reklama
4. července 1969: Tajemný vrah útočí v Kalifornii na další milenecký pár, brzy poté se začíná vysmívat policii a získává přezdívku, pod níž je znám dodnes – Zodiac.
Domů     Vesmír a technologie
Pozorování meteoritů se mělo pro amerického vojáka změnit v setkání s UFO
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 22.12.2020
4.0tis
Setkal se americký voják skutečně s UFO? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
37
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Ve dni volna vyrazil pozorovat meteority. Osud měl ale pro americké vojáka Charlese Moodyho v létě roku 1875 připravenou jinou, mnohem podivnější podívanou.

Setkal se americký voják skutečně s UFO? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Moody byl podle všech spolehlivý a upřímný člověk. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Moody sloužil v Novém Mexiku. A několik dní volna chtěl strávit v poušti pozorováním vesmírných objektů, o které se zajímal. Při pozorování meteoritů však muž v noci zahlédl i něco jiného – objekt ve tvaru disku, který se pohyboval oblohou.

Moodymu stroj nepřipomínal žádný letoun, který kdy viděl. Stroj, jako by snad Moodyho viděl, začal přistávat nedaleko od něj. A poté se v těsné výšce nad zemí vydal k němu.

Vyděšený Moody se rozběhl zpět ke svému autu, aby stroji unikl. V zářících oknech létajícího talíře prý navíc zahlédl temné siluety postav. Odjet už ale nedokázal, motor auta s ním odmítal spolupracovat.

Stejně tak Moodyho mysl prý přestávala fungovat, jak na něj začaly padat mrákoty. Ve chvíli, kdy už voják očekával, že ztratí vědomí, se náhle talíř prudce vznesl a zmizel. Otupělost náhle zmizela a stejně tak motor auta okamžitě nastartoval.

Ztracená hodina času

V další chvíli Moody zjistil, že přece jenom nejspíše ztratil vědomí. Během setkání, které se mu zdálo krátké, totiž uplynula celá hodina. Moody si lámal hlavu s tím, co se s ním hodinu dělo- A to tím spíše, že se mu po pár dnech objevila na zádech podivná neznámá vyrážka.

Vojákovi se v následujících týdnech měly zdát podivné sny, ve kterých vesmírný stroj ihned neodletěl, ale vystoupila z něj dvojice nejasných postav. Ty ve snech s vojákem chvíli zápasily. Nakonec jej přemohly, když ho do zad zasáhla neznámá zbraň.

Postavy pak ve snech Moodyho vzaly do svého letounu a ukazovaly mu něco, co voják nerozeznal. Byly to ale jen sny, nebo se Moodymu vracely vzpomínky na onu ztracenou hodinu času?

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 4.7.2022 368
Dle některých vědců existuje ve vesmíru i tzv. bílá díra, která na rozdíl od černé díry, která předměty vysává, předměty odráží. Co  je na tom pravdy?   Zatímco černé díry jsou podle vědců vesmírné objekty, které vše včetně světla pohlcují a z nichž se nic nemůže vrátit ven, k bílým dírám naopak žádná věc proniknout […]
od Dalibor Vrána 4.7.2022 604
Jeden z blízkých spolupracovníků prezidenta USA Billa Clintona (*1946)  Webster Hubbell (*1948) vydává v roce 1997 knihu, v níž mimo jiné zmiňuje, že hned po nástupu Clintona do funkce od něj dostává dva úkoly: Zjistit, kdo zabil Johna Fitzgeralda Kennedyho (1917–1963), a vypátrat, jestli jsou UFO skutečná! Hubbellovy snahy ale končí podle jeho vlastních slov […]
od Jiří Nechanický 2.7.2022 1.3tis
Badatelé v poslední době hledají na stranách Bible důkazy přistání UFO na Zemi. Verše první kapitoly knihy proroka Ezechiela z 6. století před naším letopočtem mluví záhadně: „Viděl jsem, jak se přihnal bouřlivý vítr od severu, veliké mračno a šlehající oheň; okolo něho byla zář a uprostřed ohně jakýsi třpyt oslnivého vzácného kovu.“ Boží zjevení, nebo UFO? Ezechiel […]
od Mirek Brát 30.6.2022 1.3tis
Připomínat na začátku hlavních školních prázdnin události z měsíce září, zní možná sluchovým receptorům školáků a studentů poněkud provokativně, ale nemůžeme jinak. Ani po více letech nejsou tajemné události, ke kterým došlo 16. září 1994 v zimbabwském zemědělském centru Ruwa, uspokojivě vysvětleny! O co se jednalo? Celkem šedesát dva studentů a žáků ve věku od šesti do […]
od Filip Appl 28.6.2022 2.7tis
Vývoj robotů jde dopředu skutečně mílovými kroky. Dokládá to i oznámení miliardáře Elona Muska, šéfa americké společnosti Tesla. Právě ta nyní vyvíjí nového humanoidního robota jménem Optimus. Optimus má měřit 173 centimetrů a vážit 57 kilogramů. Je naprogramován tak, aby se dokázal orientovat v prostoru a plnit jednoduché povinnosti. Pomáhat by měl v továrnách a […]