17. ledna 2012: V Melbourne v Austrálii jsou ze země slyšet záhadné dunivé zvuky. Jejich zdroj je neznámý.
Domů     Paranormální jevy
Před výbuchem Černobylu byl prý v oblasti pozorován záhadný okřídlený muž
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.2.2021
5.4tis
Okřídlený tvor se podobal Mothmanovi, foto Wikimedia Commons
329
SDÍLENÍ
5.4tis
ZOBRAZENÍ

Podle četných zpráv byla na jaře roku 1986 ve městě Pripjať na území dnešní Ukrajiny pozorována zvláštní bytost, podobná legendárnímu Mothmanovi. Jen několik dnů poté, co se entita nechá spatřit, jak krouží nad jadernou elektrárnou Černobyl, dojde k neštěstí.

Okřídlený tvor se podobal Mothmanovi, foto Wikimedia Commons Reaktor Černobylu po výbuchu, foto Wikimedia Commons Nad elektrárnou prý přelétával obrovský okřídlený humanoid, foto Wikimedia Commons Tvor by prý mohl být exotický druh jeřába, foto Wikimedia Commons
Reaktor Černobylu po výbuchu, foto Wikimedia Commons

V noci na 26. dubna otřese městem mohutná exploze reaktoru následovaná dalšími výbuchy. Téměř okamžitě uniká do atmosféry radioaktivní mrak. Na místo přijíždějí záchranáři a hasiči, kteří nemají nejmenší tušení, s jak nebezpečnou situací se zrovna potýkají.

Zasahují tak bez jakékoliv ochrany proti radiaci, čímž se nevědomě vystavují smrtelnému riziku. Na následky ozáření bezprostředně umírá 31 obětí, následně se v zamořených oblastech rodí znetvořené děti a zvířata.

Lidé na komplikace spojené s únikem radiace umírají po tisících. Podle prvotní studie má na následky exploze zemřít 30 tisíc až 40 tisíc obětí. Připravil je o život právě Mothman?

Nad elektrárnou prý přelétával obrovský okřídlený humanoid, foto Wikimedia Commons

VIDĚLI HO I ZÁCHRANÁŘI

Mnoho obyvatel města Pripjať prý již několik dnů před explozí pozorovalo obřího černého ptáka, jak zlověstně krouží nad komplexem jaderné elektrárny. Viděli ho i zdejší vylekaní pracovníci. A ti, kteří ho spatřili z menší vzdáleností, tvrdili, že to byla jakási humanoidní okřídlená postava se zářícíma červenýma očima jako žhnoucí uhlíky.

Svědkové jsou pak pronásledováni děsivými živými nočními můrami a v noci je údajně obtěžují záhadné telefonní hovory, při nichž volající buď hned zavěsí, nebo spustí proud výhrůžek. Záhada se ještě prohlubuje, když se objeví svědectví od záchranářů, kteří byli na místě katastrofy mezi prvními.

I oni údajně viděli okřídlenou entitu, která se prochází kolem. Šlo o stejného tvora, který před lety děsil Point Pleasant? Objevuje se i tvrzení, že černobylský okřídlený muž je pouhým mýtem, který se inspiroval právě Mothmanem.

„Neexistuje žádný důkaz, že by okřídlené zvláštnosti byly pozorovány před černobylskou havárií,“ pochybuje americký kryptozoolog Loren Coleman (*1947). Vytvořila monstrum z Pripjati jen lidová představivost?

Nebo za nedostatek důkazů může spíš fakt, že pozorování obřího „ptáka“ se v dané době jednoduše nemohlo dostat do novin?

Tvor by prý mohl být exotický druh jeřába, foto Wikimedia Commons

ANDĚL, NEBO MONSTRUM Z PEKEL?

Ať už je to jakkoliv, obě entity mají mnoho společného a rozlousknutí záhady Mothmana, který je údajně zodpovědný za řadu katastrof v Point Pleasant, kde se zjevoval, by mohlo vnést světlo i do případu jeho sovětského nástupce.

Mezi odborníky ohledně můřího muže z Point Pleasant panuje často přesvědčení, že mohlo jít o nějaký exotický druh jeřába. Rozpětí křídel těchto ptáků totiž dosahuje až 2,5 metru. Očití svědkové ale tuhle možnost vylučují.

Na vlastní oči mothmana spatřil i Andy Colvin, který o něm následně napíše knihu. Colvin vyslovuje domněnku, že by mohlo ve skutečnosti jít o anděla, přičemž se odvolává na hinduistické a buddhistické náboženství.

Takový „černý anděl“ se má lidem zjevovat, aby je před nebezpečím varoval, nikoli aby ho sám působil. Varování lidem prý posílá v podobě vizí a snů, a pokud jim příjemci nerozumí, zjeví se sám. Teorii o andělu zkázy podporuje i fakt, že je můří muž později pozorován ještě před dalšími katastrofami.

Jednou z nich jsou například útoky na New York v roce 2001 či zřícení mostu v Minnesotě v roce 2007. Jde pořád o tutéž bytost, nebo je podobných „andělů“ víc?

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 17.1.2022 737
Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům. Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze […]
od Matěj Soukup 16.1.2022 2.0tis
Pokud jste fanoušky hororů, při návštěvě Benátek byste kromě samotného města neměli minout malý ostrov rozkládající se poblíž. Na ostrově Poveglia totiž údajně obchází mnoho přízraků těch, kteří na ostrově zemřeli. Ostrov je plný obětí epidemií a krutých lékařských experimentů. ÚTOČIŠTĚ BĚHEM VÁLEK S TURKY Na ostrově poblíž Benátek bylo v průběhu staletí zřízeno útočiště […]
od Matěj Soukup 15.1.2022 2.5tis
Hotel Shelbourne v hlavním městě Irska Dublinu je impozantní stavbou z poloviny 19. století a mezi turisty se těší velké oblibě. Jeho více než 250 pokojů slouží od roku 1824 generacím návštěvníků a hotel je tak významný, že se v něm dokonce 2018 uskutečnilo losování finále fotbalové Ligy národů. Hotel má ovšem i jednu stránku, […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.7tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]
od Pavel Polcar 13.1.2022 3.6tis
Duchové stále patří mezi entity, které se současné vědě nedaří vysvětlit. Experti na paranormální jevy však mají jasno a jsou o jejich existenci přesvědčeni. Co však duše zemřelých po smrti chtějí? V České republice je na „lov duchů“ odborníkem Jaroslav Drábek, jenž má údajně nespočet hodin nahrávek konverzací s duchy. Pro pátrače po duších na […]