30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Pozorování meteoritů se mělo pro amerického vojáka změnit v setkání s UFO
Pozorování meteoritů se mělo pro amerického vojáka změnit v setkání s UFO
od 22.12.2020
4.0tis
Setkal se americký voják skutečně s UFO? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
37
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Ve dni volna vyrazil pozorovat meteority. Osud měl ale pro americké vojáka Charlese Moodyho v létě roku 1875 připravenou jinou, mnohem podivnější podívanou.

Setkal se americký voják skutečně s UFO? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Moody byl podle všech spolehlivý a upřímný člověk. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Moody sloužil v Novém Mexiku. A několik dní volna chtěl strávit v poušti pozorováním vesmírných objektů, o které se zajímal. Při pozorování meteoritů však muž v noci zahlédl i něco jiného – objekt ve tvaru disku, který se pohyboval oblohou.

reklama

Moodymu stroj nepřipomínal žádný letoun, který kdy viděl. Stroj, jako by snad Moodyho viděl, začal přistávat nedaleko od něj. A poté se v těsné výšce nad zemí vydal k němu.

Vyděšený Moody se rozběhl zpět ke svému autu, aby stroji unikl. V zářících oknech létajícího talíře prý navíc zahlédl temné siluety postav. Odjet už ale nedokázal, motor auta s ním odmítal spolupracovat.

Stejně tak Moodyho mysl prý přestávala fungovat, jak na něj začaly padat mrákoty. Ve chvíli, kdy už voják očekával, že ztratí vědomí, se náhle talíř prudce vznesl a zmizel. Otupělost náhle zmizela a stejně tak motor auta okamžitě nastartoval.

Ztracená hodina času

V další chvíli Moody zjistil, že přece jenom nejspíše ztratil vědomí. Během setkání, které se mu zdálo krátké, totiž uplynula celá hodina.

reklama

Moody si lámal hlavu s tím, co se s ním hodinu dělo- A to tím spíše, že se mu po pár dnech objevila na zádech podivná neznámá vyrážka.

Vojákovi se v následujících týdnech měly zdát podivné sny, ve kterých vesmírný stroj ihned neodletěl, ale vystoupila z něj dvojice nejasných postav. Ty ve snech s vojákem chvíli zápasily. Nakonec jej přemohly, když ho do zad zasáhla neznámá zbraň.

Postavy pak ve snech Moodyho vzaly do svého letounu a ukazovaly mu něco, co voják nerozeznal. Byly to ale jen sny, nebo se Moodymu vracely vzpomínky na onu ztracenou hodinu času?

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 28.11.2022 2.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap
od 23.11.2022 3.2tis
Samota Františkov nedaleko Kvildy na Šumavě je dlouhodobě v hledáčku hledačů pokladů z 2. světové války. Vyprávějí se o ní totiž téměř neuvěřitelné příběhy. Po obsazení Němci se tu údajně měly začít ukrývat důležité písemnosti a možná dokonce cenné nacistické poklady či alespoň přístupové kódy k nim.     Před válkou objekty ve zdejš