Skip to content

Před výbuchem Černobylu byl prý v oblasti pozorován záhadný okřídlený muž

Podle četných zpráv byla na jaře roku 1986 ve městě Pripjať na území dnešní Ukrajiny pozorována zvláštní bytost, podobná legendárnímu Mothmanovi. Jen několik dnů poté, co se entita nechá spatřit, jak krouží nad jadernou elektrárnou Černobyl, dojde k neštěstí.

Reaktor Černobylu po výbuchu, foto Wikimedia Commons

V noci na 26. dubna otřese městem mohutná exploze reaktoru následovaná dalšími výbuchy. Téměř okamžitě uniká do atmosféry radioaktivní mrak. Na místo přijíždějí záchranáři a hasiči, kteří nemají nejmenší tušení, s jak nebezpečnou situací se zrovna potýkají.

Zasahují tak bez jakékoliv ochrany proti radiaci, čímž se nevědomě vystavují smrtelnému riziku. Na následky ozáření bezprostředně umírá 31 obětí, následně se v zamořených oblastech rodí znetvořené děti a zvířata.

Lidé na komplikace spojené s únikem radiace umírají po tisících. Podle prvotní studie má na následky exploze zemřít 30 tisíc až 40 tisíc obětí. Připravil je o život právě Mothman?

Nad elektrárnou prý přelétával obrovský okřídlený humanoid, foto Wikimedia Commons
VIDĚLI HO I ZÁCHRANÁŘI

Mnoho obyvatel města Pripjať prý již několik dnů před explozí pozorovalo obřího černého ptáka, jak zlověstně krouží nad komplexem jaderné elektrárny. Viděli ho i zdejší vylekaní pracovníci. A ti, kteří ho spatřili z menší vzdáleností, tvrdili, že to byla jakási humanoidní okřídlená postava se zářícíma červenýma očima jako žhnoucí uhlíky.

Svědkové jsou pak pronásledováni děsivými živými nočními můrami a v noci je údajně obtěžují záhadné telefonní hovory, při nichž volající buď hned zavěsí, nebo spustí proud výhrůžek. Záhada se ještě prohlubuje, když se objeví svědectví od záchranářů, kteří byli na místě katastrofy mezi prvními.

I oni údajně viděli okřídlenou entitu, která se prochází kolem. Šlo o stejného tvora, který před lety děsil Point Pleasant? Objevuje se i tvrzení, že černobylský okřídlený muž je pouhým mýtem, který se inspiroval právě Mothmanem.

„Neexistuje žádný důkaz, že by okřídlené zvláštnosti byly pozorovány před černobylskou havárií,“ pochybuje americký kryptozoolog Loren Coleman (*1947). Vytvořila monstrum z Pripjati jen lidová představivost?

Nebo za nedostatek důkazů může spíš fakt, že pozorování obřího „ptáka“ se v dané době jednoduše nemohlo dostat do novin?

Tvor by prý mohl být exotický druh jeřába, foto Wikimedia Commons
ANDĚL, NEBO MONSTRUM Z PEKEL?

Ať už je to jakkoliv, obě entity mají mnoho společného a rozlousknutí záhady Mothmana, který je údajně zodpovědný za řadu katastrof v Point Pleasant, kde se zjevoval, by mohlo vnést světlo i do případu jeho sovětského nástupce.

Mezi odborníky ohledně můřího muže z Point Pleasant panuje často přesvědčení, že mohlo jít o nějaký exotický druh jeřába. Rozpětí křídel těchto ptáků totiž dosahuje až 2,5 metru. Očití svědkové ale tuhle možnost vylučují.

Na vlastní oči mothmana spatřil i Andy Colvin, který o něm následně napíše knihu. Colvin vyslovuje domněnku, že by mohlo ve skutečnosti jít o anděla, přičemž se odvolává na hinduistické a buddhistické náboženství.

Takový „černý anděl“ se má lidem zjevovat, aby je před nebezpečím varoval, nikoli aby ho sám působil. Varování lidem prý posílá v podobě vizí a snů, a pokud jim příjemci nerozumí, zjeví se sám. Teorii o andělu zkázy podporuje i fakt, že je můří muž později pozorován ještě před dalšími katastrofami.

Jednou z nich jsou například útoky na New York v roce 2001 či zřícení mostu v Minnesotě v roce 2007. Jde pořád o tutéž bytost, nebo je podobných „andělů“ víc?

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Výstřední hrátky Miuccii Prady
epochalnisvet.cz

Výstřední hrátky Miuccii Prady

Talent slavné dědičky je fenomenální a...
Čtyři triky proti lámání nehtů
nasehvezdy.cz

Čtyři triky proti lámání nehtů

Je-li vaše tělo oslabené, vždy se to projeví...
Veršovali samurajové tváří v tvář smrti?
epochalnisvet.cz

Veršovali samurajové tváří v...

Získat hlavu padlého nepřítele je pro...
Obchází zámek Bílovec duch Běty?
epochanacestach.cz

Obchází zámek Bílovec duch...

Renesanční bílovecký...
Hurá do přírody na Hradecku
epochanacestach.cz

Hurá do přírody na Hradecku

Hradecko jako region...
Kroužením proti bolestem
nasehvezdy.cz

Kroužením proti bolestem

Bolest nás upozorňuje, že s tělem není něco v...
Nejdražší kosmetika: Mýdlo za 60 000 korun, krém za 20 000 korun!
epochaplus.cz

Nejdražší kosmetika: Mýdlo za...

Luxusní dřevěná krabička skrývá poklad,...
Exkluzivita v přímém přenosu
rezidenceonline.cz

Exkluzivita v přímém přenosu

Boca Do Lobo, Delightfull, Brabbu, Koket, Maison...
Kapka oleje a kožní problémy jsou pryč
iluxus.cz

Kapka oleje a kožní problémy...

Znáte černuchu setou? O této celkem nenápadné,...
Srdeční selhání je na pořadu dne
21stoleti.cz

Srdeční selhání je na...

Čeští kardiologové varují: zanedbané infarkty, neochota...
Perseverance hlásí úspěšné přistání
epochaplus.cz

Perseverance hlásí úspěšné...

Ve čtvrtek 18. února 2021 ve 21:43...
Darujte plazmu, vyzývají odborníci
21stoleti.cz

Darujte plazmu, vyzývají...

Pacienti po autonehodách, s popáleninami, při...