Skip to content

Případ Varginha: Havaroval v Brazílii létající talíř?

Tisková konference v jihobrazilském městě Varginha je v plném proudu. Na všetečné dotazy novinářů odpovídají zástupci policie a armády. V noci na 20. ledna roku 1996 totiž mělo nedaleko města dojít k pádu létajícího talíře se dvěma mimozemšťany na palubě.

Jeden z novinářů se ptá: „Je pravda, že se stroj podařilo najít a není pozemského původu?“ Šéf místní policie ale všechny zprávy o zřícení mimozemského plavidla ihned dementuje. „Žádné UFO nebylo nad městem spatřeno, a jeho trosky tudíž nemohly být ani nalezeny,“ nechává se slyšet. Stejně se pak k záležitosti postaví brazilská vláda, která všechny svědky pádu podivného stroje označí za nespolehlivé a důkazy za podvržené. Celý incident se snaží ututlat. Proč? Co se nemá veřejnost dozvědět?

ZACHYCENO RADARY

Noční oblohou se mihne zářící bod a pak se ozve ohlušující rána. Podivný létající objekt nejprve spatří jakýsi varginský zemědělec, jehož vzbudí bučící stádo. Stroj, z něhož se prý výrazně kouří, ale po chvíli mizí.

„Loď se podle všeho zřítila, neboť byla lidmi nalezena asi deset kilometrů severozápadně od města,“ dozvídáme se od amerického publicisty Kevina Randleho.

Varginha je město na jihu Brazílie, které má asi 130 tisíc obyvatel. V 90. letech se proslavilo jako jedno z míst s možnou havárií UFO. Foto: liberaldictionary.com

Ačkoli oficiální zdroje později tvrdí, že nic nezvyklého oné noci z 19. na 20. ledna na obloze nezaznamenaly, z nově odtajněných dokumentů vyplývá opak. Armádní radary totiž cosi nad ránem zachytily. Několik lidí navíc k zřícenému objektu ihned zamíří.

Uvnitř lodě, o níž se shodnou, že nemůže být pozemského původu, nikoho nenalézají. O pár hodin později jsou ale několik kilometrů od místa dopadu spatřeny dvě záhadné postavy. Místnímu farmáři se podaří jednu z nich postřelit puškou.

Sestry Silvovy a jejich kamarádka Kátie Xavier prý mimozemšťany viděly, o svém zážitku vypovídaly před médii několikrát. Foto: fanwave.it
ODCHYT ZVÍŘETE

Ve tváři trojice dospívajících dívek, sester Silvových a jejich kamarádky Kátie Xavier, se zračí strach. V parku v příměstské čtvrti Jardim Andere na okraji Varginhy se totiž před nimi z keře právě vynořila jakási bytost.

„Byla přes metr a půl vysoká, měla velkou hlavu s obříma temně rudýma očima, hubené tělo a extrémně dlouhé prsty,“ shodnou se dívky. Snad i proto, že je stvoření cítit štiplavým čpavkem, utečou před ním děvčata domů, kde tvrdí, že viděla čerta.

Vedení města proto do akce povolá hasiče, kteří mají „zvíře“ odchytit. Ještě než tam ale dorazí, místo neprodyšně uzavírá armáda, která sem nasadí speciální vojenskou jednotku v protiradiačních oblecích.

Město Varginha nechalo na počest celého incidentu vybudovat vodárenskou věž v podobě létajícího talíře. Foto: wikipedia commons
ODVEZENI DO USA?

Jednotka po pár minutách odjíždí. Podle svědků i s tajuplným tvorem. „Také tělo druhého mimozemského návštěvníka, který podlehl střelnému zranění od farmáře, se podařilo armádě najít,“ říká Randle. Co se s bytostmi děje poté, nevíme.

Někteří záhadologové se domnívají, že jsou přepraveny do USA, kde jsou podrobeny zevrubnému zkoumání. Brazilská armáda, snad aby předešla hysterii, rychle odklízí i zřícený stroj a pak se pokouší zamést všechny stopy.

Tlak veřejnosti ji však nedávno donutil část dokumentů odtajnit. Z nich vyplývá, že 20. ledna 1996 něco po obloze nad Varginhou skutečně proletělo. Otázkou ale zůstává, co to bylo.

Autor článku: Pavel Besta

Foto: fanwave.it, wikipedia commons, artstation.com, coasttocoastam.com, insider.com, liberaldictionary.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Návrat na Staré bělidlo: Babiččino údolí
epochanacestach.cz

Návrat na Staré bělidlo:...

Spisovatelka Božena...
Opeřený zabiják hadů
epochalnisvet.cz

Opeřený zabiják hadů

Hadilov písař je hvězdou Afriky. Tamní farmáři si ho...
Jak na drobná poranění
nasehvezdy.cz

Jak na drobná poranění

Nejjednoduším způsobem, jak odřeniny a drobné ranky...
Frederique Constant: 88 zlatých hodinek pro cestovatele
iluxus.cz

Frederique Constant: 88...

Classic Manufacture WorldTimer z dílen ženevské...
Hrad Sloup: Skalní hnízdo, odkud poustevníci shlíželi do kraje
epochanacestach.cz

Hrad Sloup: Skalní hnízdo,...

Strmá a nedostupná skála...
Na Europě existuje život, tvrdí vědkyně
epochalnisvet.cz

Na Europě existuje život,...

Šance nalézt na Europě, měsíci planety Jupiter,...
Vesmír plní všechna přání!
nasehvezdy.cz

Vesmír plní všechna přání!

Přemýšlela jste nad tím, proč se někomu přání tak...
Hry na akciovém trhu: Zabil se největší spekulant všech dob kvůli dluhům?
epochaplus.cz

Hry na akciovém trhu: Zabil se...

„Pokořím Wall Street. Jednou to dokážu,“ šeptá si roku 1891 čtrnáctiletý americký kluk a...
Kam sahá psí láska? Během experimentu zachránila svého majitele třetina psů
21stoleti.cz

Kam sahá psí láska? Během...

O silném poutu mezi psy a lidmi se asi...
Češi se podíleli na odkrytí vzniku kovu
21stoleti.cz

Češi se podíleli na odkrytí...

Mezinárodní tým složený z vědců z Česka,...
V samém srdci Palazzo del Sol
rezidenceonline.cz

V samém srdci Palazzo del Sol

Jeden z nejexkluzivnějších ostrovů na...
Zajímavosti vesmíru: Jaké jsou nejextrémnější planety?
epochaplus.cz

Zajímavosti vesmíru: Jaké jsou...

Planet je ve vesmíru...