4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Případ Amityville: Na vyvrazdění rodiny se podíleli démoni
Případ Amityville: Na vyvrazdění rodiny se podíleli démoni
od 27.6.2022
1.9tis
Prokletý dům na adrese 112 Ocean Avenue, foto Seulatr / Creative Commons / Volné dílo
183
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.

Prokletý dům na adrese 112 Ocean Avenue, foto Seulatr / Creative Commons / Volné dílo V krveprolití může mít prsty tajemná dívka v kápi, foto Pixabay Dům prozkoumali také manželé Ed a Lorraine Warrenovi, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / Fair use

Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue 112 v americkém městečku Amityville ve státě New York. Do stavení se nedáno přistěhovala sedmičlenná rodina DeFeo.

reklama

Právě jeden z rodinných příslušníků, Ronald DeFea (*1951) té noci v baru prohlašuje, že někdo zřejmě zabil jeho rodiče.

Ve skutečnosti bylo zavražděno všech šest zbývající členů rodiny a Ronald se stává hlavním podezřelým, ale na povrch zároveň vyplývají podivné okolnosti.

Muž se u soudu hájí tím, že jej k činu navedly hlasy, které mu tvrdily, že ho rodiče chtějí zabít a musí se bránit. Pak se mu prý zjevila dívka v kápi a podala mu pušku. Vražedná zbraň byla nalezena v potoce.

Policista, který kolem domu hlídkoval v době vraždy, potvrdil, že u potoka viděl neznámou dívku v kápi. Je snad Rolandova verze pravdivá? Jednou z největších záhad je, že nikdo neslyšel výstřely.

reklama

Vražedná zbraň totiž dělá hluk tak silný, že se výstřely rozléhají po celé ulici. Oné noci však výstřely neprobudily žádného spícího člena rodiny a sousedé zaslechli jen štěkání psa. Vraždil tedy skutečně Ronald DeFeo?

V krveprolití může mít prsty tajemná dívka v kápi, foto Pixabay
V krveprolití může mít prsty tajemná dívka v kápi, foto Pixabay

V DOMĚ JDE O ŽIVOT

Nová kapitola tohoto příběhu se začíná psát o třináct měsíců později, když se do opuštěného domu nastěhuje další rodina.

reklama

Manželé George a Kathy Lutzovi se svými třemi dětmi tu ovšem vydrží žít pouhých 28 dnů, během kterých se stávají svědky snad všech druhů paranormálních jevů.

Ze zdí vytéká sliz, domem se line příšerný puch, jehož zdroj nelze určit, věci se samovolně pohybují a hejna much se tu rojí i uprostřed chladného prosince. Tajemný hluk a hlasy jsou tu na denním pořádku.

Když dům přichází vysvětit místní kněz otec Ray, zaslechne, jak mu neznámý hlas říká: „Odejdi odtud!“ Rodina také naráží na různá zjevení. Chování George Lutze se nebezpečně mění a jeho žena Kathy je několikrát napadena neviditelnou silou.

Nakonec rodina čelí agresivnímu útoku samotného otce, který se chová jako smyslů zbavený. Jejich dramatický souboj o život během poslední noci v domě je zachycen ve filmu 3:15 zemřeš.

Působí snad v místě nějaké temné síly, které v lidech vzbouzejí agresi, či je dokonce nutí zabíjet?

Dům prozkoumali také manželé Ed a Lorraine Warrenovi, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / Fair use
Dům prozkoumali také manželé Ed a Lorraine Warrenovi, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / Fair use

KDO ZA TO MŮŽE?

Na základě svědectví Lutzových vzniká kniha Horor v Amityville, která na Ocean Avenue 112 přiláká celou řadu paranormálních vyšetřovatelů. I oni záhy prožívají řadu nevysvětlitelných úkazů.

Během seancí někteří pociťují potíže s dýcháním nebo mají problémy se srdcem, jiní pozorují různé démonické stíny a při procházce po domě cítí, jako by se je na schodech cosi snažilo zastavit.

Existuje také záhadná fotografie malého dítěte, které vykukuje z jednoho z pokojů v patře. Vznikla během seance a v domě tou dobou žádné dítě přítomno nebylo.

V domě rodinné tragédie vyšetřuje také známá dvojice démonologů Edward Warren (1926–2006) a jeho žena Lorraine (1927–2019). Ti přijíždějí v doprovodu televizních kamer, před nimiž Lorraine neurčitě poznamenává:

„Cítím tady přítomnost jakýchsi temných sil.“ Jde o síly nejspíš velice mocné, neboť žena během natáčení filmu V zajetí démonů prohlašuje, že se do Amityville už nikdy nevrátí.

Warrenovi během vyšetřování dospějí k přesvědčení, že v daných místech v minulosti stála osada, kam indiáni odnášeli nemocné a postižené jedince zemřít. To ale později vyvracejí příslušníci místní indiánské komunity. Odkud tedy temná energie pramení?

Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.1tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.9tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 2.4tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.7tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.3tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o