Skip to content

Převržený menhir prý přinesl neštěstí. Farmáři v nouzi měli pomoci druidové

Donal Bohane je irský farmář, který se dlouhá léta těšil z dobré úrody a urostlého dobytka. V posledních letech se však jeho hospodářství přestalo za záhadných okolností dařit. Jak se ukázalo, prsty v tom měly síly přesahující lidské chápání.

Náhlá změna přišla v roce 2016. Obilí se nedařilo a krávy byly neustále pohublé. Když poté konečně nastal čas sklizně, přišly velké deště, které kompletně zničily farmářovu úrodu. Podobných událostí se během následujících tří let stalo hned několik.

Série nešťastných, ale vysvětlitelných náhod, chtělo by se říct. Tomu však Bohane odmítal uvěřit. Když mu náhle něco došlo.

Druidové bývaly váženými členy společnosti. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Povalený menhir

Právě v roce 2016 jeden býk z jeho stáda povalil kámen podobný menhiru, který dlouhá léta stál uprostřed pastviny. Bohane tomu nejprve nepřikládal váhu, v roce 2019 si však tuto událost spojil s neštěstími, která následovala.

Podobné kameny bývaly středobody nejrůznějších rituálů a sloužily jako svatyně, náhrobní kameny, i jako údajné zdroje magické síly. Mohlo právě jeho převrhnutí přitáhnout na Bohaneho půdu neštěstí? Farmář se rozhodl, že dá kámen znovu vztyčit.

Spojil se proto podle legend s dvojící druidů, kteří dodnes praktikují staré učení těchto moudrých stařešinů. A požádal je o pomoc. Druidi souhlasili a znovuvztyčenému menhiru za pomoci vody z posvátné studánky požehnali.

Díky tomu se podle jejich slov očistila spirituální energie místa. „Asi to byla náhoda, ale celý den bylo zataženo. A jakmile druidové dokončili rituál, mraky se roztrhly a vysvitlo slunce. Vypadalo to jako dobré znamení,“ uvedl Bohane. A ačkoliv jeho letošní úroda nebyla rekordní. Rozhodně byla lepší než v předchozích letech. Druidská magie tedy zdá se zafungovala.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články