Skip to content

Předpovědi proroků: Čeká nás přelom věků?

Zemská osa se prý posune a celá planeta se promění. Předpovědi proroků mluví o tom, že sever se stane jihem a jih severem, pevniny zalije voda oceánů a namísto těch vznikne suchá zem. Nastane opravdu přelom věků?

Někteří se obávají konce světa, jiní zase očekávají příchod nového mesiáše. Co se to na nás vlastně chystá s údajně nadcházejícím věkem Vodnáře? Máme se prý připravit na velké změny!

Proroctví mluví o nových ničivých záplavách, povodních, zemětřeseních… Lidé údajně přehodnotí žebříčky svých priorit a zjistí, že pomyslně nepostradatelné věci jsou vlastně pro život zcela nedůležité.

Přinese nám údajný věk Vodnáře nové vnímání hodnot? S teorií přelomu věků zřejmě přicházejí počátkem 20. století theosofové (tedy stoupenci mystického filozofického a náboženského směru). Z čeho vlastně celá tato myšlenka vychází?

Jsou to snad znamení zvěrokruhu, různá souhvězdí, nebo ještě něco jiného?

Nyní jsme prý ve věku Ryb

Jestliže střídání tzv. věků nějak souvisí se zvěrokruhem, měli bychom do nového věku Vodnáře logicky vcházet z věku Kozoroha. My se ovšem nyní údajně nacházíme ve věku Ryb. Proč je celý tento záhadný proces obrácený?

Hledat souvislost se zvěrokruhem zde zřejmě není tím správným řešením. Jakým směrem se tedy nyní v našem pátrání vydat?

Společně s prvním jarním dnem se objevuje také pojem „jarní bod“ (bod na nebeské sféře, kde se nachází Slunce při jarní rovnodennosti – pozn. red.). V současné době se jarní bod nalézá právě v souhvězdí Ryb.

Kdy a jak se ovšem dostane do vedlejšího souhvězdí Vodnáře?

Nyní se máme nacházet na přelomu věku Ryb a Vodnáře. Objevují se ovšem také teorie, podle nichž prý stojíme na prahu věku Býka. Co by nás v tomto případě čekalo?

Neobvykle dlouhý rok

Ve spojitosti s údajným přechodem věků se mluví o tzv. platónském roku. Co to je? Země jak známo není pravidelně kulatá, ale má elipsoidní tvar. Měsíc i Slunce působí na Zemi gravitační silou. Měsíc se snaží stočit osu zemského tělesa tak, aby se rovníkem dostala do roviny oběhu Měsíce kolem Země, a stejně tak se Slunce snaží „narovnat“ Zemi při jejím oběhu okolo Slunce.

Zemská osa se tak vlivem působení těchto dvou rozdílných sil (a také působením okolních planet) vychyluje. Tímto děním, označovaným jako precese, dochází k posunu jarního bodu (asi o 50,26 minut/rok), ovšem děje se tak údajně proti směru zdánlivého pohybu Slunce po nebeské sféře.

Proto prý také postupujeme obráceně a po věku Ryb máme nyní vstoupit do věku Vodnáře. Do své výchozí polohy se jarní bod vrací přibližně po 25 800 letech, tedy za 1 platónský rok. Pokud ho rozdělíme na 12 platónských měsíců, každých přibližně 2 150 let prý vstupujeme do nového měsíce, tedy věku.

A k tomu se údajně schyluje právě nyní.

Sporné období zlomu

Při vychylování zemské osy může údajně docházet k určitému kolísání cyklu přechodu věků až o stovky let. Theosofové přesto určují přechod do nového věku právě na přelom 20. a 21. století. Irský astronom a astrolog CYRIL FAGAN (1896 – 1970) ovšem určuje příchod nového věku až na rok 2376.

Má pravdu? Pro věk Ryb má prý být charakteristické kolektivní nevědomí, iluze, ale také různé závislosti, například alkohol nebo drogy. Ryby jsou prý ovšem také spojeny s obětí. Je snad JEŽÍŠ KRISTUS tou zásadní obětí, která měla ovlivnit celý právě končící věk?

Co přijde nyní? Novým světem už prý nebudou hýbat peníze, jak tomu údajně bylo během věku Ryb. Do popředí má vstoupit zájem o duchovno a humanita.

Přijde s koncem věku také konec světa?

S údajným přechodem věků se prý mění vibrace Země a celé její energetické pole. S tím má být spojena také změna všech bytostí žijících na Zemi. Přestup do nového věku mají doprovázet mnohé zásadní změny.

Čeká nás snad konec světa? Zastánci teorie věků tvrdí, že svět bude pokračovat, ale už to bude jiný svět, než jaký známe dnes. Podle nich dojde k událostem, které lidi donutí k vnitřnímu přerodu. V novém a údajně také dokonalejším věku prý přežijí jen ti, kteří změní své chápání a svůj náhled na svět, tedy jakési „oddělení zrna od plev “. Lidé se prý musí přizpůsobit novým vibracím naší planety, a to především na duchovní úrovni. Nástupem nového věku Vodnáře prý skončí všechny války a nepokoje. Člověk údajně přestane myslet jen sám na sebe a svůj úspěch.

Naopak se má začít navracet k vlastní podstatě svého bytí, ke smyslu života a k sounáležitosti s okolním světem.

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Smyslně elegantní stínění
rezidenceonline.cz

Smyslně elegantní stínění

Otázku, zda si pořídit roletu, nebo žaluzii, snadno...
Světové metropole na historických fotografiích. Poznáte je? 
epochaplus.cz

Světové metropole na...

Svět se mění a s ním i tvář...
Revoluce v kosmetice: biologický růstový faktor
iluxus.cz

Revoluce v kosmetice:...

Přejeme si mít dokonalou pleť bez vrásek, žilek,...
Český, polský a uherský král zapili spojenectví 9800 litry vína
epochaplus.cz

Český, polský a uherský král...

Na kopci nad řekou Dunaj se tyčí masivní zdi starého hradu. Kočár, kterým...
Průhonická botanická zahrada: Zdejší pivoňky dobývají svět
epochanacestach.cz

Průhonická botanická zahrada:...

14 odrůd pivoněk...
Vědci z Přírodovědecké fakulty se podílejí na vývoji lidské vakcíny proti zákeřné parazitární chorobě
epochalnisvet.cz

Vědci z Přírodovědecké fakulty se...

Není známá, přesto jí trpí 4 až 12 milionů...
Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
21stoleti.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
České Slezsko: Překrásné hrady a zámky
epochanacestach.cz

České Slezsko: Překrásné...

Pokud jste milovníky...
Fantastická čokoládová bábovka
nasehvezdy.cz

Fantastická čokoládová bábovka

Skutečně luxusní bábovka nejen...
Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...
Celý život mě pronásledovalo jedno číslo!
nasehvezdy.cz

Celý život mě pronásledovalo...

Někdo věří na hvězdy, jiný na karty...
Hanavský pavilon dělal reklamu železárnám
epochalnisvet.cz

Hanavský pavilon dělal reklamu...

V železárnách v Komárově u Hořovic zaměstnává 700...