Skip to content

Případ Varginha: Havaroval v Brazílii létající talíř?

Tisková konference v jihobrazilském městě Varginha je v plném proudu. Na všetečné dotazy novinářů odpovídají zástupci policie a armády. V noci na 20. ledna roku 1996 totiž mělo nedaleko města dojít k pádu létajícího talíře se dvěma mimozemšťany na palubě.

Jeden z novinářů se ptá: „Je pravda, že se stroj podařilo najít a není pozemského původu?“ Šéf místní policie ale všechny zprávy o zřícení mimozemského plavidla ihned dementuje. „Žádné UFO nebylo nad městem spatřeno, a jeho trosky tudíž nemohly být ani nalezeny,“ nechává se slyšet. Stejně se pak k záležitosti postaví brazilská vláda, která všechny svědky pádu podivného stroje označí za nespolehlivé a důkazy za podvržené. Celý incident se snaží ututlat. Proč? Co se nemá veřejnost dozvědět?

ZACHYCENO RADARY

Noční oblohou se mihne zářící bod a pak se ozve ohlušující rána. Podivný létající objekt nejprve spatří jakýsi varginský zemědělec, jehož vzbudí bučící stádo. Stroj, z něhož se prý výrazně kouří, ale po chvíli mizí.

„Loď se podle všeho zřítila, neboť byla lidmi nalezena asi deset kilometrů severozápadně od města,“ dozvídáme se od amerického publicisty Kevina Randleho.

Varginha je město na jihu Brazílie, které má asi 130 tisíc obyvatel. V 90. letech se proslavilo jako jedno z míst s možnou havárií UFO. Foto: liberaldictionary.com

Ačkoli oficiální zdroje později tvrdí, že nic nezvyklého oné noci z 19. na 20. ledna na obloze nezaznamenaly, z nově odtajněných dokumentů vyplývá opak. Armádní radary totiž cosi nad ránem zachytily. Několik lidí navíc k zřícenému objektu ihned zamíří.

Uvnitř lodě, o níž se shodnou, že nemůže být pozemského původu, nikoho nenalézají. O pár hodin později jsou ale několik kilometrů od místa dopadu spatřeny dvě záhadné postavy. Místnímu farmáři se podaří jednu z nich postřelit puškou.

Sestry Silvovy a jejich kamarádka Kátie Xavier prý mimozemšťany viděly, o svém zážitku vypovídaly před médii několikrát. Foto: fanwave.it
ODCHYT ZVÍŘETE

Ve tváři trojice dospívajících dívek, sester Silvových a jejich kamarádky Kátie Xavier, se zračí strach. V parku v příměstské čtvrti Jardim Andere na okraji Varginhy se totiž před nimi z keře právě vynořila jakási bytost.

„Byla přes metr a půl vysoká, měla velkou hlavu s obříma temně rudýma očima, hubené tělo a extrémně dlouhé prsty,“ shodnou se dívky. Snad i proto, že je stvoření cítit štiplavým čpavkem, utečou před ním děvčata domů, kde tvrdí, že viděla čerta.

Vedení města proto do akce povolá hasiče, kteří mají „zvíře“ odchytit. Ještě než tam ale dorazí, místo neprodyšně uzavírá armáda, která sem nasadí speciální vojenskou jednotku v protiradiačních oblecích.

Město Varginha nechalo na počest celého incidentu vybudovat vodárenskou věž v podobě létajícího talíře. Foto: wikipedia commons
ODVEZENI DO USA?

Jednotka po pár minutách odjíždí. Podle svědků i s tajuplným tvorem. „Také tělo druhého mimozemského návštěvníka, který podlehl střelnému zranění od farmáře, se podařilo armádě najít,“ říká Randle. Co se s bytostmi děje poté, nevíme.

Někteří záhadologové se domnívají, že jsou přepraveny do USA, kde jsou podrobeny zevrubnému zkoumání. Brazilská armáda, snad aby předešla hysterii, rychle odklízí i zřícený stroj a pak se pokouší zamést všechny stopy.

Tlak veřejnosti ji však nedávno donutil část dokumentů odtajnit. Z nich vyplývá, že 20. ledna 1996 něco po obloze nad Varginhou skutečně proletělo. Otázkou ale zůstává, co to bylo.

Autor článku: Pavel Besta

Foto: fanwave.it, wikipedia commons, artstation.com, coasttocoastam.com, insider.com, liberaldictionary.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Povzbuzující koupel
nasehvezdy.cz

Povzbuzující koupel

Jste v podzimním období unavená? Trápí vás...
Charitativní Aukční lahve Pilsner Urquell odhaleny
iluxus.cz

Charitativní Aukční lahve...

V uplynulém týdnu byla představena další...
Pro terasu jako dělané
rezidenceonline.cz

Pro terasu jako dělané

Součástí většiny moderních...
Zachránil Ottu Wichterleho před koncentrákem dopis kolegovi?
epochaplus.cz

Zachránil Ottu Wichterleho...

„Díky autorství patentu na kontaktní čočky jste se mohl...
Nový nízkonákladový depozitář v Čáslavi
21stoleti.cz

Nový nízkonákladový depozitář...

Ve čtvrtek 22. října byla v prostorách Národního...
Mechanické ploty nebo elektřina?
epochalnisvet.cz

Mechanické ploty nebo...

Desítky tisíc až statisíce kaprovitých ryb ročně...
Vražda Filipa Makedonského: Měla v ní prsty jeho vlastní manželka?
epochalnisvet.cz

Vražda Filipa Makedonského:...

„To snad ne!“ rozčílí se mocná Olympias,...
Perníková chaloupka Ráby u Pardubic
epochanacestach.cz

Perníková chaloupka Ráby u...

Pokud plánujete...
Které knihy označoval osobní lékař Marie Terezie za nechutné?
epochaplus.cz

Které knihy označoval osobní...

„Pustili tam lidi leda kvůli tomu, aby se...
Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho komnatami duše mrtvých vojáků?
epochanacestach.cz

Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho...

Zámek Hrádek u Nechanic...
Zdravotnické centrum následné péče v Letňanech
21stoleti.cz

Zdravotnické centrum následné...

Nemocnice Na Bulovce je poskytovatelem zdravotních...
Dejte si koupel snů
nasehvezdy.cz

Dejte si koupel snů

Není nad to, dát si v sychravém...