18. srpna 1587: V Roanoke se narodí Virginia Dare, první dítě evropských kolonistů v Americe, čili úplně první Američanka, která se pak stává symbolem této záhadně zmizelé osady.
Domů     Paranormální jevy
Případ Amityville: Na vyvrazdění rodiny se podíleli démoni
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 27.6.2022
1.9tis
Prokletý dům na adrese 112 Ocean Avenue, foto Seulatr / Creative Commons / Volné dílo
183
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.

Prokletý dům na adrese 112 Ocean Avenue, foto Seulatr / Creative Commons / Volné dílo V krveprolití může mít prsty tajemná dívka v kápi, foto Pixabay Dům prozkoumali také manželé Ed a Lorraine Warrenovi, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / Fair use

Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue 112 v americkém městečku Amityville ve státě New York. Do stavení se nedáno přistěhovala sedmičlenná rodina DeFeo.

Právě jeden z rodinných příslušníků, Ronald DeFea (*1951) té noci v baru prohlašuje, že někdo zřejmě zabil jeho rodiče. Ve skutečnosti bylo zavražděno všech šest zbývající členů rodiny a Ronald se stává hlavním podezřelým, ale na povrch zároveň vyplývají podivné okolnosti.

Muž se u soudu hájí tím, že jej k činu navedly hlasy, které mu tvrdily, že ho rodiče chtějí zabít a musí se bránit. Pak se mu prý zjevila dívka v kápi a podala mu pušku. Vražedná zbraň byla nalezena v potoce.

Policista, který kolem domu hlídkoval v době vraždy, potvrdil, že u potoka viděl neznámou dívku v kápi. Je snad Rolandova verze pravdivá? Jednou z největších záhad je, že nikdo neslyšel výstřely. Vražedná zbraň totiž dělá hluk tak silný, že se výstřely rozléhají po celé ulici.

Oné noci však výstřely neprobudily žádného spícího člena rodiny a sousedé zaslechli jen štěkání psa. Vraždil tedy skutečně Ronald DeFeo?

V krveprolití může mít prsty tajemná dívka v kápi, foto Pixabay

V DOMĚ JDE O ŽIVOT

Nová kapitola tohoto příběhu se začíná psát o třináct měsíců později, když se do opuštěného domu nastěhuje další rodina. Manželé George a Kathy Lutzovi se svými třemi dětmi tu ovšem vydrží žít pouhých 28 dnů, během kterých se stávají svědky snad všech druhů paranormálních jevů.

Ze zdí vytéká sliz, domem se line příšerný puch, jehož zdroj nelze určit, věci se samovolně pohybují a hejna much se tu rojí i uprostřed chladného prosince. Tajemný hluk a hlasy jsou tu na denním pořádku.

Když dům přichází vysvětit místní kněz otec Ray, zaslechne, jak mu neznámý hlas říká: „Odejdi odtud!“ Rodina také naráží na různá zjevení. Chování George Lutze se nebezpečně mění a jeho žena Kathy je několikrát napadena neviditelnou silou.

Nakonec rodina čelí agresivnímu útoku samotného otce, který se chová jako smyslů zbavený. Jejich dramatický souboj o život během poslední noci v domě je zachycen ve filmu 3:15 zemřeš. Působí snad v místě nějaké temné síly, které v lidech vzbouzejí agresi, či je dokonce nutí zabíjet?

Dům prozkoumali také manželé Ed a Lorraine Warrenovi, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / Fair use

KDO ZA TO MŮŽE?

Na základě svědectví Lutzových vzniká kniha Horor v Amityville, která na Ocean Avenue 112 přiláká celou řadu paranormálních vyšetřovatelů. I oni záhy prožívají řadu nevysvětlitelných úkazů. Během seancí někteří pociťují potíže s dýcháním nebo mají problémy se srdcem, jiní pozorují různé démonické stíny a při procházce po domě cítí, jako by se je na schodech cosi snažilo zastavit.

Existuje také záhadná fotografie malého dítěte, které vykukuje z jednoho z pokojů v patře. Vznikla během seance a v domě tou dobou žádné dítě přítomno nebylo.

V domě rodinné tragédie vyšetřuje také známá dvojice démonologů Edward Warren (1926–2006) a jeho žena Lorraine (1927–2019). Ti přijíždějí v doprovodu televizních kamer, před nimiž Lorraine neurčitě poznamenává:

„Cítím tady přítomnost jakýchsi temných sil.“ Jde o síly nejspíš velice mocné, neboť žena během natáčení filmu V zajetí démonů prohlašuje, že se do Amityville už nikdy nevrátí. Warrenovi během vyšetřování dospějí k přesvědčení, že v daných místech v minulosti stála osada, kam indiáni odnášeli nemocné a postižené jedince zemřít.

To ale později vyvracejí příslušníci místní indiánské komunity. Odkud tedy temná energie pramení?

Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 17.8.2022 759
Cassadaga se pyšní titulem nejdéle fungující aktivní náboženské komunity na jihovýchodě USA. Roku 1875 ji založil původně newyorský spiritualista George Colby. Colby byl samozvaným médiem putujícím od města k městu, kde pořádal své seance, při nichž tvrdil, že se dostává do kontaktu s mrtvými… K usazení na Floridě ho přimělo zjevení ducha Indiána jménem Seneca. […]
od Dalibor Vrána 17.8.2022 1.4tis
Státní hřbitov v Tallahassee na Floridě je otevřen roku 1829. O 60 let později zde pochovávají nejslavnější místní „nájemnici“, údajnou čarodějnici Elizabeth Budd-Graham (1866–1889)! Její hrob je nejhonosnější na celém hřbitově, navzdory tomu, že má konkurenci ve vojenských hrdinech i guvernérech. Náhrobek tvoří vysoký obelisk zdobený ornamenty, celý je obehnán zídkou, na níž se nachází […]
od Eva Soukupová 16.8.2022 2.4tis
Poblíž ruského města Perm se rozprostírá oblast, v níž dochází k podivným anomáliím všeho druhu. Časté jsou například záhadné světelné jevy či nevysvětlitelné zvuky vycházející zdánlivě odnikud. Badatelé se domnívají, že zde působí nějaký neznámý druh energie. Lidé, kteří přicházejí do oblasti kolem ruského města Perm, často prožívají nepochopitelné stavy úzkosti, strach, nevolnosti, bolesti hlav […]
od Dalibor Vrána 15.8.2022 2.2tis
V Americe nesmírně populární herní série Madden je pro fanoušky NFL, ligy amerického fotbalu, obdobou i u nás známých titulů NHL či FIFA. Zarážející je, že z 22 hvězd na přebalu Maddenu jich rovných 17 následně stihnou problémy! Začíná to hned tím prvním. Tváří hry pro rok 1999 se stává Garrison Hearst (*1971). Po skvělé […]
od Dalibor Vrána 14.8.2022 2.8tis
Jak je možné, že jsou některé příběhy či postavy magnetem na tragédie? Podezřelá neštěstí a nevysvětlitelné jevy nejčastěji provází horory, ale proč něco takového zažívá i Superman? Proč kolem nejkladnějšího a nejčestnějšího hrdiny všech dob pravidelně přibývá bolestných událostí? Ta otázka musela přijít. Když je oznámeno, že novým filmovým Supermanem se ve snímku Muž z […]