25. září 2021: Na středověkém anglickém hradě Clitheroe vyfotí tým lovců duchů údajně hned tři přízračné bytosti.
Domů     Paranormální jevy
Pomáhala vojákům v 1. světové válce nadpřirozená kavalérie?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 21.4.2022
2.7tis
Měli vojáci jen vidiny, nebo jim skutečně na pomoc přišla paranormální posila? FOTO: Pixabay
282
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Spatřit možného ducha je jedna věc, ale co když se bavíme rovnou o celé přízračné kavalérii, o desítkách duchů naráz? Jak je možné něco takového racionálně vysvětlit?

Měli vojáci jen vidiny, nebo jim skutečně na pomoc přišla paranormální posila? FOTO: Pixabay Pomohlo vojákům ve válce přízračné jezdectvo? Mnozí věří, že ano! FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Ani 26. srpna 1914 není na západní frontě klid, zuří zrovna bitva u francouzského Le Cateau. A právě odtud máme zprávy o jezdcích, kteří jako kdyby se vůbec nebáli o svůj život. Zjevovali se po celém bojišti, řítili se skrze střely nepřátel, někdy je dokonce i napadali a zase mizeli v prachu a dýmu, jako kdyby se rozplynuli!

Reportáž o nevysvětlitelném úkazu přinesl britský deník Daily Mail. Šlo o výpověď očitého svědka, plukovníka britských expedičních sborů, které během 1. světové války pomáhaly Francii. Hovoří o situaci během jednoho z pozdních přesunů.

„Jel jsem ve skupince s dalšími dvěma důstojníky. Povídali jsme si, byli jsme tak unavení, že jsme se snažili hlavně neusnout. A jak jsme tak jeli, všiml jsem si, že v polích po obou našich stranách vidím početný sbor jezdectva.

Působili jako ucelená jednotka a zdálo se, že jedou stejným směrem jako my a že s námi drží tempo,“ řekl plukovník. Prý je takhle pozoroval asi dvacet minut, jeho společníci mezitím úplně ztichli. Nakonec jim řekl, co v polích vidí.

Ukázalo se, že všichni pozorují to samé, po stejný čas. Došli tedy k přesvědčení, že je to skutečná kavalérie. Ale odkud se tu vzala? Důstojník si bere několik mužů a jede neznámým společníkům naproti. Jenže nikoho už nemůžou najít. Nikde ani stopy po žádných jezdcích a noc je čím dál temnější.

Pomohlo vojákům ve válce přízračné jezdectvo? Mnozí věří, že ano! FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Díky bohu, že jsou tady

Záhadné jezdectvo spatří během války i další vojáci. A nejde jen o svědectví pár mužů, existují výpovědi celých vojenských jednotek! Pohrávala si s nervózními a rozrušenými muži jejich psychika? Viděli věci, které tam nebyly?

Oni sami jsou o pravdivosti svých zážitků přesvědčeni. Tak jako korporál Johnstone, který vypovídal pro britský večerník The London Evening News. Tehdy se po náročné celodenní a celonoční cestě blížili k nejzazšímu bodu ústupu, nacházeli se zrovna na předměstí francouzského Langy, blízko Paříže.

„Už svítalo k dalšímu dni, světlo se probouzelo. Najednou jsme před sebou viděli obrovské skupiny kavalérie, seřazené jak při přehlídce. Byli to samí velcí chlapi na krásných urostlých koních. Pamatuji si, že jsem se otočil na kamarády z jednotky a říkám:

‚Díky bohu, už nejsme daleko od Paříže! Koukněte je tu francouzská kavalérie,‘“ vzpomínal Johnstone. I ostatní jezdectvo viděli zcela jasně. Jenže jak se k nim přibližovali, k jejich úžasu se jezdci začali vytrácet.

Zůstala po nich jen mlha a mrazení v zádech vojáků. „Jsem si naprosto jistý, že jsem ty jezdce viděl a že neexistovali pouze v mé představivosti. Nesnažím se tu vytvářet žádnou záhadu – říkám jen fakta,“ uzavřel své povídání Johnstone.

reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 1.2tis
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 1.8tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 2.2tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]
od Eva Soukupová 21.9.2022 2.9tis
Podle přesvědčení rozšířeného zejména mezi parapsychology jsou děti citlivější vůči všemožným paranormálním jevům. Dokáží například vidět duchy a jiné nehmotné entity, což často děsí nejen je, ale i jejich rodiče. Setkání, které v dětství prožila dnes již dospělá Diane Davis, je ale jiné než ta ostatní.     Setkání s nadpřirozenou entitou, které popsala dnes […]
od Dalibor Vrána 21.9.2022 3.1tis
Pokud chcete strávit noc jako v hororu, stačí se podle všeho ubytovat v hotelu Fort Garry, který najdete v kanadském městě Winnipeg. Konkrétně by měl být vaším cílem pokoj č. 202, protože zdejší nadpřirozené jevy jsou jako z fantazie spisovatele Stephena Kinga (*1947)! Okolo roku 1920 tu tráví svatební noc páreček novomanželů. Co čert nechtěl, […]