Skip to content

Seznamte se s Namahage, legendárními japonskými čerty

Japonská kultura je plná démonů, přízraků a dalších nadpřirozených postav, přičemž v mnohé z nich Japonci dodnes věří. Mezi tuto sbírku nadpřirozených tvorů patří také mystičtí Namahage. Tito démoni požírají podle pověstí zlé děti, někdy si ale troufnou i na dospělé.

Namahage jsou v mnohém podobní našim čertům. Jedná se o křížence mezi obry a démony, kteří obvykle mají červené tváře a rohy. Namahage se prý vždy pohybují ve skupinách a na lov zlobivých dětí nejčastěji vyrážejí na Silvestra.

Ozbrojeni jsou přitom dlouhými noži. Před Namahage vás však zcela neuchrání ani dospělost. Součástí jídelníčku se můžete stát i v případě, že se chováte neuctivě ke svému partnerovi – samozřejmě jde pouze o legendy!

Namahage se dodnes těší v Japonsku velké úctě. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Jak uplatit démona?

Bránit se síle těchto mystických postav je prý marné. Údajně je však možné je podplatit. Namahage si rádi dopřávají rýžové koláčky a dobré saké. Pokud vám trik s úplatkem vyjde, nemáte ale zcela vyhráno.

Démoni si vaše jméno poznamenají, a pokud nezlepšíte své chování, za rok přijdou znovu. Tentokrát však už úplatek stačit nebude. Prakticky vymyšlené, nemyslíte?

Podobně jako se u nás lidé převlékají pátého prosince za čerty, strojí se i někteří Japonci na nový rok jako Namahage. Jejich kostým se skládá ze strašidelné masky, oděvu ze slámy a nože deba. Takto nastrojení obcházejí domy, straší děti a nabádají je k poslušnosti.

Zlobivci poté končí na seznamu. Hodné děti se naopak mohou těšit na sladkou odměnu.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články