Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Předpovědi proroků: Čeká nás přelom věků?

Zemská osa se prý posune a celá planeta se promění. Předpovědi proroků mluví o tom, že sever se stane jihem a jih severem, pevniny zalije voda oceánů a namísto těch vznikne suchá zem. Nastane opravdu přelom věků?

Někteří se obávají konce světa, jiní zase očekávají příchod nového mesiáše. Co se to na nás vlastně chystá s údajně nadcházejícím věkem Vodnáře? Máme se prý připravit na velké změny!

Proroctví mluví o nových ničivých záplavách, povodních, zemětřeseních… Lidé údajně přehodnotí žebříčky svých priorit a zjistí, že pomyslně nepostradatelné věci jsou vlastně pro život zcela nedůležité.

Přinese nám údajný věk Vodnáře nové vnímání hodnot? S teorií přelomu věků zřejmě přicházejí počátkem 20. století theosofové (tedy stoupenci mystického filozofického a náboženského směru). Z čeho vlastně celá tato myšlenka vychází?

Jsou to snad znamení zvěrokruhu, různá souhvězdí, nebo ještě něco jiného?

Nyní jsme prý ve věku Ryb

Jestliže střídání tzv. věků nějak souvisí se zvěrokruhem, měli bychom do nového věku Vodnáře logicky vcházet z věku Kozoroha. My se ovšem nyní údajně nacházíme ve věku Ryb. Proč je celý tento záhadný proces obrácený?

Hledat souvislost se zvěrokruhem zde zřejmě není tím správným řešením. Jakým směrem se tedy nyní v našem pátrání vydat?

Společně s prvním jarním dnem se objevuje také pojem „jarní bod“ (bod na nebeské sféře, kde se nachází Slunce při jarní rovnodennosti – pozn. red.). V současné době se jarní bod nalézá právě v souhvězdí Ryb.

Kdy a jak se ovšem dostane do vedlejšího souhvězdí Vodnáře?

Nyní se máme nacházet na přelomu věku Ryb a Vodnáře. Objevují se ovšem také teorie, podle nichž prý stojíme na prahu věku Býka. Co by nás v tomto případě čekalo?

Neobvykle dlouhý rok

Ve spojitosti s údajným přechodem věků se mluví o tzv. platónském roku. Co to je? Země jak známo není pravidelně kulatá, ale má elipsoidní tvar. Měsíc i Slunce působí na Zemi gravitační silou. Měsíc se snaží stočit osu zemského tělesa tak, aby se rovníkem dostala do roviny oběhu Měsíce kolem Země, a stejně tak se Slunce snaží „narovnat“ Zemi při jejím oběhu okolo Slunce.

Zemská osa se tak vlivem působení těchto dvou rozdílných sil (a také působením okolních planet) vychyluje. Tímto děním, označovaným jako precese, dochází k posunu jarního bodu (asi o 50,26 minut/rok), ovšem děje se tak údajně proti směru zdánlivého pohybu Slunce po nebeské sféře.

Proto prý také postupujeme obráceně a po věku Ryb máme nyní vstoupit do věku Vodnáře. Do své výchozí polohy se jarní bod vrací přibližně po 25 800 letech, tedy za 1 platónský rok. Pokud ho rozdělíme na 12 platónských měsíců, každých přibližně 2 150 let prý vstupujeme do nového měsíce, tedy věku.

A k tomu se údajně schyluje právě nyní.

Sporné období zlomu

Při vychylování zemské osy může údajně docházet k určitému kolísání cyklu přechodu věků až o stovky let. Theosofové přesto určují přechod do nového věku právě na přelom 20. a 21. století. Irský astronom a astrolog CYRIL FAGAN (1896 – 1970) ovšem určuje příchod nového věku až na rok 2376.

Má pravdu? Pro věk Ryb má prý být charakteristické kolektivní nevědomí, iluze, ale také různé závislosti, například alkohol nebo drogy. Ryby jsou prý ovšem také spojeny s obětí. Je snad JEŽÍŠ KRISTUS tou zásadní obětí, která měla ovlivnit celý právě končící věk?

Co přijde nyní? Novým světem už prý nebudou hýbat peníze, jak tomu údajně bylo během věku Ryb. Do popředí má vstoupit zájem o duchovno a humanita.

Přijde s koncem věku také konec světa?

S údajným přechodem věků se prý mění vibrace Země a celé její energetické pole. S tím má být spojena také změna všech bytostí žijících na Zemi. Přestup do nového věku mají doprovázet mnohé zásadní změny.

Čeká nás snad konec světa? Zastánci teorie věků tvrdí, že svět bude pokračovat, ale už to bude jiný svět, než jaký známe dnes. Podle nich dojde k událostem, které lidi donutí k vnitřnímu přerodu. V novém a údajně také dokonalejším věku prý přežijí jen ti, kteří změní své chápání a svůj náhled na svět, tedy jakési „oddělení zrna od plev “. Lidé se prý musí přizpůsobit novým vibracím naší planety, a to především na duchovní úrovni. Nástupem nového věku Vodnáře prý skončí všechny války a nepokoje. Člověk údajně přestane myslet jen sám na sebe a svůj úspěch.

Naopak se má začít navracet k vlastní podstatě svého bytí, ke smyslu života a k sounáležitosti s okolním světem.

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Kam investovat úspory, aby vydělávaly?
iluxus.cz

Kam investovat úspory, aby...

Jediným způsobem, jak se bránit znehodnocování...
Najde Randová díky Ulici konečně svou osudovou lásku?
nasehvezdy.cz

Najde Randová díky Ulici...

Zatímco se MARTINĚ RANDOVÉ...
Vzdušná prosvětlená klasika v mrakodrapu
rezidenceonline.cz

Vzdušná prosvětlená klasika...

Doslova jako výkladní skříň značky Minotti působí...
Rýže s kuřecím masem a mandlemi
tisicereceptu.cz

Rýže s kuřecím masem a...

Lehounká rýže v orientálním stylu, která skvěle voní...
Sužuje Soukalovou velký strach o miminko?
nasehvezdy.cz

Sužuje Soukalovou velký...

Poslední měsíce nebyly...
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Co je zač děsivá příšera Momo z Missouri?
epochalnisvet.cz

Co je zač děsivá příšera...

Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni...
Václav II. & kutnohorské stříbro: Připravil král mnichy o poklad?
epochaplus.cz

Václav II. & kutnohorské...

Mnich Antonín se právě prochází na kopci nedaleko...
Odpad! A zase odpad! Kam s ním?
panidomu.cz

Odpad! A zase odpad! Kam s...

Už v dobách slavného fejetonu Jana Nerudy se řešila...
Vědci objevili stopy exploze, která mohla zničit biblickou Sodomu
21stoleti.cz

Vědci objevili stopy exploze,...

Lokalita Tall el Hammam v dnešním Jordánsku...
František Kupka začínal u malování pivních tácků
epochaplus.cz

František Kupka začínal u...

Otevře oči, ale myšlenkami je stále pevně upřen na...
Byla Lily skutečně zázračné dítě?
skutecnepribehy.cz

Byla Lily skutečně zázračné...

Když byly naší dcerce čtyři,...