Skip to content

Zkouší na mě tajné zbraně, tvrdil revolucionář. Vláda USA vše vyvrátila

Podivuhodný životní příběh má za sebou muž jménem Albizu Campos z Portorika. Tento politik bojoval proti americkým vlivům v této zemi a v roce 1924 se stal členem portorikánské národní strany. Brzy na to se dokonce dostal do čela této politické organizace.

Campos se za své politické snahy několikrát dostal do vězení, Naposledy pak v roce 1951, kdy byly odhaleny plány Portorikánců na vraždu amerického prezidenta Harryho Trumana. Ve vězení La Princesa, které je nejstarším v Portoriku, se zdravotní stav revolucionáře prudce zhoršil. Zatímco FBI dávala vinu náročným vězeňským podmínkám, Campos věřil, že na něm Američané zkouší tajné zbraně s radioaktivním účinkem.

Radiace nebo šílenství?

Oficiální verzi, že Campos ve vězení zešílel, však nahlodalo tvrzení doktora Orlanda Damuye, který tvrdil, že na těle revolucionáře našel popáleniny způsobené radiací. I přes to, že Damuy tuto skutečnost dokázal několika testy, nebyla oficiální verze Camposova úmrtí, ke kterému došlo po několika letech strávených ve vězení, nikdy znovu prošetřena. Kromě podivných okolností Camposovi smrti, kterou podle něj zapříčinily tajné zbraně americké vlády, se také traduje, že revolucionářova duše přetrvává ve vězení dodnes. Potvrdilo to například několik členů ostrahy, kteří po nocích slyšeli nelidský řev člověka i v místech, kde bylo vězení prázdné.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články