26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Neobjasněné události
Případ „dívky v sudu“
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 20.8.2022
2.6tis
291
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Příběh „dívky v sudu“, jak bývá obvykle nazýván, vrcholí až třicet let po jejím záhadném zmizení. Celých třicet let, až do roku 1999 byla dívka hlášena jako pohřešovaná, dokud nedošlo k onomu hrůznému nálezu.

Stalo se tak 2. září 1999, když se Ronald Cohen stěhoval z prodaného domu v Jerichu v New Yorku.

V jednom sklepním prostoru zbyl velký plechový sud, který odmítla stěhovací firma odvézt. Proto s námahou sám sud otevřel, aby se přesvědčil, co obsahuje. Byla v něm jakási odporná zelená tekutina, ve které plavala bota na podpatku, která byla obutá na zbytku kusu nohy.

Místo nálezu Jericho. FOTO: Tamar Hayardeni - vlasrní dílo / Creative Commons / CC BY-SA 3.0  Reyna Marroquin. FOTO: Autor neznámý / Creative Commons / Public Domain Ilustrační foto sudu. FOTO: Autor neznámý / Creative Commons / Volné dílo

Dále to už byla záležitost policie.

Ta odvezla pozůstatky rovnou k patologovi Gerardu Catanesovi. Tou mrtvou, téměř v mumifikovaném stavu, je menší mladá žena, v devátém měsíci těhotenství. Příčinou úmrtí byly opakované údery tupým předmětem na zadní část hlavy.

Kromě oblečení se našla také její kabelka s diářem. Po jeho vysušení a pod infračervenými paprsky byly rozluštěny nacionále mrtvé – podle karty trvalého pobytu. Karta patřila Reyně Angélice Marroquínové, 28leté imigrantce ze Salvadoru.

V USA pracovala pro výrobce umělých květin v továrně na East 34th Street na Manhattanu. V diáři byla i některá telefonní čísla. Jedno bylo funkční a patřilo Kathy Andradeové, která kdysi byla její přítelkyní. Ta potvrdila, že Marroquín měla nějaký mimomanželský poměr.

undefined

Ronald Cohen, nálezce mrtvé v sudu, policii potvrdil, že sud v domě byl, už když ho kupoval. Totéž potvrdili i předchozí majitelé domu. Policie zjistila, že sud se do domu dostal s prvním majitelem, jímž byl Howard B.

Elkins, který dům koupil v roce 1957. Ten byl také spolumajitelem firmy, jež vyráběla zelenou tekutinu, kterou v sudu policisté našli a ve které bylo namočené mumifikované tělo mladé ženy. Druhý spolumajitel také vypověděl, že Elkins v šedesátých letech udržoval mimomanželský poměr s cizinkou. Na jméno si nevzpomněl, neboť takových pracovnic z Latinské Ameriky tam byla celá řada.

A tak se pozornost policie zaměřuje na Howarda B. Elkinse. Když Elkinse našli, muž byl velmi nevrlý a odmítl jim poskytnout vzorky DNA. Ty totiž policie potřebovala porovnat s DNA nenarozeného dítěte. Policisté mu proto oznámili, že se druhý den vrátí i s povolením.

Ale druhý den jeho manželka oznámila, že odešel z domu a už se nevrátil. Následně ho našel jeho syn zastřeleného v autě.

Reyna Marroquin.jpg

Vzorky DNA byly z jeho těla odebrány a následně se zjistilo, že skutečně je otcem nenarozeného syna. Jeho sebevražda jen potvrdila jeho vinu. Ale na uzavření případu je potřeba vždy nezvratné důkazy, jako je motiv, vražedná zbraň či přiznání. I když je případ z obecného hlediska zcela jasný, ty důkazy formálně chyběly.

Ohlas případu byl veliký a vznikla celá řada literárních a dalších děl na toto téma.

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 357
Zajímavá pověst koluje mezi obyvateli Srí Lanky. Vypráví se zde o tzv. ďábelském ptákovi, jinak také nazývaném ulama, který má žít v místní džungli a za nocí vydávat hrůzostrašný lidsky znějící křik. Jeho pláč je prý navíc předzvěstí smrti.     Záhada ďábelského ptáka obestírá cejlonské džungle. Co když je tvor skutečný? Podle jaké předlohy […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.4tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.9tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]