26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Neobjasněné události
Případ vlkodlaka Gillese Garniera: Za pojídání dětí skončil na hranici!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 30.8.2022
3.3tis
Zmizení dětí vyvolalo obavy, že v okolí řádí vlkodlak, foto Pixabay
341
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

V druhé polovině 16. století začínají v lesích francouzského regionu Franche-Comté mizet malé děti. Jejich později nalezená těla vypovídají o napadení nějakou obrovskou šelmou. K činu se později přizná místní poustevník, který prohlašuje, že se díky ďábelské masti dokáže měnit ve vlka.

 Zmizení dětí vyvolalo obavy, že v okolí řádí vlkodlak, foto Pixabay Garniner se prý měnil ve vlka pomocí d‘ábelské masti, foto Pixabay  Za své činy skončil na hranici, foto Pixabay

Téměř vše, co víme o vlkodlakovi z tehdy malé východofrancouzské vesnice Dole poblíž Lyonu, pochází z pamfletu, který vyšel v roce 1574, jen několik měsíců poté, co jeho řádění skončilo. Či přesněji – bylo ukončeno.

Tento pamflet barvitě líčí sérii drastických vražd, která se začala odvíjet v 60. letech 16. století. V lesích regionu Franche-Comté tou dobou začaly mizet malé děti. První obětí zřejmě byla asi desetiletá dívenka.

Jak se později ukázalo, dítě útočník stáhl z kůže a z větší části sežral. O osm dnů později došlo k dalšímu napadení mladé dívky. Cosi ji svalilo na zem a potrhalo. Útočník byl tehdy vyrušen třemi kolemjdoucími, takže ji nestihl pozřít, jak měl v plánu.

Dívka byla přenesena zpět do vesnice, ale svým zraněním brzy podlehla. Tím série hororových incidentů teprve začíná. Jakému monstru zachutnalo lidské maso?

Garniner se prý měnil ve vlka pomocí d‘ábelské masti, foto Pixabay

VŠE UKONČÍ KŘIK

Dva týdny po druhém napadení byl v lesích uškrcen desetiletý chlapec. Jeho břicho, paže a nohy byly z větší části sežrány. Jednu jeho nohu útočník dokonce oderval z těla a odvlekl s sebou. O týden později je nalezeno znetvořené tělo ještě asi 13letého chlapce, kterého ovšem tvor sežrat nestačil, neboť byl vyrušen dalšími vesničany a dal se na útěk.

Chlapci však už nebylo pomoci. V průběhu let zřejmě došlo ještě k několika nepotvrzeným napadením či zmizením. Lidé v okolních obcích si šuškají, že v oblasti řádí vlkodlak. Někteří prý dokonce viděli i obří, vlku podobné monstrum.

Poslední útok se odehraje 8. listopadu 1573. Tehdy vesničané uslyší dětský křik. Rozeběhnou se za zvukem a spatří vyděšenou malou dívku (některé prameny uvádějí chlapce – pozn. red.), jak bojuje s obrovským zvířetem.

To se vesničanů poleká a uprchne do tmy. Napadené dítě ovšem nepřežije a vesničané se vydávají po stopách šelmy. Kam je zavedou?

Za své činy skončil na hranici, foto Pixabay

VLKODLAK SKONČÍ NA HRANICI

Už během útoku si někteří na místě všimli, že útočník vypadá jako poustevník Gilles Garnier (†1573), který žije v okolních lesích. Je tedy vypravena skupina lovců, kteří mají zabijáka najít a vypátrají právě Garniera.

Ten se k hrůzným činům záhy dozná! Garnier, který žil sám a stravoval se jen tím, co v lese sebral nebo ulovil, si totiž před časem našel manželku. Tím na něj padla zodpovědnost nakrmit nejen sebe, ale i ji.

Děti pro něj byly nejen snadnou, ale i velmi chutnou kořistí. Šlo tedy spíš o obyčejného sériového vraha kanibala? Garnier tvrdí něco jiného. Podle jeho doznání se v lesích během lovu setkal s ďáblem, který mu podal mast, díky které se mohl měnit ve vlka!

Někdy však útočil i ve své lidské podobě. V současnosti se spekuluje, že byl spíše duševně nemocný. Krátce po svém dopadení byl za své činy upálen na hranici.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 357
Zajímavá pověst koluje mezi obyvateli Srí Lanky. Vypráví se zde o tzv. ďábelském ptákovi, jinak také nazývaném ulama, který má žít v místní džungli a za nocí vydávat hrůzostrašný lidsky znějící křik. Jeho pláč je prý navíc předzvěstí smrti.     Záhada ďábelského ptáka obestírá cejlonské džungle. Co když je tvor skutečný? Podle jaké předlohy […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.4tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.9tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]