9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Paranormální jevy
Před výbuchem Černobylu byl prý v oblasti pozorován záhadný okřídlený muž
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.2.2021
5.4tis
Okřídlený tvor se podobal Mothmanovi, foto Wikimedia Commons
329
SDÍLENÍ
5.4tis
ZOBRAZENÍ

Podle četných zpráv byla na jaře roku 1986 ve městě Pripjať na území dnešní Ukrajiny pozorována zvláštní bytost, podobná legendárnímu Mothmanovi. Jen několik dnů poté, co se entita nechá spatřit, jak krouží nad jadernou elektrárnou Černobyl, dojde k neštěstí.

Okřídlený tvor se podobal Mothmanovi, foto Wikimedia Commons Reaktor Černobylu po výbuchu, foto Wikimedia Commons Nad elektrárnou prý přelétával obrovský okřídlený humanoid, foto Wikimedia Commons Tvor by prý mohl být exotický druh jeřába, foto Wikimedia Commons
Reaktor Černobylu po výbuchu, foto Wikimedia Commons

V noci na 26. dubna otřese městem mohutná exploze reaktoru následovaná dalšími výbuchy. Téměř okamžitě uniká do atmosféry radioaktivní mrak. Na místo přijíždějí záchranáři a hasiči, kteří nemají nejmenší tušení, s jak nebezpečnou situací se zrovna potýkají.

Zasahují tak bez jakékoliv ochrany proti radiaci, čímž se nevědomě vystavují smrtelnému riziku. Na následky ozáření bezprostředně umírá 31 obětí, následně se v zamořených oblastech rodí znetvořené děti a zvířata.

Lidé na komplikace spojené s únikem radiace umírají po tisících. Podle prvotní studie má na následky exploze zemřít 30 tisíc až 40 tisíc obětí. Připravil je o život právě Mothman?

Nad elektrárnou prý přelétával obrovský okřídlený humanoid, foto Wikimedia Commons

VIDĚLI HO I ZÁCHRANÁŘI

Mnoho obyvatel města Pripjať prý již několik dnů před explozí pozorovalo obřího černého ptáka, jak zlověstně krouží nad komplexem jaderné elektrárny. Viděli ho i zdejší vylekaní pracovníci. A ti, kteří ho spatřili z menší vzdáleností, tvrdili, že to byla jakási humanoidní okřídlená postava se zářícíma červenýma očima jako žhnoucí uhlíky.

Svědkové jsou pak pronásledováni děsivými živými nočními můrami a v noci je údajně obtěžují záhadné telefonní hovory, při nichž volající buď hned zavěsí, nebo spustí proud výhrůžek. Záhada se ještě prohlubuje, když se objeví svědectví od záchranářů, kteří byli na místě katastrofy mezi prvními.

I oni údajně viděli okřídlenou entitu, která se prochází kolem. Šlo o stejného tvora, který před lety děsil Point Pleasant? Objevuje se i tvrzení, že černobylský okřídlený muž je pouhým mýtem, který se inspiroval právě Mothmanem.

„Neexistuje žádný důkaz, že by okřídlené zvláštnosti byly pozorovány před černobylskou havárií,“ pochybuje americký kryptozoolog Loren Coleman (*1947). Vytvořila monstrum z Pripjati jen lidová představivost?

Nebo za nedostatek důkazů může spíš fakt, že pozorování obřího „ptáka“ se v dané době jednoduše nemohlo dostat do novin?

Tvor by prý mohl být exotický druh jeřába, foto Wikimedia Commons

ANDĚL, NEBO MONSTRUM Z PEKEL?

Ať už je to jakkoliv, obě entity mají mnoho společného a rozlousknutí záhady Mothmana, který je údajně zodpovědný za řadu katastrof v Point Pleasant, kde se zjevoval, by mohlo vnést světlo i do případu jeho sovětského nástupce.

Mezi odborníky ohledně můřího muže z Point Pleasant panuje často přesvědčení, že mohlo jít o nějaký exotický druh jeřába. Rozpětí křídel těchto ptáků totiž dosahuje až 2,5 metru. Očití svědkové ale tuhle možnost vylučují.

Na vlastní oči mothmana spatřil i Andy Colvin, který o něm následně napíše knihu. Colvin vyslovuje domněnku, že by mohlo ve skutečnosti jít o anděla, přičemž se odvolává na hinduistické a buddhistické náboženství.

Takový „černý anděl“ se má lidem zjevovat, aby je před nebezpečím varoval, nikoli aby ho sám působil. Varování lidem prý posílá v podobě vizí a snů, a pokud jim příjemci nerozumí, zjeví se sám. Teorii o andělu zkázy podporuje i fakt, že je můří muž později pozorován ještě před dalšími katastrofami.

Jednou z nich jsou například útoky na New York v roce 2001 či zřícení mostu v Minnesotě v roce 2007. Jde pořád o tutéž bytost, nebo je podobných „andělů“ víc?

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 8.8.2022 988
Huntingdon College je jen jednou z mnoha strašidelných vysokých škol v Americe. Tento údajně pravdivý příběh pochází z University of Michigan v Ann Arbor. K strašení došlo v roce 1972 na večírku pořádaném studenty University of Michigan, kteří bydleli na Ashley Street. Podle listu The Michigan Daily 15letá dívka, jež tam v první řadě pravděpodobně neměla co dělat, […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.3tis
Imaginárního kamaráda má spousta dětí, ale jen málo z nich se kamarádí s hravým poltergeistem. „Moje sousedka Diane a já jsme roky měli hravého poltergeista a říkali jsme mu Billy,“ začal své vyprávění Dean. Vždy když přišel domů, nacházel věci na různých místech – mléko ve skříni, toaletní papír v lednici, prací prostředek ve vaně […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.4tis
Že se nevyplácí stěhovat se do domů, kde násilnou smrtí v minulosti někdo zemřel, vypráví příběh paní Terezy z Prahy. S manželem a dvěma dětmi se přestěhovali do bytu, kde muž zavraždil svou ženu a spáchal sebevraždu. Jak to dopadlo? Vůbec poprvé zažili vskutku podivné chvilky v době, kdy byla Tereza těhotná, již měli s […]
od Eva Soukupová 6.8.2022 2.6tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.8tis
Šáhův diamant, který se v současnosti nachází v Diamantovém fondu Ruské federace, byl objeven před téměř šesti staletími a váže se k němu temná historie potřísněná krví. Ve vlastnictví drahokamu se střídají především panovníci, jejichž říším prý kletba diamantu přináší politický nezdar. Lehce nažloutlý diamant bez výrazného uměleckého broušení možná nezapůsobí svým vzhledem, jeho výjimečnost […]