Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Případ Varginha: Havaroval v Brazílii létající talíř?

Tisková konference v jihobrazilském městě Varginha je v plném proudu. Na všetečné dotazy novinářů odpovídají zástupci policie a armády. V noci na 20. ledna roku 1996 totiž mělo nedaleko města dojít k pádu létajícího talíře se dvěma mimozemšťany na palubě.

Jeden z novinářů se ptá: „Je pravda, že se stroj podařilo najít a není pozemského původu?“ Šéf místní policie ale všechny zprávy o zřícení mimozemského plavidla ihned dementuje. „Žádné UFO nebylo nad městem spatřeno, a jeho trosky tudíž nemohly být ani nalezeny,“ nechává se slyšet. Stejně se pak k záležitosti postaví brazilská vláda, která všechny svědky pádu podivného stroje označí za nespolehlivé a důkazy za podvržené. Celý incident se snaží ututlat. Proč? Co se nemá veřejnost dozvědět?

ZACHYCENO RADARY

Noční oblohou se mihne zářící bod a pak se ozve ohlušující rána. Podivný létající objekt nejprve spatří jakýsi varginský zemědělec, jehož vzbudí bučící stádo. Stroj, z něhož se prý výrazně kouří, ale po chvíli mizí.

„Loď se podle všeho zřítila, neboť byla lidmi nalezena asi deset kilometrů severozápadně od města,“ dozvídáme se od amerického publicisty Kevina Randleho.

Varginha je město na jihu Brazílie, které má asi 130 tisíc obyvatel. V 90. letech se proslavilo jako jedno z míst s možnou havárií UFO. Foto: liberaldictionary.com

Ačkoli oficiální zdroje později tvrdí, že nic nezvyklého oné noci z 19. na 20. ledna na obloze nezaznamenaly, z nově odtajněných dokumentů vyplývá opak. Armádní radary totiž cosi nad ránem zachytily. Několik lidí navíc k zřícenému objektu ihned zamíří.

Uvnitř lodě, o níž se shodnou, že nemůže být pozemského původu, nikoho nenalézají. O pár hodin později jsou ale několik kilometrů od místa dopadu spatřeny dvě záhadné postavy. Místnímu farmáři se podaří jednu z nich postřelit puškou.

Sestry Silvovy a jejich kamarádka Kátie Xavier prý mimozemšťany viděly, o svém zážitku vypovídaly před médii několikrát. Foto: fanwave.it
ODCHYT ZVÍŘETE

Ve tváři trojice dospívajících dívek, sester Silvových a jejich kamarádky Kátie Xavier, se zračí strach. V parku v příměstské čtvrti Jardim Andere na okraji Varginhy se totiž před nimi z keře právě vynořila jakási bytost.

„Byla přes metr a půl vysoká, měla velkou hlavu s obříma temně rudýma očima, hubené tělo a extrémně dlouhé prsty,“ shodnou se dívky. Snad i proto, že je stvoření cítit štiplavým čpavkem, utečou před ním děvčata domů, kde tvrdí, že viděla čerta.

Vedení města proto do akce povolá hasiče, kteří mají „zvíře“ odchytit. Ještě než tam ale dorazí, místo neprodyšně uzavírá armáda, která sem nasadí speciální vojenskou jednotku v protiradiačních oblecích.

Město Varginha nechalo na počest celého incidentu vybudovat vodárenskou věž v podobě létajícího talíře. Foto: wikipedia commons
ODVEZENI DO USA?

Jednotka po pár minutách odjíždí. Podle svědků i s tajuplným tvorem. „Také tělo druhého mimozemského návštěvníka, který podlehl střelnému zranění od farmáře, se podařilo armádě najít,“ říká Randle. Co se s bytostmi děje poté, nevíme.

Někteří záhadologové se domnívají, že jsou přepraveny do USA, kde jsou podrobeny zevrubnému zkoumání. Brazilská armáda, snad aby předešla hysterii, rychle odklízí i zřícený stroj a pak se pokouší zamést všechny stopy.

Tlak veřejnosti ji však nedávno donutil část dokumentů odtajnit. Z nich vyplývá, že 20. ledna 1996 něco po obloze nad Varginhou skutečně proletělo. Otázkou ale zůstává, co to bylo.

Autor článku: Pavel Besta

Foto: fanwave.it, wikipedia commons, artstation.com, coasttocoastam.com, insider.com, liberaldictionary.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vstřícnost k Čechům se nevyplácí: Jméno historika přibili na šibenici
epochaplus.cz

Vstřícnost k Čechům se...

Německý historik Johann Ehrenfried Zschackwitz...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Dvaadvacet rad k nalezení lásky
panidomu.cz

Dvaadvacet rad k nalezení...

Láska nejsou žádné čáry a my vás o tom přesvědčíme!...
Doba chytrých veverek a padajících vlasů. Co jste netušili o podzimu?
epochaplus.cz

Doba chytrých veverek a...

Někdo ho miluje, někdo nesnáší. O období, kdy...
Přestává zvládat svoji velkou rodinu
nasehvezdy.cz

Přestává zvládat svoji...

Až příliš dlouho je...
Magazín 21.století skládá poctu Mezinárodnímu dni ochrany ozónové vrstvy
21stoleti.cz

Magazín 21.století skládá poctu...

„Věda a čísla mluví jasně. Za rapidně rostoucí emise...
Moje vnučka rozchod neunesla
skutecnepribehy.cz

Moje vnučka rozchod neunesla

Ambice rodičů mohou být...
Špatný pitný režim může za únavu i zápach z úst
epochalnisvet.cz

Špatný pitný režim může za...

Pocit únavy, výkyvy nálad, suchá pokožka, hlubší...
Křehký citronový koláč
tisicereceptu.cz

Křehký citronový koláč

Citronová náplň koláče je tak...
Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a vodopádů střežící vstup do Čech
epochanacestach.cz

Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a...

Ústí nad Labem má...
Tereza Salte si splnila svůj sen o bydlení
iluxus.cz

Tereza Salte si splnila svůj...

Autorka blogu Teraza In Oslo, knih...
Ocitla se mezi dvěma muži?
nasehvezdy.cz

Ocitla se mezi dvěma muži?

Nechala se svojí rolí...