Skip to content

Případ Dona Deckera: Pronásledovaly vězně v cele ďábelské síly?

Mladý Don Decker není žádný svatoušek. V první polovině 80. let si dokonce odpykává několikaměsíční vězení za majetkovou trestnou činnost. Když se uprostřed výkonu trestu ocitne na svobodě, je to jen proto, že mu byla udělena propustka, aby se mohl zúčastnit pohřbu svého dědečka Jamese Kishaugha.

Událost nastartuje tajemné události, které se zapíšou do dějin.

Pohřeb se koná 26. února roku 1983 ve městě Stroudsburg v americké Pensylvánii. Kolem rakve zesnulého muže se shromažďuje truchlící rodina a přátelé. Decker se ovšem na nabalzamované tělo nedívá s láskou nebo smutkem jako ostatní.

Naopak jím proplouvá silná nenávist a je šťastný, že je jeho dědeček už navždy pryč. Jako malý chlapec jím byl totiž už od sedmi let zneužíván. To ovšem nikdo z pozůstalých netuší. Tyto niterní pocity úzkosti a zuřivosti, se střetávají s vnějším smutkem, který se mladý trestanec snaží alespoň na oko vyjádřit.

Stává se Deckerův vnitřní konflikt katalyzátorem pro podivné jevy, které se kolem něj začnou v následujících hodinách odehrávat? Nebo mu snad záhy po pohřbu přichází mrtvý muž škodit i nadále?

Ani se zbytkem rodiny Decker nemá zrovna vřelé vztahy a tak po pohřbu zamíří k přátelům Bobovi a Jeannie Keifferovým, u nichž je ubytován. Ještě téhož večera Decker odejde do koupelny a ztratí vědomí.

Ve stavu podobném transu vidí přízrak svého dědy. Když se probudí, na předloktí a zápěstí má krvavé škrábance. V panice běží za svými kamarády a snaží se jim překotně vysvětlit, co se zrovna stalo. O tom, že si nic nevymýšlí, se manželský pár přesvědčí záhy.

Z horního patra domu se totiž ozvou podivné bzučivé zvuky a ve stejný okamžik začne ze zdí stropu obývacího pokoje prosakovat voda.

Netrvá dlouho a zdá se, jako by se v místnosti spustil prudký déšť. Kromě toho Decker opět upadá do transu. Keifferovi přivolají majitele domu s tím, že zřejmě došlo k závadě na potrubí. Jenže ten po důkladné prohlídce tvrdí, že potrubí je v pořádku a navíc danou částí domu vůbec žádné potrubí nevede.

Odkud se tedy voda, která se prolévá domem manželů, pramení?

Zničehonic se začala v domě objevovat voda…

Zoufalý majitel objektu volá policii a brzy poté u dveří zazvoní dva důstojníci, Richard Wolbert a John Baujan. Oba očekávají rutinní prohlídku nefunkčního vodovodního potrubí. Jakmile do domu vstoupí, uvědomí si, že tak jednoduché to nebude.

Chování proudů vody totiž zcela vzdoruje fyzikálním zákonům. Kapky kolem nich poletují vodorovně, nehnutě se vznášejí ve vzduchu nebo létají z podlahy vzhůru ke stropu. Jak je to vůbec možné? Celá scéna působí tak surreálně, že ani muži zákona netuší, jak se mají zachovat.

„Doslova mi přejel mráz po zádech a na krku mi vstávaly chlupy. Byla to situace, o které jsem si ani ve snu nedokázal představit, že by se mi stala. Nebylo možné nijak vysvětlit, co se tam děje,“ vzpomíná Baujan.

Oba policisté se nakonec rozhodnou, že se vrátí za svým nadřízeným a pokusí se záležitost vyřešit s ním. Manželům ještě pomohou postavit na nohy extrémně bledého a stále nereagujícího Deckera a doporučí jim počkat v pizzerii naproti přes ulici.

Jakmile Don Decker vyjde na ulici, podivný déšť v domě Keifferových ustane. Promoklá trojice se přesto usadí v pizzerii, kde věci dostávají ještě podivnější spád. Voda totiž začne kapat i ze stropu restaurace!

Do případu se vloží Pam Scrofano, majitelka restaurace, která na vlastní oči viděla spoušť v domě svých hostů. Pojme podezření, že muž je posedlý ďáblem. Co když má pravdu? „Donny byl jako v transu. Díval se na mě, ale vůbec nevnímal, že tam jsem.

Říkala jsem Jeannie, že musí být posedlý. Za pár vteřin byla všude voda,“ vzpomíná Scrofano.

„Šla jsem do pokladny, kde jsem měla kříž. Vytáhla jsem ho a položila na něj. V tom okamžiku, kdy se kříž dotkl jeho kůže, se objevila spáleniny. Neexistuje způsob, kterým by tohle mohl kdokoliv nafingovat.

Bylo to skutečné, způsoboval to Donny, aniž by o tom sám věděl,“ dodává. Kontakt s křížem také mladého muže probral z transu. A protože trojice nechce pizzerii škodit, vrací se zpět do domu. A s nimi i záhadný déšť, který po jejich odchodu z restaurace na místě přestane, a zpustí se zase u Keifferových.

Byl Don Decker posedlý?

Zpátky v domě narazí opět na svého bytného tentokrát v doprovodu jeho ženy. Oba na trojici udeří. Jsou přesvědčení, že jde jen o nejapný žert. V tu chvíli začnou v prázdné kuchyni řinčet pánve a hrnce a Deckera, který doteď seděl na podlaze, neznámá síla zvedne a odhodí do přes celou místnost.

„Nebylo to, jako by mě někdo strčil, spíš to byl pocit tlaku na celém těle zároveň. Jsem kus chlapa, ale tehdy ale jsem se cítil jako novorozeně. Pořád z toho mám strach,“ svěřuje se muž později.

Po této příhodě se na místo vrací rovněž důstojníci Baujan a Wolbert a také velmi skeptický policejní šéf Gary Roberts. Ten ačkoliv vidí, co viděli všichni ostatní, konstatuje, že je to vadné vodovodní potrubí.

Kromě toho oběma důstojníkům nařizuje, aby o záležitosti nesepisovali žádnou zprávu a jednoduše dělali, že se nic nestalo. Mají také rozkaz se do domu už víckrát nevracet.

Všichni rychle pochopili, že o žert nejde.

Následující den ovšem dvojice policistů příkaz poruší a v domě Keifferových se s dalšími dvěma policisty zastaví. Tou dobou už záhadný déšť zmizel. Jeden z nově příchozích policistů ovšem nepřemůže svou zvědavost a poté, co si vyslechne příhodu o kříži, který muže předchozího večera spálil, donutí Deckera, aby před ním ještě jednou držel zlatý kříž.

Muž se snaží vyhovět, ale stěžuje si, že ho kříž strašně pálí. Poté je znovu neznámou silou zvednut do vzduchu a vržen přes celou místnost přímo před očima čtyř policejních důstojníků. Na jeho těle se navíc objeví čerstvé rány, které jako by pocházely od obřích drápů.

„Najednou se zvedl ze země a letěl přes celou místnost, jako by ho srazil autobus. Na krku měl tři škrábance, ze kterých tekla krev. Tohle vysvětlit nedokážu,“ prohlašuje později jeden z přítomných policistů poručík John Rundle. Útočí snad na mladého muže duch jeho mrtvého dědečka? Nebo snad jeho vlastní potlačovaná zlost vyplula na povrch v podobě psychokinetických sil?

Deckerovi přátelé a jejich bytný se začínají shánět po knězi, který by byl ochotný provést exorcismus. Jenže církev nehodlá vymítání schválit, dokud nebude případ důkladně prošetřen. Na tom však není čas.

Nakonec se Dona ujme místní evangelický kazatel, který se s ním začne intenzivně modlit. Decker se nejprve schoulí do klubíčka v silných křečích, pak se ale uvolní a prohlašuje, že je mu mnohem lépe.

Zanedlouho se mladík vrací do vězení, aby si odseděl zbytek trestu. I tam podivné jevy pokračují a ze stěn jeho cely vytéká voda. Tentokrát ale kapalina dokáže měnit i svou konzistenci, barvu a zápach.

Na místo dorazí další instalatér, ale když uvidí, co se v cele děje, vyděsí se a okamžitě odejde. Většina důstojníků je plně přesvědčena o tom, že Decker byl posedlý ďáblem. Jenže Decker sám přiznává, že se částečně naučil jevy kontrolovat.

Že by tedy šlo spíše o nějaké mimořádné schopnosti?

Foto a video: Youtube (Paranormal Junkie), Youtube (dancewiththedead), Youtube (Paranormal Witness), www.historicmysteries.com, housemethod.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Praha poprvé přestěhovala kapli o 31 metrů
epochalnisvet.cz

Praha poprvé přestěhovala...

Praha chystá přestavbu vltavského nábřeží u...
Provoňte si svůj domov léčivou vůní
nasehvezdy.cz

Provoňte si svůj domov...

Nachlazení, rýma či chřipka. Bohužel, v zimním...
Dávné Amazonky: Pravěké ženy odvážně lovily s muži!
epochaplus.cz

Dávné Amazonky: Pravěké ženy...

Podle školních učebnic jsou role v pravěku...
„Ve stomatologii se vracíme k přirozenosti,“ říká Radoslav Lacina
iluxus.cz

„Ve stomatologii se vracíme k...

MUDr. Radoslav Lacina je vedoucím lékařem...
Barrandovské terasy: Zmizelá sláva klenotu Havlových!
epochanacestach.cz

Barrandovské terasy: Zmizelá...

Za první republiky patří...
O postcovidové pacienty budou od února pečovat plicní lékaři
21stoleti.cz

O postcovidové pacienty budou od...

Pandemie koronaviru stvořila zbrusu novou kategorii...
Pohodlí i spánek jako v bavlnce
rezidenceonline.cz

Pohodlí i spánek jako v...

Lůžkoviny v podobě ložního prádla,...
Ostré jako břitva: Žhavé kouzlo chilli papriček
epochaplus.cz

Ostré jako břitva: Žhavé...

Jsou exotické, alespoň jednou za život s nimi ale...
Analyze MyDrives Edge pro oblast pohonů
21stoleti.cz

Analyze MyDrives Edge pro...

Společnost Siemens uvádí na trh svou první...
Strakonice: Město s vlastním ostrovem
epochanacestach.cz

Strakonice: Město s...

Na soutoku řek Otavy a...
Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
epochalnisvet.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
Oblíbená specialita za pár korun
nasehvezdy.cz

Oblíbená specialita za pár...

Také někdy nevíte, co uvařit, abyste...