Creative Commons / volné dílo Vrhání kamenů na střechu je jedním z typických projevů poltergeista, foto Pixabay

Je již známo, že pojmem poltergeist jsou označováni hluční duchové, kteří se v ranném stádiu své aktivity nejčastěji projevují různým klepáním a boucháním. Když se řekne poltergeist, mnozí si představí spíše neviditelnou sílu, která přemisťuje nábytek a po obyvatelích postiženého domu vrhá různé předměty.

Existuje ale ještě další forma poltergeista. V minulosti byly již mnohokrát zaznamenány případy, kdy se přítomnost hlučného ducha projevovala převážně tak, že na střechu domu bez neustání dopadly různě velké kameny.

Prokazatelně je na dům nevrhal žádný člověk a déšť kamenů někdy trval celé dny i noci. Někdy se dokonce kameny zhmotňovaly přímo v domě postižené rodiny. V posledních letech je několik podobných případů hlášeno ze Zimbabwe.

Rodiny uvnitř domů nemohou kvůli sprše kamenů spát. Nikdy se však nepodaří zjistit, odkud kameny na jejich střechu přilétají a proč. Oběti vylučují, že by je vrhal kdokoliv z okolí. Stojí za vším neviditelná zlomyslná síla?

Kameny prý nemůže vrhat žádný člověk, foto Pixabay

NIKDE NIKDO

Nejčerstvější zaznamenaný případ byl v tisku popsán koncem letošního února. Noviny tehdy informují o rodině z Gwandy v jihozápadním Zimbabwe, která se údajně ocitla pod útokem paranormálních sil.

„Děje se to už nějakou dobu, že nám na střechu padají kameny,“ svěřuje se Portia Zhou, jejíž domácnost a členové rodiny se náhle ocitli v ohrožení.

Zhou se s prosbou o pomoc obrátí i na své sousedy, kteří následně prohledají okolí domu. Nenajdou nikoho, přesto kameny na dům dopadají stále, což budí strach nejen u postižené rodiny, ale i u obyvatel okolních domů.

„Když nám to sousedka přišla říct, mysleli jsme si, že je to vtip, dokud mi obrovský oblázek neproletěl kolem nohy. Odcházím z doma a budu spát u švagrové,“ vypovídá jeden ze svědků. Ani tentokrát ale nikdo nezaznamenal jakéhokoliv viníka. Pokud ale kameny nevrhá žádný z nazlobených sousedů, kdo tedy?

Vesničané obviňují gobliny, foto John Dickson Batten / Creative Commons / volné dílo

SÍLA SE STUPŇUJE

Někteří vesničané věří, že se sousedství ocitlo pod útokem goblinů. Ve zdejším folkloru goblinové zastávají úlohu zlomyslných skřetů, jejichž jediným cílem je škodit. Dokáží prý páchat škody na majetku, plašit dobytek, zneužívat ženy a vraždit muže.

V Zimbabwe je víra v gobliny silně zakořeněná, protože sousedé postižené rodiny o viníkovi téměř nepochybují. Vyšetřovatelé paranormálních jevů ze západu ovšem za viníka považují spíše poltergeista, neboť vrhání kamenů na dům je jedním z jeho charakteristických projevů. Tím dalším je stupňující se agresivita, kterou Portia Zhou také zaznamenala.

„Zpočátku jsme si mysleli, že to jsou zloději nebo někdo, kdo si z nás dělá legraci. Až do chvíle, kdy se kamenování rozmohla natolik, že útoky přicházejí i za bílého dne,“ uvádí žena.

Otázkou zůstává, co poltergeista do domu přivedlo. Jeho projevy obvykle bývají spuštěny buď nějakými změnami v domácnosti, například rekonstrukcí domu, nebo dlouhodobou frustrací mladšího člena rodiny. O tom se ale zprávy nezmiňují. Z jakého důvodu si neznámé síly vybraly za cíl právě tuto rodinu?

Vrhání kamenů na střechu je jedním z typických projevů poltergeista, foto Pixabay
Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 1.12.2021 2.8tis
Arabská vesnice duchů je prý od doby, co ji opustili lidé, obývána zlomyslnými džiny. Ti, kteří překonají strach a přiblíží se, slýchají celou škálu děsivých zvuků a pozorují různá zjevení míhající se mezi rozpadlými budovami. Pověsti hovoří také o nešťastnících, kteří po setkání s místními džiny nadobro zešíleli. Kdysi prosperující vesnice lovců perel Al Jazirat […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 2.8tis
V září roku 2011 se na internetu objeví video, které způsobí velký poprask. Vypadá to totiž, jako by na něm byl k vidění duch dívenky procházející obchodem. Je na snímku skutečně zachyceno něco neobvyklého? Nebo se spíš jedná o podvod?     Záběry mají pocházet z Leedsu (Velká Británie) z jednoho obchodu s mobilními telefony. […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 3.1tis
Ve městě Sherman v Texasu stojí obchod. Na první pohled jde o prodejnu, jakých je možné nalézt po celém světě stovky. Tahle se ale zdá být naprosto jiná!     Události, které nahraje bezpečnostní kamera 23. června 2012, totiž dovedou některé zaměstnance k domněnce, že v obchodě straší. Co je vidět na filmovém materiálu? Skutečně […]
od Lucie Kubešová 29.11.2021 3.0tis
Vznik zámku Červená Řečice měl podobnou historii, jako celá řada jiných. Nejprve na tomto místě vznikla asi ve druhé polovině 13. století tvrz. Ta byla následně ve 14. století rozšířena a opevněna na hrad. A ten byl zase někdy v polovině 16. století přestavěn na renesanční zámek, který od roku 1620 mělo v majetku pražské […]
od Nelly Černohorská 28.11.2021 2.4tis
Tajemné hračky, o nichž se tvrdí, že je posedli duchové a démoni, děsí lidi od nepaměti, zvlášť jedná-li se o panenky. Ať už jde o hadrové loutky, nebo starožitné kousky s porcelánovou hlavou, historky s nimi spojené jsou opředeny tajemstvími a pošimraly představivost nejednoho tvůrce. Robert námořník V roce 1906 žil v Key West na Floridě chlapec […]